Čo sa stalo môjmu javoru?

Dnes pri práci v záhrade som si všimol dieru v kôre javora, odrezal som teda väčšiu časť , aby som videl, kde je problém. Pridávam aj fotky. Bojím sa, či to ten chudák zvládne. Neviem o tom nič, ale z diskusií tu na ms by som tipoval drevotoča. Diera pokračuje ešte asi 5cm smerom hore nad vyrezanú časť. Ked som paličkou zisťoval, ako vysoko diera pokračuje, tak z nej vytieklo niečo ako blato. Vie mi niekto prosím poradiť, čo s tým? 😞
Odpovedať
Strom inak vyzerá v poriadku. Po fotení som vysekanú časť vystriekal hadicou.
Odpovedať
@raphael42 To je na 90% drevotoč. A nie jeden. Jedného si asi dostal.
Odpovedať
@chrobak7 Ďakujem za odpoveď. Celé som to otvoril, okrem tej jednej diery, v ktorej som paličkou toho drevotoča zabil. Iné diery tam nevidím a tá jedna už hlbšie nepokračuje. Ale asi tam pre istotu dám nejaký insekticíd a potom to všetko zatriem štepárskym voskom.
Odpovedať
@raphael42 co to je za javor cukrovy,glory alebo aku?Odrezat to nemozes?to je na terminale?
Odpovedať
@peto222 je to javor červený ‘red sunset’. Je to v spodnej časti koruny na kmeni.
Odpovedať
@raphael42 Málokedy býva iba jeden drevotoč v strome. Pozri kmeň tesne pod zemou, kde prechádza do koreňov, tam sa im najviac páči.
Odpovedať
@chrobak7 ďakujem za radu, zajtra pozriem.
Odpovedať
@raphael42 myslel som ze glory alebo nejaky kultivar ktory je na jesen cerveny.Skoda ze si necvakol cely strom.
Odpovedať
@peto222 zajtra odfotím a pridám.
Odpovedať
@peto222 Tento je na jeseň červený 🙂. Tu je fotka celého stromu.
Odpovedať
nemyslim si, ze by sa tam uhniezdil iba jeden. ale vyzera byt riadne napadnuty. da sa este vobec zachranit bez toho, aby sa celkom nevysekal?
Odpovedať
@raphael42 pekna zahrada.Skoda ze nemas album. @krahuliatko podla toho kde a na akej casti stromu.Ja som tak nasiel na javore tiez na terminale a zrezal som pod dierou a ostatne co ostalo je ok a zije si a je z toho uz stromcek🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@krahuliatko tak to ste ma veľmi nepotešili 😞 bojím sa, či to zvládne. Ale strom pekne rastie, nikde noc suché, tú dieru som si všimol náhodou. @peto222 ďakujem za pochvalu 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
tiez si myslim, ze to s nim este nemusis hned vzdavat. nemal som sice takyto problem s javorom, ale tamta hydoba mi nakazila iny strom. odstranil som, co sa dalo, vela z neho sice nezostalo, ale prezil to, podarilo sa mi ho zachranit 🙂
Odpovedať
@chrobak7 @peto222 @krahuliatko @rosi47 prezrel som cely strom a žiadne ďalšie diery ani nič podobné som nenašiel. Rovnako som som pozrel aj všetky ostatné stromy v záhrade. Tak som akurát tento javor natrel štepárskym voskom na tých vyžratých miestach. Snáď to zvládne.
Odpovedať
@raphael42 predstav si dnes som aj ja nasiel taleto nieco na dube ktory som kupil pred dvomi mesiacmi.Co by si mi poradil?Aj si daval do tej diere nieco?
Odpovedať
@peto222 celé som to otvoril, vystriekal vodou a keď to uschlo natrel štepárskym voskom. A už len budem dúfať, že to zvládne. Budem vedieť, že tieto mladé stromčeky treba pravidelne kontrolovať. Držím palce.
Odpovedať
@raphael42 a nepouzil si na to ziaden speci postrek?
Odpovedať
@peto222 našiel som tam jednu larvu, tú som zabil a inak nič.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?