Hrúbka armatúry

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na môj statický posudok na bungalov o rozmere 17x9 m. v statickom posudku je napísané : - vystužené tvánice DT o výške min. troch radov (750mm) - do tvárnic je nutné osadiť zvislú výstuž min. ø/250 + vodorovnú výstuž 2ø12 do každej ložnej škáry. Výstuž v DT stykovať v miestach mimo otvorov (pod nosnými stenami), min. 500mm za líc steny. Dlžku styku voliť min. 50ø použitej výstuže. Nie som stavbár ale väčšine textu v tom posudku som pochopil až na tento odsek. To že majú ísť dva roksory o priemere 12mm vodorovne do každého radu DT to chápem, a aj to že zvisle majú ísť od seba každých 250mm ale zvyšok je pre mňa veľká neznáma. Bol by niekto ochotný mi to vysetliť ? A ešte sa chcem spýtať, nechcem podceňovať projektanta ale nie je ten priemer 12mm dosť na vodorovnú výstuž ?
Odpovedať
Profilova fotka
@miroslav001 nechcem zhadzovať projektanta, nevidel som výpočet, ale zvislá výzuž má pri základoch minimálny účinok a pozdľžna rovnako, previazal by som rohy max 10 mm na vonkajšej strane obvodu, Ak sú pásy prekryté doskou so sieťobinou tak ani to. Ale záleží na podloží, ak sú tam piesky alebo málo únosný podklad, treba pýtať výpočet.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?