Pripojenie IBC nadrze na odchyt dazdovej vody zo zvodu

Profilova fotka
Ahojte. Prosím vás, máme k dispozícii IBC 1000l nádrže, stavba má tri poschodia, je vysoká. Potrebujeme to pripojiť k zvodom, aby sme vedeli zberať dažďovú vodu. Strecha je pomerne veľká a potrebujem nejaké pripojenie, čo sa samé zastaví keď budú nádrže plné (aj keď predpokladám, že ak budú plné, zastaví sa to vlastne automaticky) a zvyšok bude odtekať do kanalizácie alebo na povrch pozemku. A ešte potrebujem ku každému zvodu dať 2 nádrže a prepojiť ich medzi sebou. Na to som našla toto, čo na to poviete?: https://www.vodafree.sk/prepojenie-2x... Ale neviem čím najlepšie tie nádrže pripojiť. Sem tam sa určite nájde aj nejaký list, čo tam spadne a bojím sa upchatia otvoru výpustu z nádrže alebo upchatia vstupnej hadice od zvodu k nádrži. Máte prosím vás akékoľvek rady, skúsenosti, čo by mi pomohli? 🙏
Odpovedať
Profilova fotka
nie sme veľmi zruční majstri. Tak ak máte tip na nejakú dobrú sadu, s čo najmenším zásahom, budem vám vďačná.
Odpovedať
predovsetkym, bude to zakopane ? na sebe ? ako sa nadrze budu cerpat ? na spinu su tu sitka na to aby to vtekalo dnu, staci okap ukoncit nad otvorom ... aby bol prepad, existuju prechodky, urobit dieru tesne pod vrchom ...voda bude vtekat a ked bude plna tak pretekat ... tak isto ! do kanalizacie ...istotne ste si tymto isty ? 🙂 ale bez nejakych info vam asi nik neporadi ... nik nevie kde ako budu nadrze vzdialene, ake vyskove prevysenia ... v projekte to nemate riesene ?
Odpovedať
@petrofka videla si aj toto? https://www.vodafree.sk/zberac-dazdov... Treba vymysliet, co s vodou, ak su nadrze plne, ony sa naplnia rychlejsie ako ocakavate. Do kanalizacie to legalne nemozete poslat bez toho, aby vam nauctovali stocne, k domu by som to nenechal tiect, treba to odviest aspon 5m od domu na povrch alebo do trativodu.
Odpovedať
@petrofka na chytanie listov mame obycajne kuchynske sitko plastove pod dazdovym zvodom. Nemame sice BICky ale plastove sudy a poprepajane su do kaskady nerezovymi rurkami tesne pod vrchnym okrajom, pekne sa jeden za druhym plnia. To co naprsi nad ich kapacitu je z prepadu v poslednom odvedene hadicou pod najblizsi strom, kde sa vsakuje
Odpovedať
@zita19 tak obycajne kruhove sitko podla velkosti otvoru 🙂 pekne padne, je k tomu rucka a ked ide clovek okolo, len to vyklopy i ked ... pod zemou tazsie 😄
Odpovedať
@petrofka https://www.obi.sk/plastove-odkvapove...
Odpovedať
Ja uvazujem spravit nieco podobne zo strechy garaze. Ale tiez nemam uplne jasno v tom ako je najlepsie to vyriesit pred zimou aby som nemusel stale prehadzovat odkvapovu ruru, ta hadica vyzera celkom rozumne. Prepad zvediem do dazdovej zahrady co je hned vedla, a uvazoval som dat 2 ibc vedla seba, a dvihnut ich hore cca meter, priestor pod nimi by som pouzil na hadice a zahradne naradie, furiky, a cely ten skelet by som chcel niecim oblozit. Len tieto iste detaily zaujimaju aj mna, co s vodou v zime aby nic nerozmrzlo, a nech to nie je zbytocne pracne
Odpovedať
Profilova fotka
@shadowmilan budú na povrchu, vedľa seba. Ano, zvyšok pojde do kanalizácie. Budú vo výške akurát na krhlu. Nemáte náhodou obrázok toho sitka, ktoré vysypem, keď pôjdem okolo?
Odpovedať
@petrofka a si si vedoma toho kolko budes platit za stocne?
Odpovedať
Profilova fotka
ano
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?