Robotická kosačka pre trávnik do 200m2

Profilova fotka
Prosim odporucte mi dobru roboticku kosacku, s ktorou ste spokojni. Mame travnik do 200m2. Dakujem
Odpovedať
1
2
@22macka22 To hladam aj ja :-) kolko chcete investovat?ja +/- 1000€ Mam v hladaciku bud Husqvarna 305 alebo Worx M500
Odpovedať
Profilova fotka
@marcel714 no my tiez max do 1000e. Ja som pozerala gardenia, alebo husquarna tiez. Len tych recenzii nie je az tak vela na slovensku a co som nasla na amazone jednu, tak sa zase bojim, co ak sa pokazi, nahradne diely atd....
Odpovedať
@22macka22 no ved toto.Neatoji to malo a aj koly zaruke.
Odpovedať
Ahojte, tiež sa intenzívne venujem tejto téme, keďže plánujem kúpiť robotickú kosačku a po 2 týždňov študovania, recenzii a debát mi vychádza značka Robomow. Konkrétne ja mam cca 400m2 trávnika - rovná plocha. Model RC 304u (je na 600m2) a stoji 1 050 Eur Skuste pozrieť...
Odpovedať
Profilova fotka
@miloslica presne tuto kosacku mi odporucil aj pan na jednej stranke, kde predavaju vsetky tieto roboticke veci. Takze kupujeme tuto, potom dam vediet, ako funguje, pripadne sa ozvite prvy 🙂
Odpovedať
@22macka22 @miloslica Rozpraval som sa s jednym panom conto montuje a ten mi odporucil radsej silnejsiu na viac m2.tie m2 aku na pisanu pracovnu plochu ke co pokosi za 24hodin.takze vykonnejsia to pokosi skor a nemusi tam stale behat nonstop.
Odpovedať
Profilova fotka
@marcel714 a myslite, ze ked mame travnik 180m2 ze to by nestacilo? Mne sa paci to, ze ta kosacka ma dost siroky zaber az 28cm, co niektore maju 16, 18cm a pri tychto m2 to snad nebude kosit den...
Odpovedať
@22macka22 :-) to by malo byt v poho.kam idete kupovat robomow?dajte vediet potom ako kosi...
Odpovedať
Len mala rada, treba si spocitat aj prevadzkove naklady, a ked som videl, ze nahradny noz stoji 60e, tak to mi pride pomerne dost. Ja mam Husqvarnu, tam su na kosenie take "ziletky" a menim ich kazde 2 mesiace, kazdopadne stoja doslo par supov...
Odpovedať
@andrej01 aku mas husqvarnu a ako si s nou spokojny?
Odpovedať
@22macka22 Ahoj.kupili ste uz kosacku?
Odpovedať
to by som musel byť bez ruký aj beznohý , alebo darobný ako hnoj, aby som kupoval robitickú na 200 m2 na rovnej ploche, to musíš pokosiť za 10 min ked pôjdeš za ňou ako za kočíkom no oplatí sa pri extrémne strmých svahoch, videl som to pri dialnici v záreze, to by ručne nepokosil nikto
Odpovedať
Článok sa načítava...
to by som musel byť bez ruký aj beznohý , alebo darobný ako hnoj, aby som kupoval robitickú na 200 m2 na rovnej ploche, to musíš pokosiť za 10 min ked pôjdeš za ňou ako za kočíkom no oplatí sa pri extrémne strmých svahoch, videl som to pri dialnici v záreze, to by ručne nepokosil nikto @andrej01 mám s nožmi asi 3, jednu cez 20r. stačí dávať pozor pri kosení a občas nabrúsim i bez zloženia, no nový som ešte nemenil
Odpovedať
@duzu uhlikovy nozik asi doma neprebrusis karboskou :-) ale mozno si na to odbornik.a kosenie 200m2 travy nemusi byt vzdy len o lenivosti.nepoznas dovody tak prosim nesud.a v konecnom dosledku,rad si s tebou porovnam travnik pokoseny robotickou kosackou a tvojou s nabrusenymi nozikmi za ktorou chodis ako za kocikom :-) nic v zlom
Odpovedať
Stačí že bude týždeň pršať a už bude problém. Niežeby to kosačka nepokosila, ale so zberným košom som zatiaľ žiadnu nevidel. A že tej trávy po tom týždni bude celkom dosť... ;-)
Odpovedať
@dedo758 este som nezazil dazd tyzden v kuse :-)
Odpovedať
@marcel714 budeš asi veľmi mladý :-)
Odpovedať
@marcel714 Nemusí pršať non-stop. Stačí aby bolo mokro a mám problém motorovou pokosiť, nie aby to tieto robotické zvládli...
Odpovedať
@foox vek ma vplyv na dlzku a intenzitu dazda?a mlady je relativny pojem :-)
Odpovedať
@dedo758 motorovou nekosis z tej travy 2-3 mm,ale podstatne vacsi kusok
Odpovedať
@marcel714 má - ešte si nezažil dážď týždeň v kuse, to bude vekom. Alebo málo pamätáš, čo ja viem?
Odpovedať
@marcel714 v 2002 si este tahal dreveneho kacera, ze si nezeregistroval?
Odpovedať
@zita19 @foox veru si take nepamatam :-) a v 2002 som.mal trochu ine starosti ako drevenneho kacera :-) ked by aj prsalo tyzden v kuse (co si nemyslym.pri dnesnej klime) tak to sa nestava kazdy mesiac,ale len vynimocne.
Odpovedať
@marcel714 mám len oceľový nôž s kvalitou je to vždy rôzne najlepšie pokosí úplne suchý trávnik to spodok kosačky vyčistí samo, teraz ale prší takmer denne spodok je vždy vlhký a spodok kosačky takmer zalepí, nie si vždy doma ked je aspoň trochu slnka, idem na welnes
Odpovedať
@marcel714 2-3 mm??? Jaaaj, ja nemám (a ani nechcem mať) anglický trávnik. Môj stačí raz za týždeň, raz za dva pokosiť. Častejšie už to je nehospodárne, aj po časovej, aj po finančnej stránke. Radšej trávnik plný kvietkov ako golfové ihrisko...
Odpovedať
@dedo758 prave preto volim roboticku kosacku.nie som stale doma a ked som doma,tak radsej chcem travit cas s rodinou a detmi ako kosackou.To ale ludia,co nepoznaju moju situaciu tazko pochopia a radsej budu hned odsudzovat.anglicky travnik nechcem ani ja,ale chcem ho.mat pekny.kvety mi viacej pasuju do zahonu alebo na luku ako do okrasnego travnika,kde sa ked aj pri koseni raz za ryzden pokosia.
Odpovedať
@22macka22 ahoj.mate uz tu kosacku?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@nfd Urcite uprimne a nestranne :-)
Odpovedať
@nfd az taki spokojnY, ze si to napchal do kazdej kosackovej temy aku si nasiel... :-D
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?