Aká značka Eps 150S je najkvalitnejšia?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Kto sa vyzna vo vyrobcoch EPS a vie odporučit kvalitneho vyrobcu,znacku podlahoveho EPS,alebo ktoremu sa urcite vyhnut?Vdaka.Cena nieje az taka podstatná.Nemôzem najst recenzie na EPS,chcelby som použiť ISOVER
Odpovedať
1
2
@danculd pri velkych hrubkach radsej 150S. Cim hrubsi polystyren, tym nachylnejsi na stlacenie. 150S ma aj vyssi tepelny odpor.
Odpovedať
Profilova fotka
@danculd lebo vyslo az 25cm, tak radsej 150S @calimero 67e/m3 isover 150S, mal som aj o par eur lepsiu ponuku zo Slovizolu, len nevozia na vychod, pokladka super rychla :)
Odpovedať
@lubosu 67e/m3 aj s DPH? Skusal si si dat nacenit aj Polyform? Mna to caka tak za 2-3 tyzdne, zatial som si EPS nedaval nacenovat.
Odpovedať
Profilova fotka
@calimero s dph a dovozom na stavbu
Odpovedať
Profilova fotka
@calimero Polyform mne vychádzal v novembri najdrahšie zo všetkých výrobcov :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@lubosu dobrá cena , ja mám ponuku na Austrotherm EPS150 okolo 75 Eur za kubík
Odpovedať
Nám teraz zatepľujú bytovku. Začali s Austrothermom a potom asi kvôli cene nakúpili Slovizol, Hrúbka 120mm. Rozprával som sa s pracovníkmi a z ich skúseností na Slovizol: - rozmery vcelku OK - plochy EPS po rezaní vo fabrike drážkované, nečistý rez - ako keď je tavný drôt pokrivený - videl som to sám aj z odrezkov - pri výrobe použité väčšie guličky, medzi nimi viac vzduchu (asi aby "dýchal" :-) ), mal by som pochybnosti o deklarovanej hustote - ale neoverené - pri pílení pílkou (amatéri, nemali rezačku) sa v EPS nachádzajú akoby spekance - tvrdšie útvary, bolo to počuť pri rezaní Austrotherm bol bez problémov. Vrátili sa k nemu.
Odpovedať
Profilova fotka
@henry_sk lenze austrorherm je tiez slovizol.akurat tam mas inu foliu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
nám doniesli XPS Austrotherm a stavebniny mi tvrdili, že sa vyrába pri Nitre a na štitku je napísane že krajina povodu Srbsko, tak som zvedava či to nebude šmejd.
Odpovedať
Bachl a Austrotherm som mal a pouzival a mozem iba odporucit. Rok dozadu sme zateplovali a v jednych nemenovaných stavebninach v Zavare :-x mi pan majitel odporucil Isover. Predtým kupoval Bachl toto bolo narychlo tak som sa nechal prehovorit na ten Isover. Dobre bolo odvovodnenie pana predajcu ,ze Isover je cool a Bachl je shit... OK povedal som si. No ked som prisiel domov a nastastie iba s jednym balikom tak som zistil ,ze nie je to tak ako PAN predajca prezentoval. Uz na pohlad bol ten Isover "redsi" oproti Bachl. Hmotnost som nevazil nebol cas no pohlad aj laikovi nahovoril dost.
Odpovedať
@sorca24 Ja som dakedy davno kupoval Austrotherm a ten bol vyrabany zas v Polsku. Ono si myslim,ze je to prast ako uhod. Skutocne ak mozem odporucit tak Bachl je velmi dobry polystyren
Odpovedať
@teplo_domova ten polystyren mi nikto neponukol,len značky Austrotherm, Slovizol,Izopol, Easytherm , Por SH, POlyform.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@jr66 ja som pokladala polystyren na kurenie znacky isover co ty nato a bol biely ale dufam ze ma prezije pytam sa ta preto lebo citam ze sa tomu rozumies a aj s tym pracujes a na zateplenie by si my aky polystyren odporucil teda znacku .diky.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
austrotherm neodporucam. Firma bez kvality procesov, vysledkov aj komunikacie. Dodali mi poskodeny tovar GrEPS150T (u nich na firme sa nakladal na auto, stavebnin, to stalo na firme cez noc, rano u mna v garazi vykladal). Po rozbaleni 12 platoveho balika (zial posledneho), sme zistili ze su skoro vsetky z 12 platov poskodene - chybal material - ci chemicky alebo tepelne spaleny. Bola podana reklamacia, prisiel si pozriet predajca Austrotherm. Firma Austrotherm do dnesneho dna nebola ochotna objasnit ako k tomuto poskodeniu doslo, a odmietla akukolvek moznost , ze by doslo k poskodeniu u nich - "Ohľadom vypálených dier v grafitovom EPS ktoré sa objavili na dodaných doskách - S podobnou vadou materiálu sme sa zatiaľ v našej výrobe nestretli a vylučujeme vznik takýchto dier našim zapríčinením." Takze bud v zaplatchovanom aute a pod ich obalom, alebo v mojej garazi pod ich obalom zmizol material zo stredu balenia... To je mozne len s Austortherm. Detailne fotky budu nasledovat, v samostatnom vlakne. Ked pokladate podlahu,je sobota ked by ste tie dosky potrebovali, a sive GrEPS150 nikde nemaju, potesite sa, ze ste stertli takehoto vyrobcu... Za mna nikdy viac nic od austrotherm, nakolko napr. odmietli predlozit ISO 9001 certifikat k riadeniu kvality.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Skúsenosť polystyrén izopol fasádny?? Alebo celkovo? Dik
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
@verky5 mate skusenost s izopol? Nam ho teraz ponukli. Nevieme sa rozhodnut. Aky je rozdiel medzi izopol, vs. isover alebo polyform... diki
Odpovedať
Profilova fotka
@lydia_b .... a hlavne EPS 70. Staci to v hrubke 20cm? Dakujem za kazdu radu....
Odpovedať
@lydia_b zober si z každého po jednej tabli a odváž. čím ťahší, tým väčšia hustota, tým lepšie vlastnosti. Polyform mám momentálne asi to TOP na SK trhu, ale ono to je v podstate jedno, tie mini odchýlky nejako pocitovo nespozoruješ.
Odpovedať
Profilova fotka
@stefanl dakujem ti za odpoved. Malo by to byt od firmy Izopol. Tak dufam ze.to nieje uplna katastrofa...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?