Anhydrit - slnko

Dobry den, chcem sa spytat ci moze nastat problem ak na cerstvo vyliaty anhydrit svietilo slnko v jednej miestnosti asi 2-3 hodiny cez nezatemnene okno. Vnutorna teplota ovzdusia bola 10c. Cas vyliatia okolo 14:00 slnko na to svietilo od 16:00 do 18:00.
Odpovedať
je to v pohode, slnko nie je teraz take intenzivne ale je vhodne okno zakryt pre dalsie dni.
Odpovedať
dufam ze to bude ok lebo priprave som venoval vela casu, aj som zatemnil okna ale majstri ktori prisli robit potery si odostreli a nechali odostrete… a to bola jedna z tych kvalitnejsich firiem…
Odpovedať
ale vzhladom na to ze na to svietilo slnko len 2-3 hodiny a bolo to len 2 hodiny po vyliati tak by to nemuselo popraskat kedze to este bolo tekute viacmenej… ale svietilo dost intenzivne… preto sa pytam radsej ze na co sa mam pripravit
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejsheen slnko je este slabe, specialne medzi 16-18h. ale dalsie dni pre istotu zatemni (staci zvonku nalepit karton).
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
V pondelok mi prídu liať anhydrit. Hlásia 32°C. Prečo sa tu na fóre objavuje, že je potrebné lepiť okná a tieniť ? Realizátor to nevyžaduje.
Odpovedať
@purplesticks ako úplne laicky by som povedal, aby to na povrchu nevyschlo príliš rýchlo a potom to nezačalo praskať. Ale možno je tam iná alchýmia, ktorej nerozumiem 🙂
Odpovedať
@lrdk asi hej. Akurát pozerám do tech. listu Baumit Alpha 2000 a tam uvádzajú, že počas prvých 48 hodín chrániť pred slnkom. Môžem podľa teba nalepiť papier z interiéru na sklo ? Nemôže sa stať, že pukne vplyvom tepla. Niečo tu bolo o tom, keď niekto lepil reflexné fólie z vnútornej strany...
Odpovedať
@purplesticks Ahoj, ja som zatemnil s kartonmi všetky okna. A áno robí sa to presne kvôli tomu aby povrch rýchlo nevyschol (nepodporila sa voda) a nepopraskaj, daj si nato pozor!
Odpovedať
Reflexne folie? 😂 Zvonku keď skončia priby cez okna daky karton, igelit z muriva, zvysok geosky... proste zatien aspon na tri dni, uzatvaraj, nevetraj. Vnutri jaskyna ale najlepsi postup.
Odpovedať
Profilova fotka
@purplesticks kartony zvonku, prilepit tesa paskou alebo niecim co vydrzi aj pripadny vetrik. Pozatvarat vsetky okna, aj vetracky
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?