Hrubá stavba cena 2023

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, hľadala som tu v diskusiách odpoveď na moju otázku no k ničomu som sa nedopracovala tak vytváram novú diskusiu. Moja otázka smeruje najmä na tých, ktorý posledný rok stavali svojpomocne. No a samotná otázka znie nasledovne - aká je cca momentálna cena za holodom? (čisto len základy obvodové múry, strecha, prípojky). Použité materiály ani nie najdrahšie ale zas ani tie najlacnejšie. Skôr taká stredná kvalita. Pozemok je rovinatý. Viem, že sa to presne odhadnúť nedá ale postačí aj približný odhad. Prikladám aj link na dom podľa, ktorého si budeme dávať vypracovávať projekt: https://www.prodom.sk/projekty-domov/... Za všetky odpovede vám vopred ďakujem 🙂
Odpovedať
@arcticcode neskúšal, neviem čo si odtepľoval, asi to za moc nestálo, alebo ste vo vnútri chovali ryby, keď sa niečo z vnútra dostalo von medzi zateplenie a stenu. čo by narástlo v priestore bez prístupu vzduchu a svetla si akosi neviem predstaviť. Ale pokiaľ to bolo spravené "odborne" na sem-tam buchty a medzi stenou a eps tiekol potôčik zo strechy, tak už sa mi to predstavuje lepšie. 🙂 Ale s týmto "antizateplovaním" a "tehla je tehla" a "drevo je drevo" alebo "vata je vata" radšej nezačínať hlboké debaty. Keď nám išli zatepľovať bytovku, tak sa suseda zobudila po 3 rokoch hlasovania a schvaľovania a zistila že sa ide zatepľovať aj EPS a strašne stonala že už to nikto nepoužíva... tak som sa jej spýtal aký je rozdiel medzi EPS a iným a argument bol, "to viete, vata je vata!" takže mier 🙂 a riadiť sa tajomstvom dlhovekosti 🙂
Odpovedať
@arcticcode hluk z plechovej strechy pri dazdi je na nezaplatenie 😄
Odpovedať
@kiki149 my máme len dosku a sem tam dačo zajednane a Ytong na dvore. Poviem ti súhrnne,rataj o 50% viac ako si myslíš 😁 a teraz vážne,ak píšeš svojpomoc tak fakt si treba dať nacenit materiál do stavebnin a to je vaša aktuálna cena. Takto v dnešnej dobe nepoznám nikoho že by staval.
Odpovedať
@stefanby To sa stáva, keď fakty nahrádzaš pocitmi. A že takých ich na Slovensku je.
Odpovedať
@zefe mam plechovú strechu na pristavbou nad spalnou. Kym nebola vata, tak hurhaj bol taky, ze clovek vlastneho slova necul, to ano. Ale tak ratam, ze asi si das dajaku izolaciu. Teraz aj ked je tornado, spime jak mimina. Ziaden hluk. Na druhy barak tiez dam len plech, by ma dal saleny pozdravit so sto stvorcami skridli.
Odpovedať
@arcticcode kazda líška svoj chvost chvali 😉 Plechovu strechu mozno tak pri sklone 45° inac to je rachot. Mam ju na zahradnom 20m od baraku a ked prsi, tak ju pocut do domu. Tam my to az tak nevadi, ale na barak to je omyl. A pri dnesnych casnikoch na strechach by som sa jej i bal.
Odpovedať
@rkorba mam sklon 12° a ziaden rachot necujem 🙂 ani susedia sa nestazuju. Zateplenie 40cm minerálnej vlny
Odpovedať
Profilova fotka
@arcticcode Postav z ytongu 500ky a nemusíš zatepľovať. Áno, za ytong zaplatíš o čosi viac, ale pozri sa, koľko stojí polystyrten. -áno s ytongom to bude síce drahšie ale za to to bude mať horší tepelný odpor 😄 Druha vec, že sa ti o dva roky nezačnu ukazovať terčíky. ....rovnú stenu netreba kotviť....terčíky sa ukazujú iba babrákom Tretia vec - bude to celé rýchlejšie (tak ako aj plechová strecha) ....a dúfam že si napočítal aj to plné debnenie ktoré pri škridle byť nemusí.... ....ten ušetrený týždeň je to čo násobí a delí.... 😄 Štvrtá vec - steny budú dýchať, čo pri polystyrene nehrozí...... -áno...stačí pozrieť.....pri tých km2 EPS po stenách každé ráno niekto stojí a dáva tým domom umelé dýchanie.... ...kto dá na cudzie rady robí cudzie chyby.
Odpovedať
@eagleowl tepelny odpor je skoro rovnaky 🙂 a bude to ovela lacnejsie a asi o mesiac rychlejsie 🙂 Plne debnenie pri plechu? Ty kde zijes? Bavime sa o plechu, ne o stresnej IPE, expert... Aj keby bolo plne debnenie, tak to vyjde lacnejsie, kedze dosky su lacnejsie ako hranole
Odpovedať
Bungalov 120m2 úžitková plocha - 10,5m x 14,2m +35m2 terasa Cena na komplet aj s okolím a plotom cca 150 000 € svojpomoc Najviac vyšiel plot cca 15tisic A vnútorné zariadenie kuchyňa, kupelne, skrine atď
Odpovedať
@arcticcode ty nemas plne debnenie? A na com mas polozenu poistnu foliu?
Odpovedať
Profilova fotka
@arcticcode veď daj ceny na ten "oveľa lacnejší" ytong.... o mesiac rýchlejšie ?....no keď ti to budú mesiac zateplovať tak prečo nie.....normálny ľudia zateplia za týždeň....pokiaľ sa teda nejedná o panelák 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@eagleowl podla toho, kto su normalni ludia a kolko ich je, lebo ja napr som robil uplne ze sam a za tyzden som tam akurat poskladal lesenie. Ked svojpomoc tak svojpomoc. Robota 0€.
