Výsev trávnika v polovici oktobra a nasledne kosenie pred zimou

Ahojte, prosil by som vas o radu.. je 21.10 a na dalsich 10 dni hlasi relativne teplo,cez den nad 10 a v noci bez prizemnych mrazov... mam navozenu ornicu a pripravenu plochu na siatie... odporucate zasiat travu ? a ak ano, ako to je s kosenim na jesen ? Ak mi vzide do tych 10 dni a vyrastie na cca 8 cm pokosit to este pred zimou ak budu prijatelne teploty alebo nechat tak ? a riesit az na jar....zimne hnojivo proti mrazom je samozrejmost... dakujem vam
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som to nechal už na JAR, bude mať viac slniečka, aj vlahy. Takto ju zasadíš na jeseň, trocha ju poplaší slniečko a potom to zmrzne. Tento rok si jej aj tak neužiješ už a budúci keď to nasadíš na JAR, bude rásť ako z "vody" 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@pattto15 taktiez si myslim, ze by bolo lepsie to nechat na jar. Dominik ti dobre poradil.
Odpovedať
@pattto15 a bude ti to na nieco dobre, ked to teraz spravis? Aj tak travnik nebudes mat, kedze zachvilku bude zima a nasnezi. Fakt to radsej nechaj na jar a potom sa z travicky budes vytesovat cele leto 🙂
Odpovedať
@pattto15 v okolí BB už veľmi teplo nebude, tak tento rok už zelená nebude, je málo svetla a tepla rastie až od +7st no zasiať sa môže, čo nevzíde teraz dorastie na jar , semiačku sa nič nestane a tráva nie je náchylná na zmrznutie a vyhynutie ako kvety, i keby si tam nič nenasial vždy sa niečo naseje z okolia, len trvá viac ako po nasiatí
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?