Plastová pivnica - aké sú vaše skúsenosti?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Už som tu založil jednu tému o pivnici, ale tá je o betónovej pivnici, tak som založil túto novú o plastovej pivnici. Od betónovej pivnice som predbežne upustil, lebo ju treba dodatočne zaizolovať proti vode, na manipuláciu s ňou treba žeriav a bolo by potrebné samostatne vyrábať dekel, prípadne vchodové dvere, ak by bola vo svahu. Nakoľko mám plastovú vodomernú šachtu a mám s ňou len dobrú skúsenosť, začal som uvažovať o plastovej pivnici. Vyrábajú sa na Slovensku a na mieru. Zvažujem zakopať do zeme niečo také, ako je na obrázku, ale v rozmere podľa nákresu. Skladala by sa z dvoch častí, jedna pre ovocie a druhá pre zeleninu. Otvory by mali rozmery 70x70cm, aby sa cez ne pohodlne dali vykladať plastové prepravky 60x40x20cm. Bola by umiestnená pod strechou, zakopem ju zrejme pod búdu na náradie, ktorá má na podlahe zámkovú dlažbu, pod ktorou je štrk a hlina. A tým pádom nemusím riešiť uzamykanie otvorov. Myslíte si, že je to dobrý nápad? Prípadne na čo si dať pozor.
Odpovedať
Pivnicu začala zaplavovať dažďová voda, ktorá vydula dno, ale dnu sa nedostala. Keď sa ani po dvoch týžňoch nevsiakla, rozhodol som sa pivnicu odvodniť. Je to v kopci a hlina je piesčitá s množstvom kameňov, tak neviem prečo si voda nenašla cestu von sama
Odpovedať
@majkoj poprosim kontak na miestneho vyrobcu plastovych sacht, dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@stevo79 http://www.plast-kov.sk
Odpovedať
Profilova fotka
Pozdravujem ,vidím že ste spravil už aj výkop pre drenáž , máte to tam veľmi pekné :) dúfam že pivnica je OK ,s tou vodou pod dnom,od kedy som Vás navštívil , pokiaľ budete čokoľvek potrebovať ,môžete sa na nás kedykoľvek obrátiť . Nech vám pivnica dlho dlho slúži :) ,aspoň sa konečne ľudom dostane pravdy a vyvrátia sa fámy o praskaní zvarov a dvojročnej životnosti plastu ... rád by som prostredníctvom vásho príspevku ozrejmil problematiku ktorá ľudí zaujíma ,prispejem teda zopár odbornými skúsenosťami . Čítal som si príspevky a chápem že sú ľudia opatrný čo sa týka kvality .Preto dopoučujem pred zakúpením výrobku z polypropylénu ,informovať sa odkiaľ výrobok pochádza SK,CZ,PL , či sa jedná o výrobcu alebo predajcu ktorý predáva cez X rúk .Výrobca Vám vždy poskytne najnižšiu cenu a najvyššiu kvalitu nakoľko náklady spojené z výrobou sú vždy nižšie ako nákupná cena predajcu cez X rúk .Tý len špekulujú ako ľudí podviesť a vytiahnúť z nich peniaze , pretože sa stáva že predajca cez X rúk Vám bude ponúkať napr. vodomernú šachtu rozmery hrúbka materiálu budú totožné zo šachtou výrobcu odlišné budú len vo farbe.Nakoľko predajca nemôže cenovo ísť na úroveň ceny výrobcu začne Vás zavádzať že jeho šachta je z bledého materiálu ktorý je staticky najlepší na trhu a šachta výrobcu je z čierneho ktorý je recyklovaný a po dvoch rokoch šachtu stlačí a tým si bohužiaľ veľa neinformovaných omotá okolo prstu a vytiahne z nich oveľa viac € a ľudia z ilúziou že si zakúpili kvalitnejší výrobok sa pritom nechali len lacno oklamať .Myslíte si že farba určuje kvalitu a statické vlastnosti materiálu ? Odpovie si asi každý sám :).Samozrejme platí pre všetky výrobky z polypropylénu že pre podzemné nádrže a iné produkty sa používa technický konštrukčný materiál s % pomerom čistého granulátu a % pomerom drte .Drť sú odrezky z výroby ktoré ostávajú pri vyrezávaní jednotlivých komponentov.Nikdy nie odrezky z použitého alebo poškodeného materiálu .