Ako sa zabezpecit proti podvodu pri kupe bytu?

Zobraz úvodný príspevok
Kupujeme s byt s tym ze byvali majitelia v nom zostanu este do konca aprila - maju zlu financnu situaciu,chcu sa stahovat do maleho domceka na dedinu,ale este tam treba urobit elektrinu a vodu, takze tie 4 mesiace nemaju kam ist.... Peniaze potrebuju v hotovosti,aby mohli vyrovnat dlhy na bytovom,pretoze dovtedy byt ani nemozu predat,a zariadit si druhe byvanie... Ako sa my mozme zabezpecit,aby sa nestalo,ze im dame peniaze,byt si kupime a ked nastane april,oni sa odmientnu vystahovat?
Odpovedať
dakujem baby,ja hadam do piatku ani spat nebudem...ale dufam ze to vyjde,dlho sme hladali byt,tento prisiel uplne znicoho nic...a dost rychlo sa to riesi....
Odpovedať
to simonko: už ti teraz nepomôže sa trápiť, keď už as stalo- zak len vyčkaj :-) (alebo stopuj rodinku a kataster :-D -to bol len vtip)
Odpovedať
kataster som pozrela...su tam jediny....a rodinku si este okuknem,kamart byva v tom vchode,tak by mal nieco vediet
Odpovedať
ten kataster som myslela do budúcno, ale to je v pohode, to len ako srandu, to by museli byť iní podvodníci, aby to stihli do piatku :-)
Odpovedať
tak som trosku pokojnejsia...len dufam ze pan Pridavok,nieco zase neprida.... :-( ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
neboj, urcite to dobre dopadne ;-) oni potrebuju pomoct a vy potrebujete byvat, musi to dobre dopadnut ;-) treba silno verit :-)
Odpovedať
aj ja dufam...no ked si predstavim jeho,az mi je zle- ma svojho boha...treba si nan najst taktiku....
Odpovedať
co by ste povedali na to keby som vam temu rpesunula na novu stranku modrastrecha.sk?
Odpovedať
kocky v prvom rade HLAVNE preverit si kataster, teda pytat si original listu vlastnictva, ci naozaj ti, co Vam byt predavaju, su aj vlastnikmi nehnutelnosti.. ostatne by som riesila skorej asi cez pravnika ako cez realitnu kancelariu.. realitka Vas vide totiz omnoho drahsie ako pravnik.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
simonko: drzim palce taaaakto silno aby vam to vyslo, secko som si precitala, celu diskusiu normalne sa bojim s Tebou..... my sme teraz kupovali byt a to sme mali proti zvojim len malilinke natahovacky a bali sme sa :-) nakoniec seeecko dobre dopadlo... Tak nam daj dnes chytro vediet, ako to dopadlo ;-) Vela sily
Odpovedať
Profilova fotka
simonko myslime dnes na vas a drzime palce :-)
Odpovedať
simonko: ja robim u pravnicky, takze kupne zmuyvy robime velmi casto. Chod za nejakym pravnikom a on vam urobi dobre zabezpecenu zmluvu, tak, aby vas nemohli podviest ti byvali majitelia. Pravnik si pozrie aj LV, ci je tam vsetko ok, takze staci vyhladat nejakeho seriozneho pravnika :-) Inak - pekne sviatky, baby:-) a štart do noveho roka 2008
Odpovedať
Článok sa načítava...
smith: ty si právnička? Lebo ak áno, tak by si mala vrátiť diplom. Ak by aj v zmluve mali uvedené, že predávajúci je povinný byt vypratať k určitému dňu, tak to predsa nemôže riešiť cez SBS? § 6 Občianskeho zákonníka ti asi nič nehovorí, že? Simonko: zaplať si právnika a ten ti poradí. Riešiš veci dohadmi s laikmi, čo ťa len môže pomýliť a deptať.
Odpovedať
Simonko: teraz som si zbežne prečítala, že si vyplatila toho majiteľa z dlhu 80.000,- Sk. Mňa by len zaujímalo, ako ho teraz prinútiš podpísať kúpnu zmluvu. Mala si podpísať zmluvu o budúcej kúpnej zmluve. Ale samozrejme, nič v zlom. To, že ti zo zmluvy vyplýva nejaké právo, napr. aby oni byt vypratali, neznamená, že to právo je aj vynútiteľné. Proste neodídu a bodka. Máš jedinú šancu - domáhať sa práva na súde alebo ako ti "riadia" iní, cez SBS. Vynútiteľnosť práva je na Slovensku taká aká je. Že to potrvá nejaký ten rok, ti myslím ani nemusím hovoriť.
Odpovedať
Profilova fotka
Simonko - citala som cely tvoj pribeh od zaciatku a kazdy den to tu pozeram,ci si napisala ako to dopadlo,tak ak ano napis,urcite su aj druhe kocky zvadave ;-) ved ta tak podporovali x-) dufam,ze vsetko je o.k. a si stastnou majitelkou bytu x-)
Odpovedať
ja jednoznačne radím spísať zmluvu iba pred notárom celú nielen overiť podpisy. notár zo zákona chráno obe strany k vzájomnej spokojnosti inal by prišiel o licenciu v prípade podvodu. ja som 2x predávala nehnute+nosť teba si dávať pozor podla mojich skúseností na: 1. či je ten čo predáva majiteľ či má spolumajiteľov (lebo by museli dať k predajú súhlas aj oni) 2. či byt nie je založený v prospech nebankových rýchlych požičiek 3. koľko ludí tam má trvalý pobyt (mestské dane na smeti) 5. aby byt majitel nepredal dalšiemu tak pred notárom som spísala zmluvu o budúcez zmluve kde predávajúci dostal zálohu a zmluvne sa napísalo že som výhradný kupujúci. 6. preveriť si na bytovom podniku dlžoby 7. ja som platila daň mestu pretože som to kupovala od prvej majiteľky a ona byt odkúpila prednedávnom tak som mala doklad o zaplatení kde mi notárka povedala aby mi pokladníčka napísala že som peniaze vkladala ja 8. mala som podchytené že ak by predaávajúca odstúpila od predbežnej zmluvy tak zálohuľ notára a všetky poplatky bude vydaný exekučný príkaz. 9 aj o dátume vysťahovania som mala uvedené ked som ja predávala byt že sa vysťahujeme až po zapísaní nového vlastníka do katstra pretože až vtedy má zmluva právne účinky a to v našom meste trvalo 2 mesiace.a ked som byt kupovala tak sme sa smjiteľkou dohodli o vysťahovaní sa do týždňa ak nie zase bol spísaný exekučný príkaz.
Odpovedať
to andrea1158: nevšimla som si, že by si ty poradila niečo svetobornejšie, za svojimi vyjdreniami si stojím, na rozdiel od teba poznám asi viac ako jeden § z OZ :-D ,a le vlastne reagovať na niekoho, kto sa skrýva za ikonku a uráža asi nemá zmysel :-D
Odpovedať
Profilova fotka
simonko, dlho si sa neozvala. Tak ako to všetko dopadlo? Strašne držím palčeky :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?