Cerpadlo na beton

Skusal niekto pouzit kalove cerpadlo na cerpanie betonu? Uvazujeme vysku max. 2,5 metra a zalievanie stlpovych tvarnic.
Odpovedať
@stavkluc poprosim potom nahrat video, sice to bude kratke video ale aspon bude sranda
Odpovedať
@stavkluc Viac uletený nápad som ešte nepočul. Keby to bol samonivelačný poter, myslím, že to by ešte čerpadlo utiahlo. Ale betón ... nabetón nie. Ale skúsiť môžeš. Aspoň sa zbavíš čerpadla.
Odpovedať
Taketo ci nieco vykonnejsie? https://eshop.phhp.sk/eshop/kalove-ce...
Odpovedať
môj otec vravieval, že keď sa človek dozvie niečo nové, o čom doteraz nepočul, je to znak jeho mladosti. ja budem mladý asi večne 😄 aspoň kým bude funkčná modrá strecha, prípadne modrá sliepka 😄
Odpovedať
Za cenu toho že odfaklis cerpadlo, je vyhodnejsie v pozicovni si pozicat original cerpadlo na beton.
Odpovedať
@chrobak7 ked to dokaze cerpat kalovu vodu s pevnymi casticami do priemeru 35mm tak preco by nie i riedsi beton s kamenivom do 2cm
Odpovedať
@gashtaan uvazoval som najlacnejsie kalove cerpadlo 1100W co stoji 100 eur, pripadne vretenove (srubovicove)
Odpovedať
A to ides kolko stlpov zalievat?
Odpovedať
@ascedant dost vela, okolo 20
Odpovedať
naber kybel sračiek zo žumpy, odváž, vylej naspäť... zarob do toho istého kýbla rovnako betónu, odváž... a daj vedieť, na čo si došiel 😂
Odpovedať
@kejsix beton ma 2.5x vacsiu hustotu nez voda. Vyskusam, dam vediet
Odpovedať
@stavkluc kto tu este nevidi rozdiel medzi kalnou bodou a redsim betonom? 😄 Skuste porovnat objemovu hmotnost medzi betonom a vodou
Odpovedať
Článok sa načítava...
@stefanby pytal som sa na skusenosti. Vyskusam sam a dam vediet. Ak to nepojde s kalovym cerpadlom, tak skusim stary velky mlyncek na maso.
Odpovedať
@stavkluc ty si expert 🙂 🙂 🙂 čo tak si na pár hodín požičať napr. minibager, ktorým zdvihneš správnu nádobu lyžicou do správej výšky a vyleješ či vykýbluješ to do tých stĺpov? keď už betónpumpa asi nie je riešenie pre teba. už vidím, že kvôli exotom ako ty, budú výrobcovia kalových čerpadiel výslovne písať v návodoch na použitie, že nie sú vhodné na čerpanie betónu (tvl, koho by to napadlo?) ako sa hovorí, hlúpy dvakrát kúpi. kalové čerpadlo ti v nalepšom prípade ani nepípne, reálne sa možno bude chvíľu trápiť a zhorí. možno ti vypáli aj kus el. vedenia. mlynček na mäso detto. nemáš doma ešte niečo na zničenie? aj tak to budeš musieť nakoniec spraviť nejakým štandardným spôsobom...
Odpovedať
@stavkluc kolko tych tvarnic potrebujete zaliat? Pytam sa, lebo min rok som postupne minul 105m3 betonu u seba na pozemku. Zalieval som pumpou, ale to co ostavalo v zasobniku som nosil vo vedrach a lial do tvarnic. Takže viem cca aky je rozdiel medzi 10L vedrom vody a betonu. Čosi som sa ich nadvíhal a premýšľam co motivuje niekoho uvazovat nad kalovym cerpadlom
Odpovedať
@worker_falcon uprimne, nevedel som, ze je mozne pozicat pumpu na beton. Ak to je mozne v mojom okoli, tak si poziciam stroj na to urceny, akurat som to zatial nikde takto bezne nevidel. V pozicovni v DEKu urcite nemaju.
Odpovedať
@stefanby motivuje ma to, ze stlpy z tvarnic maju vrch vo vyske 3metre a liat to tam vedrom je nemozne, teren je nerovny a makky, rebrik o tvarnice opriet neviem... nemam problem s vedrom, ale ak si to robil tak rozumies dobre o co sa snazim, presa liat to tam pumpou ktora bude rovno pod miesackou bude ovela rychlejsie a menej pracne
Odpovedať
@stavkluc on mal na mysli toto
Odpovedať
@cukrik25 🙂
Odpovedať
@stavkluc ja chapem o čo ti ide, ale koľko ich chceš zaliať naraz? Cele 3m ? Teda 12ks? Zalieva sa tak po5, aby spodnu neroztrhlo. Ak Ti smiem poradit, nenapisal si, kolko ich bude, tak priprav 3 na seba, tie nakybluj, doloz dalsie 2, tie zasa nakybluj, doloz este jednu a nakybluj aj tu. Odloz to na dalsi den, postav si dole 3 tvarnice na seba, meter od toho zasa 3 tvarnice, poloz cez to dosku, postav sa na to, daj 3 tvarnice zasa domuruj na tych 6 z predchadzajuceho dna dalsie 3 a zasa nakybluj, zvys si podstavu a zasa domuruj a nakybluj. Ci chces alebo nie, 3m naraz nedas. A ani keby si mal betonpumpu, tak to tam bez asistencie samo drzat nebude, takze musis stat tak, aby si dociahol k tej vrchnej tvarnici. Som dost kreatívny a veci ktore mi tvrdili ze sa nedaju, sa mi podarili, ale tomuto tvojmu by som neveril ani ja 🙂
Odpovedať
@stefanby rozumiem, vdaka za rady
Odpovedať
@stavkluc dobre si pobavil. Nic v zlom ale dost bezna vec ze hlavne pri starte sa upcha beton pumpa, staci hustejsi beton na rozjazd. A tam su ine tlaky. Take cerpadielko nedokaze beton potlacit ani 10cm.
Odpovedať
@cukrik25 áno, to je betónpumpa. existuje aj čerpadlo na betón, aj to sa dá požičať, ale to priamo z betonárky (alebo sú na to špecializované firmy, na FB mi to občas vyhadzuje). možno aj to by bolo pre neho riešenie. ale keď to nemôže aj tak naraz robiť, tak to je zbytočné. ten kubík aj vykýbluje, a potom druhý kubík o pár dní. spraví pomocnú konštrukciu napr. z DT + paliet a bude.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?