Kosacka pre starsiu zenu

Ahojte, aku kosacku by ste odporucili pre starsiu zenu - travnik pri dome, cca 300m2 rovina. Pri benzinoch sa boji startovania a so starterom su drahe. Chcelo by so nico lahke a mozno aj bez pojazdu. Pozeram po akumulatorovych, aby sa jej to lahko startovalo a su lahsie. Vydrzia tie akumulatory alebo odizu za par rokov? Ake mate skusenosti? Dakujem pekne.
Odpovedať
1
2
@yoboi ked odidu, kupis nove. Sused ma akusi akumulatorovu, viem, ze je zelena a pokosi s nou tak ako my s kablovou.
Odpovedať
ja mam tiez aku a bez problemu ... pozeraj ale min 60v, to je uz standart resp tu je za dobru cenu 82v s nabijackou aj bateriou, 300m2 to da ako nic ... https://www.iprice.sk/kosacka-na-trav...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, pozri aj sem: https://www.modrastrecha.sk/forum/zah...
Odpovedať
@shadowmilan dakujem, ako rychlo tie baterie stracaju kapacitu? Aby nebolo potrebne kazdy rok dva kupovat novu sadu.
Odpovedať
@zita19 Ak je to neznačková kosačka, batéria, tak novú batériu pravdepodobne už nikde nekúpi. To bude platit aj v prípade poruchy nabíjačky. @yoboi Ak sa jedná o udržiavaný trávnik, kde sa bude často kosiť, tak to dá aj baterková... Len z dlhodobejšieho hľadiska to môže byť neekonomickejšia voľba. Ale zas tichšia. Ale čo sa týka nejakej hmotnosti, tak sú na rovnako, benzínová vs baterková... Naštartovať malú benzínovú kosačku dokáže aj malé decko.
Odpovedať
@yoboi Každý rok - dva nie. Batéria neodíde len tak "zrazu". Ona len postupne bude strácať kapacitu. Najprv bude s batériou kosiť napr. hodinu, o pol roka to bude už len 50 minút. Ďalší rok 45 minút a na tretí rok bude musieť nabíjať po 30 minútach (príklad, každá batéria má inú kapacitu a inak sa "opotrebúva". Takže ak na 4. rok bude kosiť len 20 minút, tak si povie, že je čas kúpiť novú batériu. Dopredu nikto nevie, ako dlho vydrží.
Odpovedať
ja mam bateriu z 2020 ...nebadat stratu kapacity ani vykon ako pisem, treba ist hlavne do 60v min ak kupis velku kosacku, ktora ma kovove telo tak vaha je trochu mensia, ale hlavne elek mozes naklanat ako chces a je tichsia hlavne ... mama na dome na baterkovu, 42cm tusim plast telo a dvihne bez problemu ja mam 52 s kovovym a to je uz kusok tahsie, ale ako pisem, ja mam zatial blby pristup a skladovanie, takze to casto nosim a davam na furik aby som presiel ... nova benzinova kosacka, ktora bude pravidelne servisovana nema problem nastartovat ani zena ... ale tam je to podmienene servisom aby to islo fajn ano bateria 60v stoji 5ah 160e ... ale zas benzin tiez, udrzba benzinovej tiez ... ano, nezere to vela, len pol litra ...ale za celu zivotnost to uz nieco bude ... ale sak tie elek kosacky sa daju aj pozicat na vyskusanie, napr bauhaus co predava, maju aj v pozicovny ... takze si moze kazdy urobit vlastny nazor
Odpovedať
@yoboi odkedy som dala automaticku kosacku - manzel bol vtom case v nemocnici, my mame gardenu, niet krajsieho travnika a nasej spokojnosti, neexistuje este niekedy kosenie manualne, manzel najprv hundral ale uz je cely spokojny
Odpovedať
@chrobak7mame gardenu a uz aj kupenu novu baterku pre istotu, odlozenu, ale uz 6.tu sezonu ide bez problemov
Odpovedať
vydrzia, u nas 6.tu sezonu a vyzera ze ju bez problemov da este, gardena ide prakticky skoro cely rok az na 3 mesiace v roku. Travnik cca 550m.
Odpovedať
Profilova fotka
Myslíš, že tá baterka bude úplne ok, ak sa ju rozhodnete vymeniť? Šesť rokov je predsa len dosť dlhá doba na skladovanie novej batérie.
Odpovedať
@houberto nie je stara, ta co este kosi ma sest rokov, nova je kupena pred 2 mesiacmi, pretoze nam pri servise poslednom vypocital kolko asi cyklov zvykne kosit a kolko nam este zostava, ze u nas v polovici leta by mali skoncit, aby sme si vedeli baterku obratom vymenit, lebo odkedy kosacku mame, rucna na kabel je v kute v zahradnom domceku🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@roxana280 Aha okej, ja som to pochopil tak, že tá, čo ju máte odloženú má šesť rokov. Tak beriem späť.
