Ako odizolovať podpivničený prízemný byt?

Dobrý deň, žiadam pomoc pri riešení otázky ako odizolovať prízemný byt. Momentálne tvorí podlahu vrchný poter. Vykurovanie zabezpečujú radiátory. Maximálna výška môže byť aj s plávajúcou podlahou - 3cm. Podla mojich úvah: 1. Fólia (proti spodnej vlhkosti - aj ked je byt suchý) 2. Austrotherm XPS (ružový) univerzálna doska 10mm - tvrdá/ hladký povrch - 0,033 W/mK + boky 3. Do kríža Austrotherm GrEPS 150 - 10mm alebo Silenzio Easy (kročajová) -4. Plávajúca podlaha bez fólie. Mám lepiť dosky lepidlom/penou alebo páskou? Rád si nechám poradiť. Ďakujem.
Odpovedať
@mato6688 To treba izolovať zospodu. V pivnici na strop treba nalepiť 5 - 10 cm EPS. JA by som sa bál, čo urobí 10 mm XPS pod plávajúcou podlahou. Pri väčšej záťaži sa môžu vytvoriť na niektorých miestach (napr. pri telke pod kreslom) priehlbiny. A čo je FrEPS 150? Ak tam dáš obyčajný EPS, tak by som sa bál dvojnásobne.
Odpovedať
Pivnica sa nedá odizolovať. Preto musím zvoliť iné riešenie. Nemám odborné znalosti v stavebníctve, ale co som pozeral ten XPS by mal byt na vyššiu záťaž, a samozrejme Fr je Gr nevedel som to editovať. (sivý-grafitový). Ešte otázka - lepiť to lepidlom/penou/páskou? Ďakujem za odpovede.
Odpovedať
Profilova fotka
Pir panel s reflexnou foliou nic lepsie v rozmere 20mm nenajdes, je vodeodolny takze nemusis davat foliu len cena je trochu vyssia
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?