Protiradonova folia ako opravit drobne poskodenia?

Čavte. Nechali sme si položiť protiradónovú fóliu pred stavbou a počas výstavby prišlo k rôznym drobným poškodeniam typu padnuté kladivo= dierka a podobne. Máte nejakú radu, ako takéto miesta opraviť? Nejaké špeci lepidlo ktoré by sa dalo použiť, poprípade tmel, silikón a pod? Fólia bola lepená pájkovačkou priamo vo firme, dodali mi ju ako jeden kus. rozmýšlal som nad bituménovým tmelom. Ostali mi nejaké kúsky, tak nápad bol, že urobiť záplatu a tú nalepiť na dierku ako keď sa lepí defekt. Len čím? Teplovzdušnú pištol mám, nedá sa použiť, zmršťuje materiál...
Odpovedať
@velakusin preco sa neopytas v tej firme, kde ti to lepili?
Odpovedať
dodal mi to stavitel hrubej stavby. Je nedela, idem to robit dnes, nemam kedy inokedy. Vzhladom na to, ze som cakal na vysusenie a klesnutie vlhkosti v dome, pretoze teraz sa tie poskodene miesta ukazali.
Odpovedať
Tak postup mojej opravy bol nasledovny: Najprv treba zistit z coho je folia urobena, u mna PVC (mekcene). Potom navsteva obchodu a zakupenie lepidla na konkretny material, na PVC foliu som nasiel lepidlo znacky Bison Vinyl Plastic ktore je urcene na pvc, vinyl, folie, nafukovacky a podobne. Lepidlo obsahuje aj PVC foliu ktora je tu zbytocna, pretoze je tenka. Zobral som kusok povodnej folie ktora posluzila ako lepena cast. Povrch sa musi dobre odmastit, klasika ako pri lepeni. Lepidlo funguje podobne ako chemopren, naniest na obe casti, nechat zavednut a kratko a silne stlacit. Spoj drzi vyborne, tesne.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?