Stačí 10 cm pod zakladovu dosku a 7 cm do podlahy?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
poprosim radu. Dnes nam architekt poslal prierez domu a skoro ma šlak trafil. Budeme mať plavajucu zakladovu dosku.na ich stranke maju pisanych 15 cm styroduru z boku 12cm. On nam dal do projektu len 10cm a z boku neviem presne 8-10,potom 30 cm beton. na zateplenie, vodnu podlahovku,poter,laminat- dokopy 15cm- čiže tam ostane miesto asi na 7cm zateplenia ak dobre rátam. Okna budu v zateplení.strecha zateplena 40 cm mineralnej vlny. steny 20cm šedy eps,15cm beton,5cm eps. Rekuperacia. Kuriť budeme tč vzduch,voda.(aj ked sme tep.čerpadlo nechceli)ale ak nastanu taketo zimy ako tento rok určite už zapne špirala. Dom bude orientovaný na juh,juhozápad,.sever len kupelka a technicka male okienko. Budeme stavať na juhu slov.okres nove zamky. Čo myslite mame mu zavolať nech to zmení aspoň na tych 15 cm pod doskou ako mali na stranke? A do podlahy nam stači tych par cm zateplenia ak bude zo spodu pod zakladmi 15 cm styrodur. Alebo nechať tych 10 pod doskou a zatepliť viac podlahu? Projektant nam minule povedal ,že to určite nebude pasiv,ale vraj on v tom nie je odbornik a musi to dať niekomu prepočitať. Do spravy viem poslať prierez domu.
Odpovedať
1
2
@eis4 no pokial to bude dom taky, ako mas v albume, tak na kluc za 90k€ to isto nedate. Pocitam tak 130-140k€. Ina by bola svojpomoc. Tam si mozete odratat tak 40-50%....
Odpovedať
Mimochodom dali ste si robiť geologicky prieskum na základe ktorého by mohol byť odporúčaný tento konkrétny typ základov? Za dalšie dom zrejme budede stavať na juhu slovenska tak aj k tomu sa myslím že prihliada pri výbere izolácie, lebo medzi severom a juhom slovenska môže byť rozdiel kľudne aj tých 5cm. A na koniec si treba uvedomiť že aj cena tejto konkrétnej izolácie ktorá je možno aj 3-nasobne drahšia ako samotný beton, po zľave 1m3 XPS-ka 145,-ojro!!! :-x Pokiaľ mal projektant objektivné dôvody z ktorých zrejme vychádzal a prečo to tak urobil tak by si to mal vedieť aj obhájiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@eis4 tu sa neuráža, ale diskutuje,radí. Tým, že ste sa upokojili sa nič nezmenilo na tom, že je to zlé. Tam treba zmeniť oveľa viac, ako už viete, do tej ceny sa zďaleka nedostanete a peniaze miniete v prvej fáze, kde nemajú žiadny prínos. Ušetríte 5tis€ za projekt a prerobíte 30 na nesprávnej konštrukcii a v budúcnosti na prevádzke ďalšie .
Odpovedať
Profilova fotka
@eis4 neviem sa zdržať: dopad konštrukcie podlahy. Podlahové kúrenie vykúri hrubú platňu, zasvieti slnko, bude hriať cez sklá ale podlaha bude ďalej odovzdávať svoju energiu, pri 27°musíte vetrať , ale energiu už nezachránite, pretože aj rekuperácia bude vháňať teplý vzduch Preto sa dávajú pamäťové prvky do plynových kotlov, aby si pamätali, že od desiatej je už vonku teplo a kúriť sa prestane o deviatej, ak to nie je pravda, po vyhodnotení kotol dohreje.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 kludne ja znesiem,len mi nakladajte :-) :-) Ok ale ak dame pod kurenie tiež izolaciu tak to nebude akumulovať do dosky,či? Ale je tu par ludi s podobnymi riešeniami a dostali SP A x dalšich pripadoch kde stavala tato firma tak dostali povolenie. @megdesign https://www.facebook.com/isorast/phot... Neviem či to sem možem dať. :-S Tento je za 93500€
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ďakujem za rady a za všetko ostatne,snad to nejak zvladneme.večer ideme volať projektantovi,len som chcela vedieť aj ine názory. Snad to doladime aby bolo dobre. Držte nam palce aby nam to vyšlo ,aj ked skušame isť inou cestou ,neznamou. Ale keby nikto neskusil nič tak doteraz bývame v jaskyniach. Možno vam všetkym napišem o rok ,že sme sa rozhodli zle a mali ste pravdu ,ale kazdy sa bohužial uči na vlastnych chybach.(snad to tak nebude) :-) Všetkym prajem krasny deň.
Odpovedať
@eis4 energeticky certifikat A samozrejmostou. Akurat ze uz A je malo a neskolaudovatelne. A porovnaj si tvoj projekt a ten co si pridala nan odkaz. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign to som si ani nevšimla,že dal A namiesto A1 :-D :-D Garaž si budeme stavať svojpomoc ,nie je v cene . Mysliš,že poschodovy dom je drahší ako bungalov alebo, že plocha strecha je drahšia ako ta stanova ,či ako sa to vola.mne sa zda že ten naš je jednoduhší, Užitkova plocha je u nas malinko menšia. Akurat schody su do plusu oproti bungalovu. Ok ,dik,že ste mi zabili čas v robote,idem domov (až tam začina praca a dokonca zadarmo) :-S
Odpovedať
Profilova fotka
@eis4 konečne dobrý príspevok. Prečo by mal byť poschodový dom drahší?
Odpovedať
Profilova fotka
Tak len pre informaciu,zvyšili sme to na 20cm zo spodu aj z boku a vo vnutri cca 7cm aby sme nevykurovali 30 cm betonu. :-) Pekny večer všetkym
Odpovedať
@eis4 8-( No ak by som ja staval by som sa tak ani za svet nerozhodol ...škoda peňazí sokel 10cm ... a zameral by som sa vo vnútri pod poter 20cm ... pod základnú dosku nič..
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?