Pavučiny v stromčeku

Ahojte všetci, prosím vás potrebujem pomôcť s mojím bonsaiom…. Sadili sme tento rok úplne zdravý stromček a pred dvoma dňami som v ňom našla pavučiny a takého pavúka asi 3x2cm. Samozrejme som to očistila pavúka dala preč ale stromček zjavne potrebuje pomôcť. Má 6 konárikov a dva spodné sú ako tak v poho ale ostatné najmä horné sú v strede úplne vyschnuté… neviem či je to tým pavúkom ale v poho to asi nie je či? Ďakujem za každú rekaciu JANA
Odpovedať
@jankajasencakova To nie je bonsai, ale tuja. Pavúk jej určite neublížil a ani neublíži. To, čo je v strede sú suché časti a je to úplne normálne tak, ako keď na jeseň stromy zhadzujú listy. To suchí zo stredu vytras a pozbieraj pod kríkom. Zvyšok bude ďalej rásť.
Odpovedať
Profilova fotka
@jankajasencakova ako prvé mi prišlo na rozum, že takto bonsaje nevyzerajú, mali sme posadené na záhrade tujky a povedal by som, že sú to práve tie 🙂 pavúky takýmto spôsobom rozhodne nenarúšajú rastliny, nechal by som ho pekne žiť si vlastným životom 🙂
Odpovedať
pavuk s tym nebude mat nic spolocneho. ono ak ste strom sadili dva dni dozadu, este by som mu nechal cas. asi sa z toho zasahu proste potrebuje viac zotavit
Odpovedať
@jankajasencakova Nie je to prvý, a ani posledný prípad, (aj ja to často zažívam), že rastliny v záhradníctve, predajni sú nádherné - krásne a keď ich človek kúpi, umiestni do domácich podmienok, tak začnú chradnúť a častokrát aj zahynú. Inak oceňujem Tvoju "príkladnú" starostlivosť o tuju, keď máš i konáriky spočítané a dokonca si aj pavúka zlikvidovala pre jej dobro... (ktorý naopak, mohol odstraňovať hmyz škodiaci stromčeku)..... Napadlo ma, a napr. uspávanku na dobrú noc jej spievaš? 🙂 🙂 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Polej horkou soľou, neskôr pridaj jesenné hnojivo. Potrebuje čas na riadne zakorenenie. Pavúčiky nechaj žiť.
Odpovedať
Profilova fotka
To nebude sposobene tym pavukom. Skus si pozriet ako sa o tuju starat, co by bolo dobre dopriat, ake hnojivo, aj v zahradkarstve myslim, ze by ti bez problemov poradili. A daj jej cas.
Odpovedať
@jankajasencakova podľa foto je to isto tuja, pavúk sa živí hmyzom, nie tujou, zelené konáriky bude mať vždy len na vonkajšom obale kde má svetlo ,vo vnútri nebudú časom zelené vôbec lebo vonkajšie budú veľmi husté, musia sa strihať, najlepšie teraz, tuja je dobrá hlavne ako živý plot , neprepúšťa prach po celý rok na rozdiel od listnatých kríkov
Odpovedať
Profilova fotka
uz davnejsie sa tu rozoberali tujky, ze uz to nie je tak ako kedysi, ze su akesi citlivejsie a nevydrzia tolko. chce to aj to hnojivo, to len prospeje.
Odpovedať
Profilova fotka
Pavuk sa tam podla mna objavil nahodou a nema s tym, v akom je tuja stave nic spolocneho. Mozno by si ju mohla pohnojit horskou solou a bude to fajn. Predsa len sa potrebuje spamatat z toho presadenia
Odpovedať
skus kupit v obi hnojivo na tuje a zive ploty, to som davala ked sa nam mali problem uchytit nove tuje a to pomohlo. 5kg a okolo 10 euro stalo a to pomohlo 😉
Odpovedať
Pavúk nie je problém, to schnutie môže byť, skús pohnojiť aby sa lepšie uchytila tujka. Pokiaľ viac nebude schnúť tak budeš mať vyhraté, budeš to na nej vidieť.
Odpovedať
@majcco a ake existuje hnojivo na tujky? ked som hladala ja, nevedela som zohnat po obchodoch nic, ani mi nic konkretne nevedeli odporucit.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@bibiana177 použiješ hnojivo na ihličnany so zvýšeným obsahom horčíka (každé na ihličnany ma viac horčíka ako ostatné hnojivá) . Ale tento rok už nie, maximálne ak sa ti podarí zohnať jesenné hnojivo na ihličnany s nízkym obsahom dusíka. Bežným hnojivom sa hnoji od marca do konca augusta, na jeseň už rastliny dusík nepotrebujú, potrebujú viac draslíka na vyzretie pletiv aby v zime neomrzali.
Odpovedať
Ďakujem vám všetkým veľmi pekne… pomohli ste mi 😉
Odpovedať
@petersd ďakujem aj za vasu radu mozno skusim zaspievat…. Stromcek, tuja, alebo ak chcete rastlinka je pekne strihany do guliciek a do 10 nas ucili pocitat este na zakladnej skole….podstata bola vsak niekde inde…
Odpovedať
no hlavne aby sa pozviechal nie? daj mu cas kup hnojivo a myslim, ze to s nim bude dobre
Odpovedať
tomu, ze sa hned likviduju chrobaky a pavuky, ktore sa dostanu do domu, tak tomu este rozumiem, ale preco vadia aj tie, ktore ziju vonku vo svojom prostredi?
Odpovedať
@jankajasencakova na tvarovanie do rôznych tvarov je vhodnejší iný druh tuje, smaragd a dáva sa samostatne aby vynikol , ako hnojivo slúži najlepšie opadané ihličie, to sa mení postupne , nikdy nie naraz a preto je v každom čase rôznej farby od sýtozelenej až po hnedozelenú a menej ihličia, cez suché roky ako tento sa musí mladšia polievať má ešte plytké krátke korene
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?