Čo trápi slnečnice?

Profilova fotka
Zdravím, na jar som si vypestovala zo semienok okrasné, nízke slnečnice. Dnes som si všimla čudné zafarbenie na listoch. Žiadne vošky ani iného parazita nevidím. Zo slnečnicami nemám skúsenosti, ešte som ich nepestovala. Ak viete, čo by to mohlo byť, poraďte prosím. Ďakujem 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
To uz mas take velke slnecnice? Nase su este mini :/ neviem ci z nich tento rok nieco bude
Odpovedať
Profilova fotka
@jankom7 Nie sú veľmi veľké, len fotené zblízka 🙂 Na foto real.
Odpovedať
@karyan Nič im nie je. To je bežná farba listov - mávajú také fialové fľaky. Aj tak sú pekne veľké.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 Naozaj ??? Fú, vďaka, mám radosť 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Tiez ked som prvy krat videla ze maju flaky zlakla som sa, ale je to ok 👍 moje maju uz i 70-80 cm, ale vo finale cca 4 m 😅
Odpovedať
@karyan ja by som dal nadpis čo slnečniciam prospieva, jedine slnko a dosť vlahy ked treba
Odpovedať
Slnecnice su fajn, len potrebuju ako vela miesta tak aj dostatok slnka. Taketo sfarbenie nie je nicim vynimocnym, moja mam mava tiez na nich rozne flaky, no rastu to nijak neuskodilo
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem všetkým za odpoveď. Zdá sa, že som sa zbytočne vyplašila 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
To mi je novinka, ja som si myslel, že tie naše napadla nejaká choroba a ja som ich zlikvidoval. 😵‍💫 😵‍💫 😵‍💫
Odpovedať
Profilova fotka
@pfabry Bože...
Odpovedať
nie je to problem, tiez sme tak panikarili, ked boli male a zacali takto vyzerat, ale to nic nie je, to cloveka sice nejako zmiatne ale slnecnica neumiera ani nic take 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?