Vyvýšené záhony z tehál

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcem sa podelit o skusenost. Vlani sme postavili vyvyseny zahon z naukladanych starych tehal. Diskutovala som to tu na MS aj so znamym zahradkarom a viac ludi ma uistilo, ze nie je potrebne murovat (lepit) tehly. Tak sme to spravili na "sucho". Okraje sme podlozili nopovou foliou a tu sme dali aj dovnutra medzi tehly a zeminu. Vysledok je: zimu to prezilo ale letne burky a dazde to nezvlada a postupne sa to roztahuje a pomaly sa rozpadne. :( Ideme to prerobit. Podmurovat betonovy zaklad a tehly zalepit. Inak vyborna uroda aj praca v zahone pohodlna :) rozmer zahona 8m.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@marara Aha takze si to mozem teda urobit tak vysoke aby to bolo mne najlepsie hej? Lebo ja som si doteraz myslela, ze na zeleninu musia hlbsie aby to v podstate malo kde rast a ze na kvety podobne veci stacia aj take plytsie ale aspon som uz o nieco mudrejsia, dakujem :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@marara, pri prerabke ste betovali aj nejaky zaklad pod hrant? Nieco ako zakladove pasy?
Odpovedať
Profilova fotka
@pdan áno, je tam asi 30 CM základ. Už neviem presne. Muž hovorí, že ideálne je 40cm v zemi a 10 nad zemou.
Odpovedať
@marara viem ze je neskoro radiť ale to mohlo byť jasné od začiatku ze bez lepenia nemá tehla šancu udržať tlak ktorý na ňu pôsobí z boku
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?