Strunova kosačka

Čauko, potreboval by som strunovú kosačku. Benzinovu. Mám okolo tisic štvorcov na kosenie, tráva už teraz po kolená. Niečo, čo si poradí aj s bodliačim, prhľavou a takými "tvrdšími" byľami. Momentálne nemám čas sa tomu trávniku venovať, to budem budúci rok, takže teraz to potrebujem len udržiavať tak, aby sa mi tam nevytvorilo semenište hmyzu, hadov a inej hávede. Čo mám skúsenosti so strunovkami u rodičov, tak boli to nejaké šmejdy. Stále vyskakovala struna, alebo naopak - nechcel ísť von a potom som "kosil" s 1cm pipíkom struny. Alebo to trebalo na 50 razy štartovať, alebo to po pridaní plynu skapalo a tak. Proste samé nepodarky. Takže čo také by som mal pozerať? Dobré zvykli byť husquarny, ale viem, že značky, ktoré pred 10 rokmi boli dobré, dnes stoja za guvno (viď bosch a black dekel)
Odpovedať
@arcticcode mám Stihl FS55 už 10 rokov. Nesklamal ani raz. Štartuje to na brnk, aj po zime. Kým nebolo postavené, košík som s tým 10 árov. Teraz asi polovicu...
Odpovedať
Profilova fotka
@arcticcode Stihl FS55 alebo novy FS56. Bezproblemovy start, jednoducha udrzba, silne 2.5mm lanko, kopec prislusenstva. Jedina vyhoda-nevyhoda je ze je to 2takt, takze mixovanie oleja+vibracie. Kazdy den by som s tym kosit nechcel. Ak 4takt, tak dolmar v podobnej vykonovej triede (mam len pilu, takze typ ti nepisem).
Odpovedať
@arcticcode z osobných skúseností odporúčam hlavne pozrieť 4-taktný motor. Menej starostí so zarábaním benzínu. Mám VARI už neviem presne aký model, ale taký výkonnejší už 10 rokov a po zime nakopnem na brnk, kosil som s tým zo začiatku 15 árov.. švagor kúpil dovjtakt Stihl pred 5 rokmi a keď vidím ako to po dlhšom státi štartuje je to komédia.. O dvojtakty sa treba vedieť starať aby to išlo štartovať na brnk ako píše megdesing.
Odpovedať
@arcticcode Doplním, je to model Vari KC435, motor je tam od Hondy.
Odpovedať
@kajo873 nijak extra sa práveže on nestarám. Ako na jeseň skončím s kosením, tak ho zavesím do domčeka. Aj so zarobeným benzínom v nádrži. Na jar zvesím, stlačim 3* cukátko, sytič a chytí na prvé potiahnutie lanka. Zarobiť benzín z olejom je otázka 5 minút...
Odpovedať
Semeniste hmyzu je plne uzitocneho hmyzu, aj opelovacov. Semeniste hadov je plne lovcov, ktori ta zbavia hlodavcov.
Odpovedať
@kajo873 Štvortakt, ale jednovalec hadam? Má to aj dajaky vykon? Nevyznám sa v tom, ale skušal som jednovalcovu štvortaktnu motorku a na voľnobehu mi skapala v zatačke 😄
Odpovedať
@zita19 Ďakujem, nože daj fotku tvojej záhradky s meter vysokou travou 😉
Odpovedať
@megdesign Popozeram tie stihlky veru 🙂
Odpovedať
@arcticcode výkon to má 1,2kW, ideš na tom závodiť alebo kosiť? Práveže ja mám zasa negatívnu skúsenosť s dvojtaktmi že to zdochýňa.. rotávator dvojtakt agzat katastrofa, vyžínač dvojtakt katastrofa, motorová píla mám dvojtakt a to furt s tým dačo... Jednovalcový skúster 125, štvortakt, nemám problém...
Odpovedať
@kajo873 Okay, stači. Motorku mám 57kW muhehe, to už je iná klassa. Ale tak kosačky popozerám. A vlastne mi treba aj celu vystroj, najmä štít. Pozriem dačo a potom podávam linky, len nwm kde mi hlava stoji
Odpovedať
Profilova fotka
Namiesto struny pouzi hviezdicu ta usekne aj rucku z furika a to doslovne ... osobna skusenost 🤣
Odpovedať
Článok sa načítava...
@wolodymyr Stačí ak použije strunu s oceľovým lankom...Iný jazz 🙂
Odpovedať
@technik007 To realne existuje?
Odpovedať
@arcticcode áno. Ja som do mojej dal raz, keď bola džungľa bez stavby, oceľové lanko z bicykla. 10 árov pokosených a lanko furt držalo. Na konce som dal svorky z elektro "čokoládky" a zatiahol riadne, aby sa nestrapkalo. A treba aj hokejové chrániče na píšťaly. Pre istotu... 😉
Odpovedať
@megdesign No to neviem či by hokejove stačili, to by skorej trebalo si požičať halene z dajakeho rytiera v muzeu 😄
Odpovedať
@arcticcode Ja mám ABG 432 HB, štartuje perfektne aj s rotavátorom odvtedy, odkedy nedávam M2T olej. Kosím s ním s lankom všetko rad radom od pŕhľav cez bodliakov po krtince. Radil by som ti na vážne kosenie minimálne taký, ktorý má viac ako 1,5 kW (2HP), inak sa budeš pri kosení trápiť. Či dvojtakt alebo štvortakt nechávam na teba.