Žiaden výrobca PP dosiek by si nebral na vlastné triko riziko, poškodiť si linku za niekoľko 100 000€ . V dnešnej dobe sa recykluje všetko od papiera cez plast až po železo .Na nádrže pre styk s pitnou vodou sa používa materiál z čistého granulátu .Ten je samozrejme finančne nákladnejší .Myslíte že predajca cez X rúk by Vám predal šachtu o ktorej tvrdí že nie je z recyklovaného plastu ale z čistého granulátu ?Cenovo by to sedelo v porovnaní s cenou výrobcu za šachtu z čistého granulátu ,no cenu u predajcu určuje nákupná cena + jeho marža a výrobca by Vám takúto šachtu ponúkol snáď v prípade že by ste v nej chceli obedovať.Od predajcu by ste dostali šachtu kde pôvod materiálu bol len predajným ťahom .Výrobky z materiálu pre styk z pitnou vodou musia byť dodané z ďalším certifikátom o vlastnostiach materiálu , okrem SK vyhlásenia o parametroch (nahradilo staré SK vyhlásenie zhody ) .Je dobré spýtať sa pred zakúpením od akého výrobcu je materiál s ktorého je výrobok vyhotovený ,samozrejme pokiaľ sa nejedná o výrobu rotomoulding-om ,ale o technológiu výroby zvárania konštrukčných dosiek .Kvalitné konštrukčné dosky vyrába napr (img bohemia CZ ,Rochling ...) .U katalógových výrobkov si určuje technológiu vystuženia výrobca ,ten musí mať certifikáciu ktorá je obsiahla o statický prepočet výrobkou ,preto nezáleží len na hrúbke materiálu ale aj spôsob ,druh a početnosť vystuženia to je veľmi dôležité .Pri atypických výrobkoch Vám dá možnosť vybrať si z jednotlivých hrúbok s odporučením pre podložie a účel ,tomu sa prispôsobuje aj vystuženie .Čo sa týka praskania zvaru to je samozrejme za určitých podmienok možné .Pokiaľ je zvar 100% pri silnej deštrukcií by praskol materiál (konštrukčná doska ) nie zvar .Pri nedodržaní postupov osadenia dochádza , skôr ku deformáciam ktoré sa dajú opraviť .Dalo by sa im aj predísť pokiaľ by sa nešetrilo nákladmi alebo časom spojenými z osadením výrobku. Zvar praskne jedine za podmienok že by bol výrobok zváraný pod bod okolitej teploty 0-5°C kedy by zvárací prístroj nedostatočne predhrial materiál (PP konštrukčnú dosku) a vytlačený materiál resp. ich väzby by sa dostatočne neprepojili .Druhou možnosťou je upchatie predohrevu na zváracom prístroji ale to by bolo fatálne zlyhanie ľudského faktoru a takto zvarená nádrž by sa rozpadla ešte pred dodaním zákazníkovy .Zvar je vždy staticky silnejší ako materiál (doska ) preto posledná možnosť prečo praskne je zlá kvalita konštrukčnej dosky kedy nedôjde k väzbe dosky a vytlačeného materiálu zváracieho zariadenia .Takáto doska by musela byť vyrobená za prímesi drte z nejakých PP bedničiek alebo iných výroboku prevažne spôsobom výroby rotomoulding kde je iný index resp. bod topenia ako u konštručných dosiek a stále hovoríme o polypropyléne.Najväčším problémom je však ten že veľa tých ktorý si aj zakúpia výrobok z plastu ,sa vopred dostatočne neinformujú o problematike osadenia alebo ich neoboznámi dostatočne predajca či výrobca -takéto informácie by mal mať uvedené a dostupné ešte pred zakúpením výrobku .Ďalším problémom je že sa ľudia snažia ušetriť čas či financie tam kde to je nevhodné či rizikové .Tak ako sa musia dodržať jednotlivé úkony pri stavbe domu tak sa musia dodržať aj pri osadení nádrže či šachty do podložia .Najväčším problémom býva spodná voda ,povrchová voda -ílovité podložie ,nenapustenie nádrže vodou pri osadení ...Každé podložie sa dá vopred zabezpečiť Keď už dôjde k poškodeniu alebo deformácii ľudia sa snažia pri reklamovaní presvedčiť že je to chyba výrobku .Potom ešte šíria reči ktorých príčinou sú oni sami .Zo svojích skúseností Vám viem povedať že vždy sa dá odhaliť či sa jedná o nedodržanie postupu osadenia alebo sa jedná o chybu výrobku .Samozrejme stáva sa že chyba nastane aj z výroby ,jedná sa o drobné netesnosti