Žlté fľaky trávnik

Ahojte, mám také žlté fľaky v trávniku, čo to vlastne môže byť? A čo s tým? Ďakujem za odpovede 🙂
Odpovedať
taketo flaky mi ostavaju na miestach, kam pes chodi na malu potrebu
Odpovedať
tam v rohu mi to pride ako keby tam bolo nieco polozene, takze na to mieste trava nerastla.
Odpovedať
ono ako niekedy sa stava, ze popri mure alebo betone rastie trava proste zle alebo nerastie vobec, ale takto na jesen by to malo byt pekne zelene, nema sa to moc od coho spalit
Odpovedať
Ako prvé mi napadlo, že to vyzerá ako spálené, ale potom reku však zase tak slnko teraz už nepečie a bolo mi to zvláštne práve na takýchto miestach iba.
Odpovedať
máš to len na týchto dvoch miestach? môže to byť aj pleseň, dolárová škvrnitosť alebo tak nejako mi to záhradník spomínal, lebo tiež som takéto isté obdobie mal a práve takéto počasie ako je teraz podporuje rozvoj tejto plesne
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som povedal že kornatka ....
Odpovedať
@bigmar ako s tým zabojoval?
Odpovedať
@domin372 hej,len ja nemám psa 😏
Odpovedať
@tamari87 nebolo tam nič položené, ani vyliaté, jednoducho nechápem z čoho to môže byť
Odpovedať
@bigmar najvýraznejšie mám na týchto dvoch miestach, ale už sa objavujú fľaky aj na iných miestach ale nie sú až tak žlté ešte
Odpovedať
@zato00 akože čo som s tým robil?? @czvincent no to sa môže zhoršiť na viacerých miestach, keď bude takto, že vlhko, chladno, skús pozrieť niečo o tej plesni
Odpovedať
@bigmar jasné, už googlim
Odpovedať
Článok sa načítava...
ak sa obavuju flaky aj na inych miestach, tak potom to bude na 100% nejaka plesen
Odpovedať
s týmto ja osobne, našťastie, skúsenosť nemám, ale všimol som si to spoza plota u suseda. nejak zvlášť to zatiaľ ale neriešil, asi mu je to jedno 😄 nuž, niekomu asi ozaj nezáleží na peknom trávniku 😄
Odpovedať
@habit tak to si teda neviem predstavit, vsak to totalne bije do oci 😄 to potom ako zije ten sused, aby mu taketo nieco nevadilo?
Odpovedať
Mne napada len, ze je to podozrivo blizko murika alebo cohosi, takze ci tam nie je nejaka kontaminacia. Uz som videl, ze trave sa zle dari napr. v blizkosti betonoveho stlpu terasy.
Odpovedať
Profilova fotka
@vykricnik to je úplne logické 😄 betón saje vlhkosť... a ludia si nedokážu ani predstaviť ako moc... 😄 preto sa okolo hocičoho betónového čo bude pri trávniku dáva izolácia... normálne ludia zakupávajú nopovku medzi betón a zeminu v ktorej bude trávnik... 🙂 inak sa v lete nevyhnú spáleným miestam okolo betónových vecí... 🙂 a ako som písal.. toto na fotkách bude kornatka... je to druh plesne... takže šup objednať ortivu a vystriekať... 🙂
Odpovedať
Ak ste este neprečesali travnik tak ho prečeste od plste aby viac dychal. Nam tiez zacal miestami zltnut tak som ho precesal, miestami bol aj taky divny zapach. Uz je to lepsie. No a este zimne hnojivo...
Odpovedať
@turbot je 11.november, aj na jesenné hnojivo je dosť neskoro. A zimné hnojivo som ešte nikde nevidela
Odpovedať
@vykricnik neviem či to bude mať niečo spoločné s plotom, už druhú sezónu mám trávnik a doteraz žiadne fľaky neboli+ mám aj nopovku 😏
Odpovedať
@zipsuliak mám nopovku, hej vyskúšam ortivu alebo kukal som aj askon
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 na jesenne hnojivo samozrejme neskoro nieje 🙈 aspon nie na zapade slovenska v spodnej casti…. Nejde o to aky je mesiac ale ake su teploty….
Odpovedať
@zipsuliak kym sa to hnojivo rozpusti a zaucinkuje, tak budu mrazy
Odpovedať
@zipsuliak aj u nás je ešte teplo, ale aj keby teraz hnojivo rozhadzal, tráva ho nepotrebuje a všetko sa cez zimu splavi do spodných vôd.
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 ale jesenne hnojivo je pre korenovy system nie pre vrchnu zelenu cast travnika 😉 A teraz ho trava este uplne na pohodu vyuzije 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@vykricnik neviem co pouzivas za hnojivo sle ja po hnojeni pustam zavlahu a hnojivo sa rozpusti a vnikne do pôdy 🙂
Odpovedať
@zipsuliak koreňový systém je viazaný na fotosyntezu ženy h časti rastliny. Keď fotosynteza ide na minimum, tak rastlina živiny nepracuje, môžeš jej ich sypať koľko chces
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 hovorim, zalezi od toho kde sa clovek nachadza 🙂 este stale kosim raz tyzdenne… a toto je predpoved na nasu lokalitu… ja som este posledny krat pred zimou hnojil minuly tyzden jesennym hnojivom 😉 tyzden uz teda hnojivo ucinkuje a minimalne dalsie 2 bude kedze zatial u nas nemrzne 😅 a kedze hnojim v priemere raz za 5 tyzdnov tak toto hnojenie bolo este uplne na pohodu a neminie sa ucinku 🙂 inak aj dnes som kosil 😅 (predtym kosene v utorok)
Odpovedať
@zipsuliak to je dobre, ked taketo teploty este, len poobede uz citit jak sa schladi, aspon teda u nas a na vikend uz vyzera, ze bude u nas dobry mraz, takze my uz pokosene hadam aj naposledy tento rok 😄
Odpovedať
@zipsuliak no pre mna je zima uz asi tak od oktobra a je jedno, kde sa nachadzam 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?