Vytopený dom pred nasťahovaním

Pozdravujem... pred tyzdnom nam "prdol" gulovy ventil na privode vody do domu (v garazi). Nemame tusenie, kolko vody vytieklo. V garazi este nebola dokoncena dlazba, vela vody stiahol poter. Voda sa dostala aj do obytnych miestnosti... da sa povedat, ze vsetky vnutorne priecky su pod soklovymi listami vlhke ...ide to max po vysku list, tie sme samozrejme odmontovali... v dome je urobene vsetko, tzn dlazba aj plavacka....odvlhcujeme tromi priemyselnymi odvlhcovacmi, postupne sa to vysusuje... chcem sa ale spytat...bolo nam stavebnou firmou povedane, ze cca 2 tyzdne nemame spustat plynove podlahove kurenie....je to spravna informacia? neurychli slabsie kurenie schnutie poteru? dakujem za reakcie
Odpovedať
@fedor21 Už tu sú takéto témy, treba trochu pohľadať v histórii: https://www.modrastrecha.sk/forum/pod...
Odpovedať
@chrobak7 cital som, ale v tejto konkretnej diskusii bol spraveny len poter 🙂)
Odpovedať
Profilova fotka
Ked to rozoberes na drobne: Skladba podlahy zakladny beton hydroizolacia folia izolacia poter final podlaha tak medzi kazdou vrstvou moze byt voda a to je nadlho. Kedze pises ze vnutorne priecky su vlhke tak jej bolo fakt dost a podtiekla vsade. Ak ma kotol funkciu schnutie poteru pustil by som tu a vsetky listy dole. Je to cele loteria a stastie ... drzim palce mna by j.blo.
Odpovedať
Ahoj, mrzi ma co sa stalo, zelam vela stastia. Len by som sa chcel opytat ci ten ventil bola nejaka dobra znacka alebo tak. Ze ci sa mam bat aj ked kupujem drahe veci 🙂
Odpovedať
@uhlikova_stopa neviem, ci to je dobra znacka, moc do toho nevidim.
Odpovedať
Tak ti má mrzí :/ presne pre tieto prípady sú poistky. Toto by vám poisťovňa určite riešila. A ďalšia vec my to mame doriešené cez inteligentnú domácnosť (ľudia mi hovoria a píšu často že je to zbytočnosť) tak, že v kuchyni a v technickej miestnosti kde je veľká pravdepodobnosť takejto udalosti tak mame senzor vytopenia a na hlavnom vodovodnom potrubí elektroventil ktorý sa automaticky zavrie keď mu senzor dá info o vode.
Odpovedať
@spikerhc ano, riesime to cez poistovnu, uvidime co z toho...
Odpovedať
Profilova fotka
@spikerhc ludia nech hovori a pisu, co chcu, podla mna pride cas kedy to uz bude mat kazda domacnost, uz je toho ovela viacej ako kedysi a teda tiez som za to nebol, ale syn to maju a teda nas to so zenou oslovilo 😉
Odpovedať
@markpp čo máš na mysli? Tú inteligentnú domácnosť? My tiež postupne plánujeme čo sa bude dať prepojiť si takto.
Odpovedať
Profilova fotka
@mumoo ano, to. Ma to zmysel aj pri takychto nehodach, ale teda ma to vela vyhod najma ked ide o komfort a syn ti to maju aj tak, ze hudbu, exterierove zaluzie na to a teda je to riadne.
Odpovedať
@markpp vonkajšie žalúzie by sme tiež tak chceli spraviť, že si aj nastavíme, kedy sa má ráno odostrieť a takto. Je to šikovné podľa mňa a žijeme v takej dobe, kde sú takéto technológie už bežne súčasťou životov. Tak prečo to nevyužiť a nezjednodušiť si veci, keď sa to dá 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@mumoo no mal som z toho obavu, ze ako to bude fungovat, ci s tym nebude nejaky problem, ale teda oni byvaju asi dva roky a teda nepostrehol nejake problemy, nic nespominal, co je fajn. Len teda tiez to nie je lacna zalezitost.
Odpovedať
Článok sa načítava...
ono, inteligentna domacnost sa velakrat zamiena za automatizaciu ... nieje to to iste ...ale to je ina tema na senzory na zatopenie nepotrebujes ani jedno, ani nejake zlozite riesenie to iste na rolety / zaluzie treba si uvedomit, ze pri nejakom celkovom rieseni mozes mat o par rokov (celkom isto budes mat) nieco menit alebo pridavat ... lebo prachy chybu v pritomnosti a vela rieseni je EOL chvilu potom ... btw, ako vam prdol ? nejake foto, praskol ? neboj prilis "nasrobovany" ? ked sa to prezenie praskne hned alebo ...po case ...
Odpovedať
*mne vonku prdlo par ventilov cez zimu ale tak, ze je tam viditelna prasklina ale vodu strieka len ked sa otvara alebo zatvara, ked otvoreny alebo zatvoreny tak nie 😄
Odpovedať
@fedor21 Ja som z dôvodu dotácie na TČ a nestíhania spravil najskôr poter a následne omietky. Majstri ked robili omietky, dali stroj do pivnice (mám vstup do domu cez suterén). Mali dieravé hadice zle im to tesnilo. Keď som prišiel na fajront tak polovica pivničných priestorov bola vytopená. Voda stála 1cm nad poterom, chlapom to vôbec nevadilo že dom vytopili. kúril som aby to vyschlo, ale mám dojem že reálne tá voda čo sa dostala pod poter do izolácie tak vyschla tak za 3-4 roky. Aj teraz keď otvorím rozdeľovač na podlahovku v suteréne, tak cítim takú pivničinu plesnivú.
Odpovedať
@markpp je to výborná vec, v zime nám to získava tepelnú energiu cez okna že dvyhne zaluzie v lete zasa cely deň upravuje zaluzie tak aby neprenajali slnko domizieb a neprehrialo cely dom… mame na to v podstate úplne všetko doma. Od bazénu, závlahy, zabezpečenia, svetla a iné veci. Je to veľmi dobrá vec.
Odpovedať
Profilova fotka
Prve co mi napadlo ze ,,ouuu" to je fakt smola a podla toho co pises, je to fakt na kompletku, takze len sa to pokusit nejako ususit na komplet.
Odpovedať
No neviem ja by som to pre istotu asi po schválení poisťovňou vytrhal a nanovo. Riskovať plesnivé steny a zdravie je asi moc :/ nič prijemne to nieje ale zdravie je na prvom mieste.
Odpovedať
Profilova fotka
@spikerhc môžem poprosiť viac info o tom senzore ? Vdaka
Odpovedať
@wolodymyr a myslis, ze mozem pustit po tyzdni od vytopenia podlahove kurenie na presusenie ?
Odpovedať
@monika_hudecova senzor je od firmy Jablotron. Ale mame ho zapojený cez systém Taphome a ventil na vodovodnom potrubí je asi hocijaký. Vedia to spojazdniť hocijako
Odpovedať
Profilova fotka
@spikerhc asi tak nejak. Ak je to poriadne poistené, tak by som si radšej počkala na vyjadrenie a ako vravíš, proste by sme to spravili nanovo
Odpovedať
Profilova fotka
No ja by som podlahovku nepustal tak ako vam poradili, lebo nevies co to moze spravit, este aj to sa pokazi. Radsej by som pockal ved hadam sa poistovna cim skor vyjadri alebo teda neviem.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?