Beton na nopovu foliu ?

Dobrý deň. Poradil by mi, prosím, niekto, či je možné naliať betón na nopovú foliu bez toho, aby som ju poškodil ? Dal som ju na plochú strechu pivnice okrem kúsku prednej části okraji strechy, kde to moc nejde z určitých príčin. Na tomto okraji strechy potrebujem zároven doliať betón, ktorým potrebujem vyrovnať strechu - je tam dlhá lievikovita rýha a zateká tam. Rád by som trochu betónu nalial aj na nopovku, aby sa mi to pekne spojilo a nezatekalo pod foliu. Otázka je, že keď nalejem betón na časť folie a druhú časť fólie nechám nedotknutú, či mi to vo fólii nespôsobí trhliny, hlavne na mieste prechodu medzi zabetonovanou fóliou a nezabetónovanou. Ďakujem za prípadné rady.
Odpovedať
@zahradnik6 beton nieje hydroizolacia
Odpovedať
@zahradnik6 Ani nopová fólia nie je hydroizolácia. Betón na nopovú fóliu síce naliať môžeš, nepoškodíš ju, len ju zašpiníš. Ale nerozumiem presne, čo chceš tým docieliť. Tú nopovú fóliu chceš nechať v exteriéri nezakrytú? To nie je účel nopovky.
Odpovedať
Vdaka za odpovede. Nerozumiem komentaru, ze nopova folia nie je hydroizolacia. Ak ju dam na betonovu stenu, alebo strechu a je dazd, tak voda mi cez nu nepretecie, ci ? Je to pivnica, takze ide len o to, aby sa mi do pivnice nevalila voda. Strecha bude zasypana zeminou. Takze kombinacia beton + pur pena do vsetkych skar + nopovka, aj dve + vacsie mnozstvo zeminy bez ostrych skal by snad malo stacit, aby mi zo strechy nesla voda. Ono vlhkost ako taka je fajn v pivnici, dokonca ziaduca.... Takze vylozene riesim len to, aby mi tam netieklo. Problem je prave to jedno miesto, kde nemozem nopovku natiahnut, tak ako by som chcel. Resp. da sa to inak, ale musel by som ich zase spajat kaucukovou paskou a cim viac takychto prekryvov, tym vacsia sanca na zatecenie. Preto chcem to miesto dobre zaliat betonom. Ved ako to je ? Ked nalejem beton vo vyske napr. 10cm a necham to tak, aby mi na to tiekla voda, tak by to nemalo pretiect az uplne dole, ze ano ? Samozrejme mozem to inkriminovane miesto este natriet lepenkou, alebo cimsi inym, ale teoreticky beton v takej vrstve by mal izolovat proti vode, ci ?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?