Krtko v záhrade - Ako sa ho zbaviť?

Zobraz úvodný príspevok
Prosím o pomoc, ako sa zbaviť krtka v záhrade. Je február, kopu snehu a nám začal vyhrabávať krtko diery v trávniku. Už som z neho hotová. Plašiče fungujú, psa máme, už som mu dávala dymovnicu a aj nejaké smradľavé granule. Zvažujem na jar dať naftalýn....
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@kajo873 akoze na jednej strane ma mrzi tvoja skoda, ktoru ten chlpaty ... napachal 😄 ale na strane druhej, mi je toho tvora aj celkom luto, nedalo sa to riesit nejak menej drasticky? a skakat po hlave? ako sa da nechtiac skocit krtovi na hlavu? 😄
Odpovedať
@dangs na vedľajšom pozemku od ktorého to ešte nemám oplotené je to rozryté kopec u kopca.. a aj tam kde to ešte nemám upravené je to rozryté.. Je ich tu hodne.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Ked sa raz krtko objavi a ma v okoli vybudovane svoje teritorium s chodbami, tak sa ho len tazko zbavite. Rozne plasice a odpudzovace zafunguju na kratku dobu. Tak isto je zbytocne stat nad krtincom a cakat kym sa pohne poda, aj ked sa podari krtka vytiahnut alebo ho usmrtit, po par dnoch alebo tyzdnoch sa do teritoria nastahuje dalsi ktrko. Ja som s krtkom bojoval 2 roky, nezaberalo nic....Nakoniec som kupil rurkovu pacsu na krtka, odsledoval som si, v ktorej casti zahrady je najaktivnejsi. Krtinec, ktory denno denne obnovoval som opatrne odhrabal tak, aby som sa dostal k jeho vodorovnej chodbicke a tam som vlozil pascu. Hned na druhy den bol krtko chyteny. To bolo radosti, ze konecne mam pokoj....Pre istotu som pascu vlozil znova do jeho chodby, par tyzdnov bol pokoj a v pacsi bol dalsi krtko. Je to cca 5 mesiacov od odchytenia povodneho prveho krtka, za ten cas sa do jeho teritoria snazilo nastahovat dalsich 15 krtkov (vstekych 15 som odchytil a vyviezol 3 km od bydliska). A stale je pasca v zemi a neustale odchytavam. Podstatne je, ze pasca je v mieste, kde krtkovia vstpuju na pozemok, takze nestihnu nic rozhrabat, pretoze skoncia v pasci.
Odpovedať
Poďme sa na krtka pozrieť trochu z inej strany. 😉 Vie sa o ňom najmä to, že medzi jeho záľuby patrí ničenie trávnika. 😁 Aby sme mu iba nekrivdili, 😉 treba uznať, že prispieva k správnemu fungovaniu ekosystému a naše záhrady 🌳 zbavuje škodcov. 🐛 . No a pre záhradkárov, ktorí sa ho chcú aj tak zbaviť, pripomínať 1️⃣2️⃣ osvedčených tipov z nášho fóra, ako sa zbaviť krtka v záhrade ➡️ https://bit.ly/ako-sa-zbavit-krtka
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?