Výraba sa u nás prefabrikovaná betónová pivnica?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Na poľských a českých stránkach som našiel takéto betónové pivnice. Vyrába sa niečo podobné aj na Slovensku?
Odpovedať
1
2
@gagysa nakoľko betónovú nemám, neviem posúdiť, ktorá je kvalitnejšia...
Odpovedať
Pridavam slubene foto... Este doplnim ze prednu stenu som zateplil styrodurom 5 cm (iba to co nie je zasypane zemou)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
@poliacik321 nazdar a ako spokojný si stou pivnicou so žumpy rozmýšľam tiež nad tým🤔
Odpovedať
Profilova fotka
@peter_uhrin u mne dobrí🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Prosim vas, ako je to s izolaciou pivnice? Chcel by som doviezt prefabrikovanu betonovu pivnicu, v ktorej nechaju otvor na studnu a na odvetranie (plus samozrejme vstup) a projektant zasa spomina radon. Davali ste izolaciu s protiradonovou ochranou, alebo ste ani hydroizolaciu vobec neriesili? Vdaka.
Odpovedať
@filippob pivnicu zaizolovať hydroizoláciou hlavne z vrchu aby do nej cez hlinu nepršalo a bočné steny , na spodku mám len hlinu , v pivnici má byť chladno a vlhko a neriešiť blbosti tam sa nebýva,a čo by na to povedali námorníci ktorý žijú takmer celý aktívny život na vode, pod domom mám prameň a tiež to neriešim,pri častých daždoch tečie trativodom vonku, milujú to mloky, ktoré teraz vychádzajú von ked prší a o tých sa hovorí , že žijú len v tom najčistejšom prostredí
Odpovedať
Prave toto viem, ze pivnica ma byt vlhka a odvetrana (aby neplesnivela) a aj preto som chapal, ked vidim pivnice bez vybetonovanej podlahy + predpokladam vlhkost zo studne. Ale zas mam protiargument spodna voda + ten radon. Radon ma az tak netrapi, kedze tam byvat nebudem a odvetranie spravim, skor sa mi jedna o spodnu vodu, aby pivnica nebola zas moc vlhka 🙂
Odpovedať
@filippob aby nebola moc vlhka 😉 😄 😄 Čo je moc vlhka a na čo ju chceš? Záleží kde máš spodnú vodu. Babka má pivnicu kde okrem 6-8 mesiaca stojí voda -cca po kolená +... keď tam bolobtreba ísť, pustilo sa čerpadlo, aby sa vrchom do ciziem nenabralo. Mala tam zemiaky, jablká a zavaraniny. Samozrejme nie na zemi...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Chcel by som na budúci rok začať stavbu záhradného domčeku, hlavné využitie ako dielňa a sklad. Uvažujem aj nad pivnicou. Som však v oblasti vysokej spodnej vody, v upršanom období sú to aj menej ako 2 metre pod povrchom. Prefabrikovaná žumpa sa mi zdá príliš malá, hlavne nevyhovujúci vstup, strmé schody a s cenou do 2000€ + výkop a odvoz zeminy sa mi plocha 2x3 metre zdá dosť vysoká. Uvažujem nad staršou prefabrikovanou betonovou garážou 5x3m, korá sa dá zohnať na Bazoši aj za odvoz. Moja predstava spočíva v tom, že by som garáž otočil hore nohami, chýbajúcu stenu po bráne vyšaloval a vybetónoval, garáž olepil hydroizoláciou a potom by ju žeriav uložil do jamy. Na murovanie nebude čas, pivnica by bola blízko domu a tesne pri plote, obávam sa zosunu zeminy, preto uvažujem nad hotovým prefabrikátom ktorý by sa hneď mohol uožiť do jamy. Strop by som vyšaloval, alebo urobil drevený
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Ahojte, tiež by sme chceli hotovú betónovú pivnicu, chcem sa opýtať či má niekto skúsenosti s poľskou firmou https://szambo24.pl/?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?