Energeticky certifikat ako dosiahnut

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Chcem sa spytat ci budeme splnat normu Aak budeme mat elektricke kurenie podlahove kable, krb a prieduchy a dve klimy do domu cca 116m2. Porfix 380a zateplenie 20. Strop 40. Dakujem rekuperaciu nechceme.
Odpovedať
Profilova fotka
@poliacik321 No vidíš tak ty si si vytvoril názor na základe vlastnej zlej skúsenosti, ja som sa snažil pochopiť problém v globále a tak si utvoriť názor preto je diskusia medzi nami zbytočná :-|. @cache Sám píšeš že to nieje žiaden podvod že všetka technológia je použitá v dome ako má, akurát sa nevyužíva ako bolo plánované, ale tu sme sa bavili skôr o štýle stavania " postav si čo chceš " a daj si urobiť certifikát na A. Čiže trocha to preženiem nezateplený dom vykurovaný čisto elektrikou na slovensku nude mať také isté A ako ten rakúsky a to už je podvod. Čo sa týka tých kontrol počul som to od jedného architekta čo dlhé roky pôsobí v AT že v prípade že si dostal dotáciu vraj sa chodí po pár rokoch overovať skutočná spotreba, ale neviem počul som to len od neho.
Odpovedať
Profilova fotka
@martosko keby len na vlasnej
Odpovedať
@majkoj Treba chapat pisany text, evidentne to tak spravil aj rakusak, co mu to poradil.. @martosko Tak moc neverim, ze by sa dalo vycarovat z D-cka nejaku A0. Ja to chapem tak, ze cele toto carovanie je (aktualne u nas) o tom dosiahnut A1 namiesto B, co je zvacsa v praxi prave ten rozdiel medzi tym, ci clovek ma alebo nema rekuperaciu. Zase to netreba nafukovat. Ad to rakusko - to ci staval s dotaciou alebo nie netusim, je mozne ze bez dotacie. Ak by mne niekto dal dotaciu, aby som si dal "zadarmo" rekuperacku, tak sa urcite nebranim.. :D
Odpovedať
Profilova fotka
@cache no schvalne kde v citujem " Kolegovi, co stavia v rakusku, to poradil original rakusan, co uz mal postavene vedla neho" sa nachadza informacia, ze rakusan tak urobil tiez ? Chapat text, je nieco ine ako domyslat si text. A predpokladam, ze tu cast si si rovnako domyslel :)
Odpovedať
@majkoj Slovickarenie. Ten sused to poradil osobne, to nieje diskusia na internete, znamena to ze s tym ma zrejme nejaku prax. Iste, ja som to automaticky pochopil, ze on sam s tym mal skusenost v zmysle na vlastnom dome, je mozne ze nie on sam, ale nejaky jeho iny kamarat, pribuzny, dalsi sused, tazko povedat. Ty si sa k tomu automaticky postavil tak, ze len slovak moze podvadzat. Je fascinujuce, ze sa nasa spolocnost polarizovala este aj vo vnimani seba - polovica ludi sa povazuje za nejaky nadnarod (oproti "zapadu") a druha polovica automaticky za podnarod (jaaj slovak, takze podvodnik, domaci by to nespravil)..
Odpovedať
@cache Ani v Rakusku nemas nic zadarmo. Mozes dostat max 30% dotaciu, nasledujuci rok, ak na teba zostanu financie, lebo tie su obmedzene sumou, nerozdava sa plosne. Ale Rakusania urcite nebudu Slovakovi radit, aby o*ebaval ich system. Nas povazuju za ludi, ktori chcu ich o*ebavat o vsetky mozne socialne vyhody, navyse nas maju za menejcennych este z cias sociku (podobne Nemci Rakusanov vnimaju ako "untermenschov"). Ak sa dostanes do ich komunity, pretecie veeeela vody a musis si spravit velmi vela plusovych bodov, inak ta nepozvu ani na rodinnu oslavu deti zo skolky. Skusenost kamaratov z mojej dediny, kde ich obe deti navstevuju skolku, oni tam ziju 8 rokov a doteraz neboli pozvani ani na 1 narodeninovu oslavu spoluziakov, ci ako sa to vola v skolke.