ktoré samozrejme po nahlásení opravíme k spokojnosti zákazníka.Jedná sa o problematické miesta hlavne u atypických výrobkou kde je zlý prístup medzi výstužou a zváracím zariadením .Samozrejme veľa krát pristupujeme ohľaduplne aj ku tým ktorý si chybu zapríčinia samy či už z finančných alebo časových dôvodov nevenujú dostatok pozorni alebo osadenie úplne podcenia .Každá správne osadená šachta je dodnes funkčná a hlavne ľudom na úžitok . .Jedno pravidlo ktorého sa držíme je dostatočne informovať záujemcov ešte pred zakúpením produktu a vysvetlením problematiky či už to zákazníka odradí alebo sa rozhodne pre nás , nezavádzame nikoho pre nutný zisk .Pokiaľ by sa stali fámy o plaste realitou pravdepodobne by naša spoločnosť už neexistovala .Dúfam že som mnohým z vás poradil a ozrejmil problematiku plastov Prajem všetkým veľa úspechov pri realizácii a výstavbe svojho obydlia . S pozdravom Zacko Plastové Nádrže Púchov .
Odpovedať
@majz ty si sa tu rozpísal,komu by sa to chcelo čítať ..určote mu to na jar vyplaví voda,do pivnice po rebríku ako naše mamy v 1938 roku,,,
Odpovedať
Keď je vonku okolo -10°C, teplota v pivnici klesá mierne pod 5°C
Odpovedať
Profilova fotka
Komu sa nechce čítať nič nevie :) Teplota super :)
Odpovedať
Profilova fotka
Vieš v roku 1938 sa o plaste ľudom ani len nesnívalo . ale je rok 2018 no tebe asi ostali v hlave tie báchorky čo ti do nej stará mama natlačili .Ja som písal ten článok pre ľudí ktorý majú reálny záujem niečo také mať doma ale nie sú informovaný .Potom sú tu taký ako ty čo majú na dvore len kopu bordelu a na fórach iba všetko spochybňujú .
Odpovedať
Profilova fotka
Kamarátka takú majú a sú s ňou úplne v pohodke. Nebanujú, že si takú dávali :D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@jakino čauko, prešla už celá zima a ja by som sa rá opýtal ako si spokojný so šachtami? Či sa niečo nové nevyskytlo. Ďalej by som sa chcel spýtať, či by si druhý krát nedal šachty s väčšiou hĺbkou. Ja by som chcel niečo okolo 2 metrov. Myslíš, že v danej firme je možné aj takúto vyrobiť? a prosím ťa poslal by si mi na nich aj kontakt? Ďakujem
Odpovedať
@yakkuza ahoj. V globále som spokojný a pivnica plní svoju funkciu. Prezimovali a nezamrzli mi v nej veci z bazéna a aj kvety v kvetináčoch. Minimálna teplota je na fotke. Občas som tam mal za bedničku zeleniny. Výrobca odporúča vybetónovať platňu pod pivnicu, ja som ju však nebetónoval, čo bola chyba, lebo pivnica mi po uľahnutí zeme klesla o 5 cm nižšie, ako som plánoval. Nie je to chyba funkčnosti, len estetický nedostatok, ktorý možno budem riešiť nadvarením vstupných otvorov na výšku o tých 5 cm. Čo však treba urobiť určite, je odvodnenie dna, ktoré som robil dodatočne a plní svoju funkciu. Výška mi sedí, nemenil by som ju. Či vedia vyrobiť tvoj rozmer, sa spýtaj ich, kontakt máš v správe
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Už asi tri mesiace je v pivnici konštantná teplota 5,3°C. Nečakal som takú stabilnú teplotu...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jakino @jakino Ahoj. Paci sa mi to tvoje riesenie s plastovou pivnicou. Vedel by si mi poslat kontakt na firmu, co ti to robila? Vdaka
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ahoj, podobnu pivnicu (podoris 2x1,5m, vyska 2m+komin 0,3m) zvazujem aj ja. Akurat potrebujem doriesit statiku kedze bude umiestnena hned vedla zakladu garaze. Vies mi poslat kontakt na toho tvojho vyrobcu z Puchova? Vdaka
Odpovedať
Dobrý deň, tiež by ma zaujímal kontakt na výrobcu Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
pre náročnejších , jedná sa o alternatívu pivnice s pohodlným vstupom po schodisku .
