Ako vysusit navlhnuty mur

25. nov 202190

Dobry den,

Pred nedavnom som objavil ze mi pretekal vodny filter vo vodarni v dome. Bohuzial som to nemal dobre odizolovane a voda mi presiakla na mur a zacinam vidiet vlhkost na spodnej strane steny a uz je to cca 1.5m od spominaneho filtra. Je to roh miestnosti a cast steny je oblozena oblkladom.

Vierte mi niekto poradit ako by sa dal vysusit mur?
Zrejme bude nutne obit v danej casti obkladacky a presusit to niecim?

Dakujem

• Casom vyschne same.

• a to je dobre ho len tak nechat? nemalo by sa to schnutie nejako podporit ked uz vidiet vlhkost na spodnej strane steny?

• tak ak uz si poriesil ten vodny filter rozmyslam, ze ci by to nepreschlo aj nejako same.

• Sponzor fóra
  • vsak a myslis, ze je dobry napad to vysekat a tak osusit? nebolo by lepsie pockat?

• No voda je aktualne zastavena. Je tam podlahovka takze pocitam ze ked sa bude kurit tak to preschne same. Len ma zaujimali nazory ci sa s tym niekto nestretol alebo ak ano ako ste to riesili.

• požičaj si na víkend odvlhčovač z požičovne a to bude stačiť. Zvyšok vyschne samo

• ten odvlcovac je super napad

• Ano, tak radsej odvlhcovac ako sekat do steny alebo co, to by bola len robota navyse, najprv to vyskusat takto.

• Ja som izoloval spodnu stavbu starého domu. Z vonku sme zaizolovali ale múr nebol ešte suchý. Dal som do miestnosti profi odvlhčovač a za víkend cca 25l vody a to nebežal v noci.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Špecializujeme sa výhradne na fúkané tepelné izolácie. Fúkame pre Vás už viac ako 25 rokov !
    Vsaďte na tradíciu a skúsenosti.

mini-bagre.sk
    Stará Ľubovňa
    Predaj minibagrov a ministrojov pre profesionálov aj zábavu. Pre začínajúcich podnikateľov, stavebníkov, architektov, alebo ku stavbe domu.
    Články od našich partnerov
    Spoznajte najmodernejšie technológie, ktoré myslia na udržateľnosť
    Konvektory – kúria, chladia a rozumejú si s nízkoteplotnými zdrojmi vykurovania
    Vianočné trendy roku 2021
    Archív článkov od partnerov