Polievanie trávnika

Ahojte prosím poraďte... Mam polievať čerstvo vysiaty trávnik (3 dni) aj cez deň keď svieti slnko? Polievame ráno a večer hadicou ale problém je že okolo obeda je už suchý. Nemám problém polievať častejšie len neviem či môžem aj cez deň. Je to na plnom slnku. Ďakujem
Odpovedať
@soboli Po 3 dňoch ešte nie je trávnik. Mne trávové semená vyrástli po 4-6 dňoch. Kým semená nevyrastú aspoň na pár cm zeleň, tak sa musí zemnina udržovať vlhká. Lebo keď napučané semená uschnú, tak už nevyrastú. Takže lepšie je poliať aj cez deň, aby bola zemina vlhká. Po vyrastení to stačí poliať ráno a večer. Ak aj povrch trochu uschne na slnku, v hĺbke 1 cm, kde sú korene, je zemina vlhká.
Odpovedať
@chrobak7 super Ďakujem za odpoveď....idem to poliať 😁
Odpovedať
@soboli polievat tak často aby zemina a travne osivo bolo vždy vlhke až kým nebudeš vidiet že su vykličene a všetko zelene.
Odpovedať
Stačilo si jednoducho pomôcť. Po výseve ste mali trávnik "pocukrovať" pieskom. Tráva zostane vlhká a na zemine sa neutvorí kôrka. Zavlažovať by potom stačilo ráno.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 ak sa ti zda, ze uz cez den je to suche, tak to treba jednoznacne poliat. musi by byt stale vlhke, aby vyrastol pekny travnik.
Odpovedať
Profilova fotka
Istotne by som polievala aj cez deň. Lebo keď pečie na semiačka, tak je veľká pravdepodobnosť že uschnú a potom z nich ťažko niečo vyrastie. Teraz to nevadí ak sa polieva aj cez slnko
Odpovedať
Presne tak, polievat aj 5,6-krat denne, aby ostala zem / semiacka vlhke.. ale iba miernym kropenim, aby ich nevyplavilo zbytocne von
Odpovedať
Pri polievanie nie je dôležité len ako asto ale aj koľko. Musíte celý čas kým tráva nebude dobre chytena udržať aspoň 5 cm pôdy primerane vlhkych
Odpovedať
Ďakujem Vám všetkým za rady.... Pomohli ste mi 😁 dnes už vidím malinkú trávu, už len aby vyklíčili všetky semená. Ale tak je to piaty deň 👍
Odpovedať
A ako casto polievate travnik kazde rano a vecer alebo len rano?a na kolko minut si nechavate zavlahu pustenu cca?niekedy sa miz da ze polievam vela a niekedy sa mi zda ze zas malo :-)
Odpovedať
@rado220 to zaleži od pôdy a od počasia. ja mam nastavena tak že kazde rano 15 minut a ked prši alebo je velka vlhkost tak senzor nespusti zavlahu.
Odpovedať
@rado220 to záleží od pôdy, počasia a toho koľko litrov na stvorak ti závlaha naprska za časový úsek. Pôda ma byt primerane vlhká do hĺbky 10 cm minimálne. Univerzálny recept neexistuje, snáď len ten, že najlepšie je zavlazovat pred východom slnka dávkou na celý den
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?