Odpovedať
Profilova fotka
@misa111 zisti si č.na obchodného zástupcu z ytong on ti poradí..
Odpovedať
@majkoj nevidím v tom taký strašný problém. Stačí chcieť skladovať dom ešte predtým ako ho zateplíš. Nezateplená fasáda nebráni bezpečnému užívaniu stavby. Takže ti ho skolaudujú. Zákon uvádza povinnosť predložiť EC, keď ho predložíš nie je zákonný dôvod aby stavba nebola skolaudovaná, ak je stavba užívania schopná a bezpečná.
Odpovedať
Profilova fotka
@spoony ale samozrejme ze je zakonny dovod :), konkretne zakon 555/2005 . Na zaklade toho robi projektant EHB pre stavebne povolenie. Ak je nevyhovujuci EC, znamena to, ze nebol dodrzany projekt a stavebne povolenie.
Odpovedať
@spoony stale nechapem, co ti ludia vymyslaju za sprostosti. vsak idete sami proti sebe. Rusi zavru plynovod, lebo ich nebude bavit hra EU, kvoli elektromobilom stupne cena energickej energie a potom tu vsetci budete vyplakavat, kolko minate na elektricku energiu. mam podobneho experta kamarata. kupil si stary podkrovny byt v centre Hainburgu (ked mal na vyber 5-rocnu, nikdy neobyvanu novostavbu, zateplenu, kvalitne 3skla okna, vonkajsie rolety, parkovacie miesto a FINSKE KACHLE V CENE!) s elektrickymi panelmi ako kurenie. ked mu zacali chodit €200-€300 ucty za kurenie v zime, zacal nariekat, ze sa urcite pomylili...
Odpovedať
Poviem príbeh. V neďalekej dedine žije rodinka s dvoma synmi. Pred 25 rokmi tú bývala len súčasná matka tých dvoch synov a otec ako sa hovorí priženil. Po svadbe za pomoci rodičov nevesty postavili veľký trojpodlažný dom, a aj keď mladý zať chcel postaviť niečo menšie , na naliehanie svokra ustúpil - veď všetci také stavajú, veď nebudeme horší. Súčasnosť - aj keď dom má plynové kúrenie, to takmer neprevádzkujú, lebo rodinka by sa účtov za plyn nedoplatila, namiesto toho každý rok pripravia a v zime spália skoro 40 prm (priestorových metrov) dreva. Ešte, že je vedľa les a získanie dreva svojpomocne je relatívne lacné. Rodinka by svoj dom aj predala, ale nikto nemá záujem, lebo by sa nový majiteľ účtov nedoplatil. Uplynulo ďalších 25 rokov. Nedostatok energií vo svete je regulovaný ich cenou. Ľudia spomínajú na lacné energie predtým. Veľa ľudí žije v tzv. energetickej chudobe. Dom na dedinke ešte stojí, ale celkom opustený. Nikto v ňom nebýva. Poznámka: Prečo si myslíte, že terajšie obdobie, nie je len prechodným resp. prípravou na to, čo ešte len príde!!! Prečo už teraz stojí el. energia v Nemecku takmer 3x viac ako u nás.Na čo sa už teraz najväčšia ekonomika EU intenzívne pripravuje? Podobnosť s časmi nedávno minulými čisto náhodná?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@majkoj Zo stranky, ktoru si spomenul na 1 strane tejto diskuzie, http://www.inforeg.sk/ec/SearchEC.aspx sa aj daju stiahnuut EC? Ja vidim len zoznam vydanych EC. Zaregistrovat sa neda, ani stiahnut EC.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@sajo63 neviem o tom zeby sa to dalo.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@ivetmar Je to este s tym sponzorovanym EC od Ytongu aktualne?
Odpovedať
@exponent zrejme z polovice ano: https://www.energetickycertifikat.sk/
Odpovedať
Profilova fotka
Zavolajte si obchodaka z ytongu myslim na fakture je tf. Cislo ako to majú teraz aktualne...my sme mali od nich zdarma energ. Certifikát ale my uz 5 rokov bývame....
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?