Odpovedať
@majkz prosím Ťa ako to vychádza cenovo? A nejaká foto ako sú riešené schody? Ináč veľmi zaujímavá alternatíva.
Odpovedať
@jakino mozem sa opytat ako ste spokojny s tou pivnicou? bolo to ok cez zimu? viete prosim aj mne poslat kontakt na vyrobcu? dakujem
Odpovedať
@stagaj spĺňa to, čo som od nej očakával. Len sa mi trocha nezdá teplota v nej. Cez rok sa pohybuje od 1°C do 20°C... Vyššie som písal, že je teplota konštantná, ale to bol len zaseknutý teplomer :-(
Odpovedať
@majkz pozdravujem, kolko stoji takato pivnica? kontakt na vyrobcu? mal by som zaujem o nieco take
Odpovedať
@jakino nemala by byt zakopana o nieco hlbsie a zasypana vyssou vrstvou zeminy? co som nasiel na https://www.plastove-sklepy.cz/fotoga... sa mi zda, ze su hlbsie
Odpovedať
@stagaj mám na nej 5 cm styrodur plus 25 cm zásyp, tak neviem
Odpovedať
Profilova fotka
Revízny vstup (komín ) je výškovo voliteľný od 100mm do 5000mm :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@jakino Pošleš na nich kontakt? Vďaka.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
nazdar, tiez planujem plastovu pivnicu. mas nejake poznatky z pouzivania za ten cas ktore by som mal zohladnit pri vybere ?
Odpovedať
@jozopan ahoj. S pivnicou som spokojný, slúži, šiel by som do toho znova. Úrody zo záhrady moc nemám, tak v nej zimujú najmä veci z bazéna (filtrácia, solárna plachta a pod.) a kvety v kvetináčoch. Krátkodobo tam dávame kúpené zemiaky, či cibuľu
Odpovedať
@majkz to sú strašné hlúposti čo si popísal, neverím. Tak mi dovoľ aby som ti doplnil znalosti lebo nemáš ani základne ako tu čítam. Ako môžeš napísať že na recyklat sa nepoužíva použitý materiál keď samotne slovo recyklat znamená že úž to použité bolo . Okolitá teplota pri zváraní ma byt minimálne 20stupnov pre certifikovaný a kvalitný zvar. žiadne 0-5 Recyklat ktorý používate nie je povolený ani na žumpy a vy z toho veselo robíte pivnice. Ide o to že tam nie je garantovaná zveriteľnosť preto mate na tieto výrobky používať iba 1triedu a to ti dáva hneď odpoveď aj na tu vetu ci na farbe záleží. Záleží O tom prístupe k reklamáciám som počul veľa krát ze sa vyhovárate na postup osadenia že nebol dodŕžaný a často sa ma ľudia pýtajú že ci sa ich nádrž alebo pivnica nezdeformujú aj o40cm ako ich susedovi ktorý ma z čierneho plastu. Ako odborník by si mal tiež vedieť že hrúbka materiálu pre zákazníka na vyber nie je, hrúbku materiálu určuje veľkosť výrobku aby bol dostatočne pevný za pomoci výstuh samozrejme. preto si vyhoďte zo slovníka slovo ,,samonosná,, kým sa to nenaučíte robiť
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@jakino Dobry den, chcem sa spytat ohladom izolacie styrodurom. Chapem spravne ze ste dosky styroduru ulozili zvonku teda na vonkajsiu cast plastovej pivnice? Alebo z jej vnutra? Aj ste dosky styroduru nejako pripevnovali? dakujem
Odpovedať
@softy12 áno, poukladal som ich na vrch pivnice z vonkajšej strany a zasypal som ich štrkom. Na steny som izoláciu nedával
Odpovedať
@jakino pozdravujem vás, chcem sa po tých pár rokoch opýtať ako sa vám drzi plastová pivnica ? Nemáte nejaké problémy ? Plánujem ju umiestniť pod platňu budúceho domu. Aký máte názor ? Vopred vám ďakujem. 😛
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?