Ako vysušiť mokré múry?

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím. Chcel by som od vás menšiu väčšiu radu. Zdedil som dom z 50rokov. Muri v spodnom podlaží mam asi na pol metra zavlhnute. Pre rokom som to z vnútra obil asi na 0,8m a na hrubo nahadzal jardrovku.na finálnu vrstvu som použil sadrovu omietku. Pred týždňom som odtiahol nábytok a na pol metra od podlahy bola stena plesní a. Chcel by som vedieť kde môže byt príčina obvodový múr je zo spodu kameň potom plná pálená tehla. Múr je hrubý 70cm.moze ťahať vlhkosť z vonkajšej časti? Cez kameň asi ťažko keďže je nenasiakavy. Z vonkajšej strany po obvode domu je betónový chodník hrubý niekde aj 30cm. Z jari mam v plane rozbiť ten chodník a odkopať aspoň jednu stranu domu až k základu a to nejak za izolovať. Myslíte že z vnútra to môže ťahať vlhkosť od podlahy všade je poter akurát v tej miestnosti je drevená podlaha bohvie v akom stave lebo je na tom ešte neriešil
Odpovedať
1
2
@kubov Aký bolhlboky chodnik,len tu izbu nezabetonuj.
Odpovedať
@milanpetruska tak nemám v pláne tam nič betónovat.. . Ale chodniky na jar idú preč a pôjde zámkova dlazba ... Len mam stále dilemu ci to zatepliť alebo nechať tak aspoň načas
Odpovedať
@kubov Pre zateplenie Ti fundovane neporadim.
Odpovedať
@milanpetruska ok aj tak dik za rady
Odpovedať
Tak dopracoval som sa k znaleckému posudku z dedičského konania.. Dočítal som sa ze dom je bez akýchkoľvek izolácii ci zvyslrj alebo vodorovnej.. Nebadam na múroch žiadnu vlhkosť,len tu pleseň co som písal predtým. Ako najlepšie by ste mi poradili tu izoláciu doplniť. Porozbyjat podlahy komplet zabetonovat nazaviť ipu dat podrezat celý dom alebo by ste navrhovali niečo iné??
Odpovedať
@kubov Ja som to robil u rodičov tak že som odstránil takýto chodník , odkopal od steny , dal styrodur, nopovu fóliu ,drenaž aby dom odviedol vodu preč a nič nevlhne a tímu je už zo 5 rokov.
Odpovedať
Zdravím .Chcel by som od vás menšiu radu.V rodinnom dome ktorom bývame sa na vonkajšej strane múra objavili dve mokré fľaky kde je kúpeľňa. Vodovodné trúbky a odtoková rúra je v poriadku .Dom máme na miernom kopcovitom teréne ,neviem či drenáž okolo mura alebo podrezanie muriva .Má niekto stým skusenost?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?