Podkrovie (dočasné riešenie?)

Profilova fotka
Zdravím mam podkrovie rozobrate do strechy a krovov, a nakoľko som naplánoval meniť trámy a strechu, chcel by som poprosiť o radu ako na to, s dočasným uzavretím podkrovia. Mal by som tam veľa zimy co nechcem čiže niekto mi poradi ako zabrániť vniku zimy a zároveň ochrániť podkrovie pred dažďom i ked mam elektrický vyhrievané radiátory na stene s funkciu ovládania a temperovania na diaľku. Vďaka
Odpovedať
Profilova fotka
Bola tam pôvodne skl. Vata a teraz idem dávať ovciu vlnu
Odpovedať
@tomas_icso potrebuješ tam v prvom rade fóliu. inak ti bude po krátkom čase nanič aj tá vlna.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomas_icso pýtate sa na detily, bez jasného cieľa. Krovu nie je nič, krytina je dobrá , čo chcete dosiahnuť? Potom riešenie.
Odpovedať
Ak to nie je obytne podkrovie tak ti staci zaizolovat podlahu aby si z prizemia nekuril panubohu do okien. Vykurovat nezaizolovane neobyvane podkrovie je totalna blbost
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 je to obytné podkrovie a chcem aby sa tam dalo spat príležitostne. Podlaha je drevené dosky aj fólia aj podlaha plávajúca len ten strop
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 chcem dosiahnuť to aby sa tam dalo spat aby ta zima nepresahovala až tak ukrutne dovnútra. Stačí tým pádom len nejaká parozabrana tam? Chcem aby sa tam dalo spat bez problémov a bez co najväčšej zimy.
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 vlnu tam nedávam až na druhý rok, chcem len zabrániť vniknutiu zimy cez tie plechy čiže fólia parozabrana že? Akékoľvek rady vítané aj link na nejaký produkt vďaka.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomas_icso tak fólia to nevyrieši
Odpovedať
@tomas_icso folia, nech uz bude akakolvek spravi tolko uzitku ako igelitovy prsiplast v mrazoch. Tak ci tak budes mat pod strechou presne tak malo stupnov ako bude vonku. Kup radsej poriadne spacaky, ak tam chces v zime prespavat.
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 ale kdeže spacaky hlúposť. Niečo nájdem
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 parozabrana a paropriepustna nieje len taka hocijaká fólia. Sú aj fólie špeciálne niečo nájdem snáď.
Odpovedať
@tomas_icso jasne, ze nie su hocijake folie Kazda z nich ma svoje fyzikalne vlastnosti. Ale ani jedna nie je tepelny izolant. Ked ich tam natahas, tak ti mozno nebude fukat pomedzi plechy (pri dobrej streche by nefukalo tak ci tak a ta tvoja vyzera byt dobre zafalcovana) ale kosa tam bude ako v ruskom filme. Spekulujes ako zlatnicky ucen, ale proste fyzika nepusti, tu neprestis aj keby si tam dal pozlatene folie
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tomas_icso nie tá fólia tam musí ísť nie kvôli tepelnému zaizolovaniu ale kvôli tepelnej izolácii. inak by ti kondenz zo strechy stekal do tepelnej izolácie a postupne by ju znehodnotil. ale samotnou fóliou to tepelne neodizoluješ nič.
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 mas pravdu ano. Je dobre zafalcovana cize sko znizim prienik zimy dovnutra? Fakt dat zatial spet, 5 kusov tej 1x1m sklenenej vaty zakrit naspet a dokupit len foliu? Co odporucas?
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 chapem chapem
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 konecne odporucanie?
Odpovedať
Profilova fotka
@tomas_icso projekt, zohľadní potreby a postupy
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?