Odpovedať
@arcticcode kosím 3x ročne cca 3000m2 tráva po pás, náletové dreviny, bodliaky. Predtým som mal nejaký krovinorez 1.4kW, ale hobby. Vydržal 2 sezóny. Potom som kúpil STIHL FS 461 C-EM, 2kW sú na vysokú trávu, ja mám 2,2kW, tá vie potiahnuť aj mokrú vysokú trávu. V podstate musíš utekať, aby si stíhal. Je to profi stroj, používaný obcami (u nás majú 1,8kW, ľudia to nešetria, ale aj tak držia). Susedia okolo majú prdítka, je to dosť poznať. Ináč kukám, že ja som zaňho dal 869euro, teraz stojí vyše 1100...
Odpovedať
@arcticcode Predávajú to bežne v predajni na kosačky Husqvarna..Inde neviem či majú, ale ja to kupujem tu ako som písal..Je to v okrúhlom plastovom obale..Pôjdem na záhradu odfotím Ti to, lebo som to na nete nenašiel, sú 4-hrany,5-hrany ale s oceľovou výstužov som nenašiel.. Ja som kupoval kosačku-vyžínač STROMO ST 4300 65cm3, 5,2HP..Nepoznám prekážky,ešte som nevyužil zo sady pílu,3-zubec, lebo mi stačilo kosiť s lankom s oceľovou výstužou...Tak ako Ti radia kosačku si kúp silnejšiu, lebo sa budeš aj Ti zlostiť a kosačka trápiť... Mne tiež radil kamarát čo predáva rozličný tovar, /aj kosačky/ aby som zobral silnejšiu nebudem ľutovať-mal pravdu.. 🙂 Ja keď naštartujem moju tak to cítím pri kosení hustého porastu, motor ide ako stíhačka...Veď už aj kubatúra niečo naznačuje 🙂
Odpovedať
Čauky, takže našiel som tento low-cost: https://www.tipa.sk/sk/krovinorez-wor... neviem, bojím sa, aby to nebol úplný šit. Ale má remeň aj riadidlové držanie. Strunu aj trojnož. Alebo: https://www.tipa.sk/sk/krovinorez-get... Alebo demon za stovku: https://www.tipa.sk/sk/krovinorez-dem...
Odpovedať
@arcticcode kúp si ten najlacnejší.... 🤦
Odpovedať
@arcticcode za 100 si kup 2 ovecky. Spravia viac uzitku.
Odpovedať
Profilova fotka
@articcode na zaciatku napises, ze mas zle skusenosti s cinskymi srackami, a potom tu presne 2 zastupcov tohto odpadu nalinkujes a zvazujes ich kupu. Skoncis rovnako ako rodicia. Na bazosi mas ojazdene FS55 od 100euro, aktualne 120e a https://dom.bazos.sk/inzerat/14998183... a v stave skoronovy za 200e https://dom.bazos.sk/inzerat/15106699... Stihl/Dolmar na rozdiel od cinskeho odpadu, ku ktoremu nezozenies nahradny diel je toto lahko opravitelne a servisovatelne. Kup radsej STIHL a po sezone daj 20euro na servis na nastavenie karburatora a bude dalsich 10rokov fungovat bez problemov.
Odpovedať
Pred nejakým časom som riešil to isté. Kúpili sme pozemok 2500m a nejak som odkladal kosenie a nakoniec tam bola 1.5m tráva. Zašiel som do požičovne naradia, požičal nejakú kosačku a po 10min kosenia s tým zeleným nadstavcom mi to zdochol a už to nenastartovalo 😬 ešte sa mi to v ten deň podarilo vymeniť ale mali len s lankom. S lankom to nejak islo, ale bolo to dosť trápenie, ale pokosil som. Akurát mi praskla ta hlava, kde je lanko. Odvtedy kosim kosačkou s pojazdom a s bočným vyhadzovanim a silnejším motorom. Je to paráda a človek by neveril, že to dá aj 1.5m trávu. Ma to aj výhodu v tom, že to nenecháva tak dlhú pokosenu trávu, takže keď kosis druhýkrát, tak nemáš prerastenu tu vysokú trávu, čo si mal predtým. Ak chceš dat za kosačku 100e, tak ak máš možnosť , tak si ju radšej vždy pozicaj za tie peniaze nekúpiš nič výkonné a budeš sa trápiť.
Odpovedať
Keď už máš takú džunglu, určite s nožom alebo s hviezdicou, tam lanko veľa nenarobí a trápiš aj mašinku. Ja osobne mám Stihl FS56 vyše 10 rokov, kosím s ňou cca 20-30 árov(nie naraz)trávu,ďatelinu ,štartuje na šup,jediné čo som za ten čas menil je ložisko v prevodovej hlave. Mimochodom aj mot.pílu mám Stihl, a tiež spoko. 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?