Dlažba na základovu dosku

Ahojte poradite mi ako technický správne položiť kachlicky na betonovu platnu aby neodpadli vdaka 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@melvik na čo to má slúžiť? Hrúbka základu? Bude to pod strechou alebo nie? Musíš dat blisie info?
Odpovedať
Ak berieme, ze platna je pevna a vystuzena zelezom.... tak hlbkova penetracia, 2x tekuta hydroizovacia, flexibilne mrazuvzdorne lepidlo do exterieru.... lepidlo zapracovat na dlazbu aj podklad, lepit na hreben a dobre pritlacit, eliminovat vznik vzduchovych bublin, nechat vyschnut, najlepsie 1-2tyzdne, ale samozrejme, aby na to neprsalo, a potom vysparovat... pouzit kvalitnejsiu sparovacku
Odpovedať
@peter2728 super ďakujem toto som potreboval vedieť.... lebo nechcem nato davat neaky ďalší poter......
Odpovedať
@lubobalascak zaklad je hruby dost ,ma 20cm a je v nom kopec železa. bude tam zahradny domcek 5mx3m
Odpovedať
@peter2728 spytam sa... akákoľvek hydroizolacia ??? Alebo aka
Odpovedať
@melvik tak aby bola urcena aj do exterieru
Odpovedať
@peter2728 ok akakolvek exterier vdaka..... chcel som vediet ci moze ist na hydroizolaciu rovno lepidlo 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@melvik - treba dat poriadnu hydroizolaciu, najlepsie na baze cementu. Dobre skusenosti mam napr. s MAPEI MAPELASTIC alebo MAPELASTIC turbo https://razaporiadne.sk/sk/produkty/m... Na to priamo uz ide lepidlo (musi byt triedy C2TES1 a kvalitne ak chces aby to dlho vydrzalo) a dlazba. Napr. Mapei adesilex P9 pri klasickej, pri hrubych/velkoformatoch napr. Keraflex. Od inych vyrobcov je dobre napr. Knauf C2TES1. Pozornost tiez treba venovat aj kvalitnej sparovacke-> do exterieru. Napr. od MAPEI
Odpovedať
@melvik tak ako som ti pisal postup vyssie...na hydro uz rovno davas dlazbu do lepidla....ako ti tu pise, oznacenie lepidla C2TES1....to S1 je velmi dolezite v tom oznaceni... co sa tyka konkertnej znacky, najdrahsie ale aj najkvalitnejsie, s ktorym sme sa v robote doteraz stretli, je Ceresit CM16....ma v sebe vlakna, ktore to este viac spevnia a spruznia... len cena moze byt nejakych 15€/25kg...ale zasa tebe tam vela netreba, tak mozno sa ti bude chciet zainvestovat
Odpovedať
@mgx aj terasa, ktora este nebude zakryta sa takymto sposobom robi?
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx v podstate hej. Zakrytim jedine znizis namahanie plochy pocasim, budes tam mat len vodu z boku a vlhkost zospodu. Na co je si treba dat pozor je dopre naplanovat kedy to budes klast, aby ti do cerstvej dlazby/sparovacky nenaprsalo. Tiez by nemalo byt pod 5C. A treba si premysliet, ako bude urobena nosna konstrukcia, aby si nemusel uz existujucu hydroizolaciu/dlazbu narusat. Takze bud si dopredu pripravit napr. zavitnice, alebo profily na stlpy. Dalsia moznost je cele to zaizolovat a polozit dlazbu a toto potom riesit cez zavitnicu a chem.kotvy+ izolaciu on-spot. Je to taka kombinacia izolacie spodnej stavby proti vlhkosti a izolacie plochej strechy. Spodnemu betonu vlhkost vobec nevadi, problem je len ta dlazba a sparovka. Tiez sa treba zamysliet nad spadovanim, hlavne aby si terasu mohol umyvat tlakovou vodou :)
Odpovedať
@mgx tam pojde hlinikova konstrukcia na zimnu zahradu, netusim ako to upevnuju. Na betonovu plochu pojde najskor zulova velkoformatova 250x150x2cm dlazba.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mgx vies mi este pls poradiť aky je rozdiel medzi hydroizolaciou a tekutou lepenkou okrem ceny..... ci je vhodne bud jedno alebo druhe ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@melvik ano pouzi hydroizolaciu od mapei a potom aj epoxidovu sparovacku kerapoxy... ak budes davat dookola hlinikove listy tak medzi dlazbu a listy daj silikon od mapei vo farbe sparovky
Odpovedať
ano najma si dajte pozor na to aby ste pouzili epoxidovu sparovacku a dosledne to zasparovali, treba maximalne eliminovat moznost zatecenia vody, staci kvapka ktora zmrzne a uz pod dlazbou vznika pnutie ktore sa skor ci neskor prejavi
Odpovedať
@muska414 hliníkové lišty nebudem dávať. Mam tekutu hydroizolaciu od den braven dvojzlozkovu ale podla navodu nevyšlo ns takú plochu ako udavaju. A davat dalsich 50 euro sa mi nechce. Preto som chcel vediet aky tam je rozdiel lebo Neaky gumoasfalt stoji 15 euro ale neviem v čom je rozdiel
Odpovedať
Profilova fotka
@melvik ja by som na tom nesetril tych 50e nieje az tak vela
Odpovedať
Profilova fotka
@melvik gumoasfalt je totalne o nicom. Aspon DENBIT urcite.
Odpovedať
@mgx a je tam neaky rozdiel ? Uz to mam sice hotové ale do buducna
Odpovedať
Mal som takú úvahu, že v čom by bolo zlé dať na terasu dlažbu 2cm na mamut... V podstate by tú dlažbu tam stačilo poukladat, lebo nosnosť má, iba by hrkala. Tak mi napadol ten mamut. Tomu by nejaké pnutie od mrazu nemalo vadiť. (o tenkých podložkách viem, len to by mi nevychádzalo na výšku už) Je to zatiaľ len taká myšlienka takže smelo kritizujte. Pripadne ak nie mamut tak niečo podobné.
Odpovedať
Takto mam zakladovu dosku dufam ze to bude dobre. Dal som na vase rady a je tam penetrak, hydroizolacia 2k od den braven a teraz chcem ist lepit dlažbu na flexibilne lepidlo.
Odpovedať
Otazka ta hydroizolacia je proti spodnej vlhkosti základu?? Iba sa snazim pochopiť co robím dakujem 😄
Odpovedať
Nikto uz nič
Odpovedať
Tak kachlicky su uz hotovo. Ale ja poslednu chvilu som si rozmyslel ze nechcem na sokel kachlicky ale do lepidla natlacit riecne kamene.... viete poradiť ako to urobit aby to bolo ok ??? Hlavne koli vlhkosti ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?