Co to je za mravca?

Co to je za mravca ci chrobaka lietajuceho?Mam to na stromoch a mam dojem ze to zere listy
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, pozri Cantharis fusca.
Odpovedať
Profilova fotka
Mravec….uff… vzdelavanie fakt upada…. 😢
Odpovedať
@zipsuliak Hejže, toto je skorej slon jak mravec kua... Snehulčik sivočierny... pred 10 rokami som to musel vedieť sypať z rukáva, takú háveď 😄 a ešte aj po latinsky a zaradiť do taxonómie. Ach... 😄
Odpovedať
@peto222 "Slimáky si radi pochutnajú na zelenine i kvetoch, vďaka svojmu jazyku, ktorý je podobný strúhadlu. Nepohrdnú ani naozaj tvrdým častiam zeleniny. Ich prirodzeným nepriateľom je napríklad Bystruška, Snehuľčík sivočierny, piskor, žaby (ropucha) alebo napríklad ježko." https://www.vinarskepotreby.eu/clanky... Vyzera,ze ti robi sluzbu v zahrade 🙂 ak by si ich nechcel,mam zaujem 😂
Odpovedať
@zuzana838 Ešte do nedávna nás učili, že slimáky nemajú prirodzeného nepriateľa. @peto222 Pekný "mravec" na tom liste. Vyznáš sa, len čo je pravda... 🙂
Odpovedať
Neposerte sa😂 napisal som mravec ci chrobak.Jaaaj.. @zuzana838 dobre kludne sa pre ne zastav su tvoje
Odpovedať
@petersd slimáky požiera i mlok , po daždi ich mám plno na schodoch okolo domu, oba sú aktívne v noci, cez deň len ked je mokro a bez slnka, prirodzeného nepriateľa nemá mlok, len človeka ktorá mu ničí čisté prostredie, nepožiera ich pes ani mačka majú malé množstvo jedu , tým usmrcujú len červíky, daždovky a slimáky, jašterice naháňajú jedna radosť , vie pustiť chvost, mloku vraj dorastie i noha, to by sa mi zišlo tie chrobáky ,nie mravce, sa práve pária a nevieš kde má predok či zadok, behajú spárené u nás ich je len pár, ale na juhu na mraky
Odpovedať
@peto222 dakujeem 😁 Ja som raz nespoznala larvu lienky,tiez som si myslela co za haved sa nam nastahovala na zahradu a oni vyjedali vosky 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
joj, robite vedu z jedneho oznacenia 😄 ale chapem, ludia si proste zakazdym najdu volaco. ked chce niekto rypat, tak nema problem aj kvoli uplnej somarine 😄 tak ale som rad, kazdopadne, ze sa prislo na to, co to vobec je 😄
Odpovedať
tiez som nasla v zahrade par tychto chrobacikov, ale nejak sme to neriesili, nevsimli sme si zatial ziadnu vadu alebo nieco obzrate, takze to nechavam zatial tak 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@victorka505 Ved jasne, naco hladat problem tam, kde nie je. Aspon zatial teda 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?