Stretli ste sa s trávnym osivom v geotextílii?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, stretli ste sa uz s travnikom najlacnejsej varianty? Jedna sa o travne osivo, ktore mozete pouzit podla svojej potreby. Ci uz parkove, golfove, do tiena, pri RD na velku zataz. Jedna sa o geotextiliu plnenu tymto osivom. Staci zrovnat teren polozit textiliu, prichytit a polievat :)... Nemoze sa stat ze Vam to vtaky roznosia, popripade zozeru, neodfukne vietor, dokonca tak pevne ze neprehrabe ani krtko :) ... Folia je plne ekologicka, do par mesiacov sa rozklada v zemi, cisto prirodne zlozenie folie. Zabranuje prerastaniu buriny a rastie iba krasny travnik, ktory je sucastou folie - uz vpracovany v nej. Odolna voci poveternostnym podmienkam, osivo pouzite voci mrazu do -20. Stretli ste sa s tym uz? Dokonca cena na trhu je mnohokrat lacnejsia ako pokladane travniky,... jednoduche, v skustku dokonale pre "zahradnych kutilov" Pouzil niekto takuto foliu uz? Rady , napady? Dakujem
Odpovedať
1
2
ok dakujem za radu dufam ze nezabudnem.
Odpovedať
http://dahlia.cz/eng/OBCIM-MESTUM-A-I...
Odpovedať
Profilova fotka
@donxuan toto je asi nejaka starsia verzia este ako pozeram, co si poslal link. aj cena je rozdielna ako pozeram tamta vychadza od 2.30€/m2. Toto bola novsia... vid foto + otvorena textilia s osivom
Odpovedať
moze byt...nahodou som na to natrafil,neviem ci je to to iste co mas ty. V kazdom pripade,az budes mat nieco konkretne urcite sa pochval, vyzera to byt celkom uzitocne
Odpovedať
@andyfoto ahoj, pls nemas ziadne nove info? diiik :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@daktarin zatial este nemam... zevraj sa pracuje na stranke uz
Odpovedať
Profilova fotka
da sa u nas alebo v madarsku ci v rakusku kupit ta textilia s osivom? ak ano tak kde
Odpovedať
ahojte, podla mojich vedomosti tieto travne rohoze niesu ziadna velka novinka, len sa pouzivaju pri zatravnovani strmsich svahov, kde by bezny vysev nebol efektivny. Samozrejme svah sa da aj macinovat ale to je ina cenova kategoria :-N
Odpovedať
nechcem vam brat iluzie ale krt sice neurobi cez sietku "hrbku" hliny ale tunel pod sietkou ano a ked tade prejdete trava v tych miestach klesne a tazko sa to potom opravuje ]-( vsetko ma vyhody aj nevyhody, ale kazdopadne by som sietku dala aj ju mam. andy ored siatim travnika si mal aspon 2x postriekat fondom budrinu, postriekat nechat znova vyrast semiacka co boli v hline a znova postriekat az potom vysievat,bolo by jej ovela menej. toto tiez musis zasypat hlinou ako osivo a burina sa zachyti, ta sa zachyti aj v koberci aj ked tam najmenej. ale napad je to super--lahka pokladka, ja uz roky kupujeme redkovky, mrkvu....vo folii-pasikoch a tak vysievam.
Odpovedať
@andyfoto skoda :-( uz nam hori pod zadkom :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tu vidim nejaku cenu ze 2.3 EUR za m2 tak to sa neoplati lebo m2 rolovaneho travnika sa predava za 3 EUR + dohoda
Odpovedať
@maznacik007 kde si videla taku cenu????
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
okres GA.... ale len na tabule napisane... tam kde to predavaju... musim sa este ist pozriet aj priamo kde to uz uctuju... tu je toho dost v okoli.... jasne ze budem jednat s cenou.. zatial sa len rozkukavam co sa tyka travnika... ten budeme davat az ked bude bazen a okolie upravne takze travnik az v juni pride na rad...
Odpovedať
daj potom pls vediet. ono to je urcite cena bez pokladky a tych ca. 2.30€ uz bolo myslim aj s pokladkou, tam uz ten rozdiel dost narasta.
Odpovedať
Profilova fotka
da sa prosim vas v tomto obdobi maj - jun pokladat aj hotovy travnik resp travnikovy kobere? ci len vysievat? dakujem
Odpovedať
Travovy koberec sa da pokladat od jari do jesene stale, samozrejme firmy co koberce pestuju maju rozne casy dodavok. Musis mat ale funkcnu zavlahu, aby ste mohli hned polievat.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, neviete mi poradit,ako sa zbavit hribov v travniku?? =-) Na jesen nam polozili travnik a teraz na jar pozeram,ze co sa nam to tam hnedne... take male hribiky ako spicky tam rastu :-| Co s nimi,nemate skusenost??
Odpovedať
http://www.mojtravnik.sk/pre-vas-domo...
Odpovedať
Neviem, ci je to ten isty sposob, ale nam pokladali taku zelenu tkaninu s travovym semenom do rigolov popri ceste. Burinu musis najprv dokladne znicit, pretoze kde to neurobili, tak prerastla tu tkaninu a dvihla ju od zeme. Rozkladalo sa to dost dlho cca pol roka, po okrajoch je este niekde aj nerozlozena, nevypadalo to vobec esteticky. Dokonca firmy potom tie ostatne rigoly zatravnila radsej obycajnym vysievanim semena. Je pravds, ze oni to tam len polozili a dalej sa o to nestarali. Ak to budes polievat, mohlo by to mat vyhodu v tom, ze trava rastie pekne pravidelne.
Odpovedať
@mato7, zaujimave, len som tam nenasla nikde cenu.... :-(
Odpovedať
Moji rodicia vyskusali tento system Moj travnik na zahrade. Polozili to asi pred 4 tyzdnami a takto to vypadalo tento vikend. Im sa to osvedcilo, hlavne jednoduchost pokladky. Uz sa chystaju na 1 kosenie :-)
Odpovedať
@mato7, pls kolko ich vysiel?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Cena vychadza 1,90 Eur aj s dph. Pouzite je vraj holandske osivo, z ktoreho sa u nas pestuju rolovane travniky.
Odpovedať
@andyfoto Nazdar, vieš mi dať info, alebo stránku na tú fóliu.Díky moc
Odpovedať
@svab1 http://www.mojtravnik.sk/pre-vas-domo...
Odpovedať
Profilova fotka
@svab1 @mato7 uz ma predbehli :D : D :D
Odpovedať
ahojte, tento system sa nam s manželom celkom pači a rozhodli sme sa ho vyskusat. Myslíte, že je možne textilu s osivom položiť ešte teraz? alebo je lepšie počkat do jari?
Odpovedať
Profilova fotka
@mato7 zaujimave ze si pouzil tu istu foto ako je na stranke :-D ale inak fajn napad..
Odpovedať
Profilova fotka
@monika2712 to bude tym ze to bolo fotene u jeho rodicov ? :D :D :D
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?