Odpovedať
@houberto aspon gardene presne ukazuje kolko cyklov jej zostava a podla toho si viete kupit baterku, moze byt a nemusi byt vypadok na trhu, ked som ju na jar brala zo servisu, povedali mi, ze mozno v polke leta uz ta stara 6 rocna skonci, preto🙂 Travnik asi takyto...pred 13 rokmi davany koberec..
Odpovedať
@frantisekca no ja som si myslela, že baterkova je tichšia, ale poviem ti, že radšej budem počúvať motorovú, baterkova ma otrasný zvuk, že uši drasa. Keď sused kosí, zaleziem dnu a zatváram okná dvere. 😅
Odpovedať
@akvi nevie co ma sused za prskoleta, ale nasa gardena je tak ticha, ze ju vobec nepocut, za to ked kosia susedia tak ma vystret ide z toho hukotu, myslem automaticku kosacku
Odpovedať
tak roboticka je ina liga, ked mas nato rozumnu plochu, isiel by som do toho tak na benzinovej hluk noza prehlusi motor ... vravim, treba si skusit ...
Odpovedať
novú motorovú i malú má problém naštartovať i niektorý chlap , má ešte silnú kompresiu, a treba ju silno trhnúť a naviac už mnohé bez možnosti nacukať benzín , nemajú karburátor, takže zmes paliva so vzduchom ide do valca len štartovaním ,oveľa väčší problém môže byť pravidelná údržba,nie len nalievať benzín, to nevie ani každý muž k akumulátorom dopredu nikdy nevieš koľko vydrží niektorá idíde po 2 r a niektorá vydrží i 10 a to všetke druhy v rôznych zariadeniach, neplatí pre ne 2 r. záruka, lebo ak ju ihned po vybití nebudeš nabíjať na plnú kapacitu, ju časom už nenabiješ, naviac pol roka nepracuje a to žiadnej neprospieva
Odpovedať
Asi by som siel do akumulatorovej, skusil pokosit a ak by nestacili, tak by som prikupil este dalsiu sadu akumulatorov. Treba ale pravidelne kosit, lebo s vyssou travou si kosacka uz nemusi tak dobre poradit.
Odpovedať
urcite by som volil co najlahsiu kosacku ale zaroven aby mala pojazd nech sa lahko kosi. Ja by som isiel do benzinovej, pri spravnej starostlivosti to startovanie nie je uplna tragedia.
Odpovedať
@frantisekca to uz nie je moj problem aku kupi. Pytal sa kolko vydzi baterka, par rokov urcite, Ked umrie bude riesit. Ako vyriesi, to uz je na nom. A ano, v dnesnej dobe je kosacka len bonus k drahej baterii a nabijacke.
Odpovedať
@duzu ja mam novu hondu na malotraktor, easy start a tam netreba ani trhnut ... cize, zalezi co clovek kupi 🙂
Odpovedať
Chcem sa opytat, ci mate niekto kosacku od alco moweo 46 li? Mam dve baterie a nemozem si pomoct, ale vydrzi mi dost malo. Nrdajboze by bola vyssia trava. A to kosim radsej bez pohonu 🙂
Odpovedať
Vretenová Gardena. Kosenie s ňou je zen, žiadny rachot, benzín ani nabíjanie. 🙂 V OBI ju predávajú v sete s košom na trávu, perfektne sa s tým robí.
Odpovedať
@petiar to je dobre len na rovny travnik, a na kazdodenne kosenie, s privretym ockom kazdy 2.den.
Odpovedať
@vdacny kolko ah baterie mas ?
Odpovedať
@shadowmilan 5ah su obidve.
Odpovedať
@yoboi Keď ti bateria vydrží rok dva, tak ešte budeš rád. Aspň tie lacné šmejdy parkside mne nikdy nevydržali dlhšie ako mesiac dva.
Odpovedať
@vdacny Ja mám nie celkom rovný trávnik, ale v pohode sa dá. Samozrejme, potom nie každé stebielko trávy je rovnaké, ale to mi nevadí. Ako protihodnota k tomu, že nesmrdím a nevrčím benzínom a nemusím nabíjať baterky alebo ťahať po záhrade kábel mi to veľmi vyhovuje. I keď popri plote a múroch potom treba nejako dokosiť. Na to by sa práve hodila nejaká drobná akumulátorová strunová kosačka. 🙂 Alebo položiť pásik (10cm) nejakej dlažby.
Odpovedať
@petiar U našich sme tak robili popri plote kvôli psovi hlavne, lebo ako blázon beháva okolo plota stále a kopec blata tam, celý špinavý. A vlastne to je výhodné aj z tohto hľadiska.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?