Izolacia a odvodnenie

Profilova fotka
Zdravim kupili sme asi 20 rocny dom ktory je cely podpivniceny steny pivnice su betonove no nieje urobena na nich izolacia... tento rok sa chcem do toho pustit jediny problem je ze neviem ci mam dat okolo domu aj drenazku ked to budem mat odkryte do vysky zakladov.... nemam ju kam vyviest jedine nejaka zberna nadoba... chcem len vediet ci to nieje zbytocne kedze spodnu vodu mame cca 1m-90cm pod povrchom a je to +- v urovni zakladov alebo kde zacina stena pivnice pomoze mi odvodenie alebo uskodi? za kazdu radu dakujem
Odpovedať
@jakub_mnahuncak este napis aku mas zeminu...lebo ak ilovitu je to zbytocne len tu vodu privedies k sebe este viac...tak isto zalezi ze ak ju nemas kde odviest tak je to tak isto zbytocna praca
Odpovedať
Profilova fotka
@pluvko zemina je z vrchu ok ale to preto lebo cca pol meter je zavozena ale pod tym je ilovita ako beton...
Odpovedať
@jakub_mnahuncak a čo je mokrá tá pivnica?
Odpovedať
Profilova fotka
@jumt ano vidim ked prsi na stene co som tahal lepidlo sietku kvoli kotlu ktory sme tam vesali ze vlhne stena a to robi vsade ale tam je to vidno pekne zvysok je beton omietka co bola uz oletela
Odpovedať
@jakub_mnahuncak tak drenaz do hlbky navozenej hliny,do ilu nie...tam len zbytocne budes vodu stahovat...il sam o sebe je perfektny izolant... poriadne steny odizolovat...okrem lepenky dal by som aj viac pripravkou ktore sa nebiju ked uznto budes mat odkopane...
Odpovedať
Profilova fotka
@pluvko dik za radu 😉 viac prvkov ako napr nopovku? Alebo co take?
Odpovedať
@jakub_mnahuncak myslel som skor klasicku IPU, tekuti IPU a asfaltovy nater cierny do skar...
Odpovedať
@jakub_mnahuncak nopovka na vodu nepomoze nijako...
Odpovedať
Pripnem sa ,tiež chceme drenaz,my máme 35 ročný dom,bez pivníc,za rovno s terénom a tiež po daždi vidno mokre steny miestami.Dom sme akurát doizolovali z von.Tiez ilovita zem.
Odpovedať
Profilova fotka
@pluvko toto je jasne mam asfaltovy nater steny vystim natrem s asfaltom a na to budem davat ipu a pri zasype som chcel este nopovku dat ale ak hovorite ze netreba okej necham Si poradit dik kazdopadne
Odpovedať
@jakub_mnahuncak aj nopova folia ma svoj zmysel, je to vlastne ochrana vasej hydroizolacie, potom by malo nasledovat kamenivo oddelene filtracnou geotextiliou od okolitej zeminy aby sa urobena drenaz nezanielna a splnala svoju funkciu.
Odpovedať
@jakub_mnahuncak nopovka ma svoj zmysel ale nie v ile...v ile robit drenazku nema ziadny vyznam...postup mate spravny, uz len si to odmakat 😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
@654852 u vas moze byt (nemusi,ale dost pravdepodobne ) ze to nebude tym co u Jakuba. u vas to skor vyzera ze stena taha vodu - tam asi bude treba zakrok profi odbornika ( nieco take ako podpilenie domu )
Odpovedať
@pluvko nám je to jasné,robili sme otvor a vidno že izolácia bola daná ale má to 35 r.takze už prd platna.skor chcem injektaz vyskúšať..
Odpovedať
@pluvko ze robit v ile drenazku nema vyznam nie je pravda, ked bude kamenivo polozene od drenazky az po vrch terenu, oddelene to bude z boku geotextiliou od okolitej zeminy.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomas89374 tak ano ale neprivediem si tak studeny vzduch a mraz az k zakladom?
Odpovedať
@jakub_mnahuncak no a? aspon to odvetra...aj tak si myslim zeby to nemalo moc premrzat ked to bude zasypane kamenivom. Alebo ak sa bojíte tak dajte este pred nopovku styrodur.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?