Odpovedať
Profilova fotka
@arcticcode a tie ceny lacnejšieho ytongu nebudú?
Odpovedať
Profilova fotka
@arcticcode no vidím že sa tej ceny nedočkám ...tak narýchlo...čisto orientačne.... dúfam že ma opravíš lebo mne to cenovo nejak nevychádza....aj to R sa my nejak vymklo ...😄
Odpovedať
@arcticcode tak to dufam ze bolo aspon lesenie na bytovke. 😄
Odpovedať
@kiki149 svojpomocne kde sa iba obj.material a všetko robila rodina= hrubá stavba pod strechou, poschodový dom, išlo to veľmi rýchlo okolo 40 000. Iba tehly stáli okolo 10 000. Žiadna firma nebola. Strecha iba so skúseným klampiarom ( rodina) + pomocnici= zadarmo Obedy každý deň v 5l hrncoch a alkohol. Kebyze mám začať stavať, bez peňazí ani do toho nejdem. Iba strecha stojí 10 000-20 000 Presne to isté pred rokom 2018 stálo 20 000. A keď si pripocitate zvyšok cennik na 4 izbovy, jednopodlazny dom. kúrenie- 12 000 Voda a odpady - 3 000 Kuchyňa-10 000 Kúpeľňa a záchod- 8000 Dlažby a podlahy- podľa vkusu (120m2 cca 3000-4000. Dvere- 3 000 Okná- 4 000 Robota murára- Materiál - xy toho Zateplenie- 13 000 dvojpodlažný dom= x2!!! nie vo všetkom. Zase schody sú mastné, zateplenie sa ináč ráta atď. A nie vždy sa dá svojpomoc= vtedy sa ukáže kto pomôže.
Odpovedať
@eagleowl pošleš mi pls link na tu stránku, kde sa to počíta? Tzbinfo a ďalej? Dik
Odpovedať
Profilova fotka
@nomad37 https://stavba.tzb-info.cz/tabulky-a-...
Odpovedať
@kiki149 Ahoj my sme dostavali dom v októbri na komplet aj so zateplením a fasádou. Bez úprav pozemku ešte takze čisto len dom. Rozmery 12x13 cca 120m2 čistej plochy bungalov mali sme vyhradených 155000 a ešte sme pridali cca tých 7000eur a to veľa veci svojpomocne nie síce stavebne ale voda elektrika napríklad. Dom hotový na komplet s krbom s kuchyňou s tepelným čerpadlo obklady dlažby plávajúce gauč spotrebiče len doniesť veci a bývať Ak to teda trochu pomohlo aspoň
Odpovedať
Zakladova doska 144m2 odhad ceny (este som nezacal stavat): Bager 350 E Beton pasy 21m3 2100 E Beton dt 10m3 1000 E Beton patky stlpy 2,5m3 250 E Beton doska 21,6m3 2160 E Zelezo 2000 E DT 700 E XPS 700 E KG Rury 800 E Hadice DN32 200 E Chranicky 200 E Uzemnovaci system 300 E Asfaltovy sprej 30 E Navazka 800 E Benzin 100 E Geodet vytycenie zakladov 200 E Geodet vytycenie bodov pre dt 200 E Praca 4000 E Spolu len za dosku = 16 290 EUR
Odpovedať
Vytiahnutie obvodovych a nosnych murov: Murivo + preklady 10 000 E Malta 1000 E Asf pasy po obvode 1000 E Praca 3500 E Veniec: Beton 600 E Zelezo 1500 E Velox 1200 E Praca 3500 E Komin: Komin Leier 1000 Komin montaz 450 Piliere: Praca, beton, zelezo: 1200 Strecha: 22 000 E Okna + dvere 12 000 Spolu = 58 950 EUR Hruba stavba s doskou = 75 240 EUR Odhadujem, ze do stavu holodom bude potrebnych dalsich 65tis, teda holodom by bol za cca 140 000 EUR bez pozemku, este stale neobyvatelne. Na dokoncenie vratane plotu je potrebnych dalsich cca 60tis.
Odpovedať
Profilova fotka
@marian_8 svojpomocne jedna osoba mesiac roboty, 200 m2 zakladova doska do 9000€ Hruba stavba komplet po omietky svojpomocne okrem strechy poteru zapojenia kotla a omietky do 85tis.€ Postup prac viď v mojom albume. Stavbe zdar
Odpovedať
@roberto18 v tých 85tis. je čo teda ? Zakladova doska, murivo, omietky, voda, elektrina..či?
Odpovedať
@roberto18 robim predpripravu pred sejbou travnika a zbieram kamienky o rozmeroch 1x1cm. Ked vidim tvoj stav tak si to neviem ani predstavit.
Odpovedať
@roberto18 Aj si sam zalieval dosku? Sam si vykladal, nakladal zabu a dosku? Neviem ako sa ti to podarilo do 9tis ale len material za tolko nezozeniem.
Odpovedať
Profilova fotka
@jozeff32 pozri album
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba viem si predstavit. Ja ked sa dožijem terennych uprav. Tak na ten štrk doveziem preosiatu ornicu
Odpovedať
Profilova fotka
@marian_8 predstav si ze to ide. Staci mat znamosti v zeleziarstve na betonarke atd atd ..kšeftovat vyjednavať a s cenami sa daju robit zazraky. Podstivo vlastnymi rukami makat po praci az do vecera . V maji to budu dva roky. A to som teraz len pri omietkach. Cize je to na ukor niecoho. Ale mne to stoji za to.
Odpovedať
@roberto18 tam nevidím nič k tým cenám popísané
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?