Zahradny domcek - izolacia zakladovej platne

Zdravim, co by bolo vhodne a financne nenarocne ako izolacia medzi dreveny zahradny domcek a betonovu platnu?
Odpovedať
Otázka je na čo chceš tepelne izolovať základovú platňu záhradného domčeka. My ju izolovanú nemáme a celoročne je v ňom príjemná teplota - teda v lete chladno v zime teplo (ešte sa nestalo, že by niečo v ňom zamrzlo - či zaváraniny, či prezimujúce rastliny). Steny aj strecha sú izolované.
Odpovedať
@pemix V domceku chcem skladovat kosacku a bezne zahradne naradie. Chcem teda aby tam nebolo prilis vlhko a aby to vsetko nezmrzlo v zime. Mas to postavene priamo na tom betone alebo na drevenom roste? Dik za info.
Odpovedať
Profilova fotka
@marekcholeva Nie som síce odborník na túto tému ale uvažoval som nad podobnou situáciou. Na pár fórach som narazil na odpovede, ktoré dávali zmysel. Pointa je v tom, že v prípade, že tam nemáš podlahové kúrenie (čo asi nemáš), tak rozhodne tepelne neizolovať. Nie len že to nemá význam, je to priam kontraproduktívne. To z toho dôvodu, že v lete ti pôjde zo zeme chlad, čo je žiadúce - nebude sa tak prehrievať. Naopak v zime, sa ti bude domček od zeme ohrievať - pretože keď bude vonku -10, tak od zeme bude vyššia teplota - zem pod domčekom tak nepremŕza, bude tam možno aj +5. Čo je ale dôležite, a to zaizolovať steny a strop.... Čize podobne ako ti radí @pemix Podobne to chcem realizovať aj ja
Odpovedať
@lordxor Mas pravdu, dava to zmysel. Odizolujem teda len steny a strop. Otazne este je ci by nebolo fajn odizolovat tu podlahu aspon od vlhkosti dajakou foliou alebo tekutou izolaciou. Ci zbytocne riesit pri zahradnom domceku? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@marekcholeva Zalezi ako bude konstruovany.... ak bude drevo "plolozene" na betone, tak urcite odizolovat. Najlacnejsie asfaltovym pasom. U náteru by som sa obával životnosti....
Odpovedať
@marekcholeva nosné hranoly na pätkách, drevo sa v podstate betónu nedotýka,,,nevlhne nič, betón vlhkosť neťahá ... pod platňu dáš kamennú drť (väčšia frakcia, ktorá z princípu vlhkosť neťahá, nie tú prachovú jemnú, ktorú s obľubou mnohý dávajú).
Odpovedať
@pemix Praveze konstrukcia nebude z hranolov, ale bude to rostova konstrokcia. Kamenna drt pod platnou tam je myslim 16-32, ta hrubsia samozrejme.
Odpovedať
@lordxor Rozmlyslal som skor nad gumoasfaltom (tekuta guma) co sa natiera. Na to mas aky nazor?
Odpovedať
Profilova fotka
No zaleží či sa bude drevo dotýkať betónu alebo nie... Ak bude na pätkách a následne rošt "vo vzduchu" - teda nebude da dotýkať betónu, tak tam hydroizolácia nemá význam. Ak bude ale rošt položený na betóne, tak by som ta určite hydroizoláciu dal. Osobne by som radšej šiel do asfaltového pásy. Tie nátery nie sú určené na nejaké mechanické zaťaženie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravím, čo odporúčate pod drevený záhradný domček, ktorý bude na zámkovej dlažbe? Mám gumovú farbu, ktorú chcem naniesť odspodu dosiek a tie budú v kontakte s dlažbou. Keď dávate asfaltové pásy, ktorou stranou ich máte na dlažbe a ktorou na dreve? Ďakujem.
Odpovedať
@mikele148 hladka-cierna-leskla strana na beton(natavit/polozit). Strana s posypom je vrchna strana.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravim, chcem sa spýtať čo mám dať na betónovú platňu či nejakú hydroizoláciu v podobe náteru etc alebo netreba a stačí protiprasny náter na beton, stojí na tej betónovej platne/i záhradný domček ktorý je zo stien zaizolovany epskom, strecha nie je izolovaná a betónová platňa je len izolovaná po obvodoch nejakým pásom a styrodurom. Mám kúpený už protiprasny náter len sa bojím keď tým natriem betonovu platnú vnutry v domčeku že to časom popraska koli vlhkosti neviem ale zas ten náter by som tam chcel dať nech sa furt neprasi z toho betonu, ocením každú radu a celkovo aj niekoho kto niekedy dával náter na beton podľa čoho je potom neskôr aj lepšia udrzba
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?