Drevený kompostér - ochrana dreva

Robím si drevený kompostér z dosiek z OBI (hrúbka 23mm), natieram ho najprv ochranou dreva a potom lazúrou. Medzi doskami bude cca 5cm medzera. Napadlo mi ešte, keďže mám zvyšný térový papier, či ho nedám zvnútra na dosky, kvôli väčšej ochrane dreva? Čo vy nato? Alebo je to zbytočné? Zároveň plánujem urobiť aj vrchný kryt tak, že pod dosky dám strešnú fóliu, ktorá mi tiež ostala, aby zbytočne nepršalo dovnútra.
Odpovedať
komposter dazdovu vodu prave potrebuje.
Odpovedať
@milan_ a v tých plastových je prečo potom vždy kryt? Nejaká voda tam naprší aj po bokoch.
Odpovedať
Profilova fotka
dekel je tam nato, aby ti voda navyplavila ziviny + ako ochrana proti nadmernemu vysychaniu, ked je teplo alebo veterno. Natierat smrekove fosne z OBI a ochrana proti hnitiu je podla mna zbytocna. Komposter aj tak po 10 rokoch spalis a urobit si za poobedie novy (vacsi).
Odpovedať
@johnny14 dokonca keď neprší, treba ho polievať. Dekel treba ale taký, aby cez neho niečo vody pretieklo pri daždi. Ja mám z paliet. 4 palety na "stojáka" a na vrch vošla ako dekel paleta od porfixu. Na pántoch.
Odpovedať
@megdesign no tak potom tam nedám tú strešnú fóliu a medzi dosky zvrchu bude zatekať....
Odpovedať
@johnny14 mame take kompostery 4, ten najstarsi ma mozno 10 rokov. Okrem toho, ze sa im po druhej sezone vylamali "zuby", ktorými sa chytaju dosky o seba im nic nie je a to nemali ziadnu ochranu, prsi snezi na nich, kompost v nich radostne prehniva. Kazdy rok na jar poskladame jeden, do jesene sa naplni, na jesen prehadzemo kompost do dalsieho a naplni sa dalsi, Niekedy treba aj treti poskladat Na jar sa rozhadze kompost, kompostery sa znova poskladaju a ideme dalej... Ked je komposter plny, prihodia sa na neho kartony, zalozia sa kamenmi a nech si to tam zije vlastnym zivotom Keby vydrzal len 5 rokov, aj tak ho natierat nebudem... A terovy papier na boky je uplna blbina, lebo kompost sa musi vetrat.
Odpovedať
Ako @megdesign píše, 4 palety (u nás naležato) - a 3 metre drôtu (po 75 cm) a komposter ako vyšitý. Na chalupe ich bolo naraz aj 8. Ale veľká záhrada, je čo do nich - tráva, lístie, burina, podrvené konáre. Nezakryté. Kompost ako víno. A paleta - koľko vydrží, toľko. Niečo zhnije, niečo nakoniec v kachliach zhorí... :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?