Spodná voda alebo čo to môže byť?

Ahojte v lete sme kúpili dom, teraz nám takto na prízemí, pod zemou vyráža voda, viete poradiť? Je to pod schodiskom, nevetrana miestnosť 1,5x2 m v strede domu. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@kasandra999 skôr by som povedal povrchová voda Treba zistiť u pôvodného majiteľa viac info o izolácii tej vodovodnej šachty
Odpovedať
@kasandra999 Má tá šachta vybetónované dno? Ešte to môže byť na potrubí nazrážaná vzdušná vlhkosť...
Odpovedať
@logo22 @dedo758 dno vybetonovane nieje, a podľa majiteľov, že sa to nerobilo, izolácia na základnej doske je ževraj terovy papier a smola. Skúsime to vybrať a zaizolovat hádam pomôže a skontrolujeme teda spoje.
Odpovedať
@kasandra999 nerobte s tym nic, je to v poriadku, ma to tak kazdy druhy dom. Ak chcete silou mocou robit sachtu, tak si ju urobte pri plote a potiahnite do domu plastovu hadicu. Tym zabetonovanim tam urobite maly bazen. Akurat na jar si odsledujte ako vysoko vystupi hladina.
Odpovedať
@kasandra999 Neunika vám voda zo spojov rúr a hodín?
Odpovedať
@stowasser šachty máme tri okolo domu :) a toto je pod schodami v strede domu dole akoby už v podzemi, neviem to inak napísať. Majiteľke sme dnes volali a ona povedala, že to nikdy nemali. Určite to odsledujem. @blackomt určite to odsledujem,len hodiny na vodu stoja ale spoje sú celé orosene, vlhké.
Odpovedať
Profilova fotka
@kasandra999 to,čo je pod vodomerom nie je betón, stena nepokračuje z pevnej časti, najnižšie miesto sťahuje vodu z okolia. To si domáci ani nemuseli všimnúť
Odpovedať
@kasandra999 Orosené potrubia, to je ako som spomínal, skondenzovaná vzdušná vlhkosť. Keď zabránite prístupu vzduchu k potrubiu, vodomeru, nebude na rúrach žiadna voda. Či aj okolo, treba odsledovať...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?