Vývoj cien stavebných materiálov a prác

7. apr 202180

Zdravím vás,

Aký máte názor na vývoj cien stavebných materiálov a stavebných prác v blízkej budúcnosti?
Stavať alebo čakať?

• A ako dlho chceš čakať? Ako dlho si myslíš že budeš stavať?

• Osobne neocakavam pohyb cien materialu, a ceny prace.skor mozno o nieco malo prepad cien nehnutelnosti, kvoli ekonom.situacii.

• Nikto niesme jasnovidci, zalezi len na tebe ako to vnímaš, niekto čaká niekto buduje. Pamätaj,že ak nezačneš neskôr to budeš ľutovať a ak začneš tak neskôr to tiež môžeš ľutovať, všetko zalezi od tvojho uhla pohľadu🙂 kríza ako z 2008 určite nebude, ak máš niečo odložené tak smelo do toho. Len prvom rade bysom dbal na zdravie bez neho nám bude akákoľvek stavba/dom nanič.

• Sponzor fóra
  • @patogroup7  kiež by si sa nemýlil. skôr si myslím, že bude kríza oveľa väčšia ako vtedy. aj keď zatiaľ to ekonómovia odmietajú a vidia to veľmi ružovo. uvidíme o pár mesiacov.

• @patogroup7  nikto nie sme jasnovidci no kriza z 2008 to nebude?

@worker_falcon  zvacsa stavkujem PROTI tomu co ekonomovia predpovedaju. Hovori sa ze ked upokojuju tak panikar a ked panikaria tak je pokoj. V tv narkoza nabadali na kupu lacnych akcii. Kto si da "sp500" do google a zada graf historicky na max dobu neviem neviem ci su dnes akcie na dne... Ved to islo nesmierne hore a tak pad moze byt este raz taky ako bol.. Nuz ktovie..

Ale k teme... Ten kto nema pracu da zlavu a ten kto ma neda. Material je ina vec lebo ak sa nebudu palit tehly.. Resp dopyt diktuje cenu... Takto narychlo tento tyzden sa asi nic nepohne

• Práve riešim stavbu pergoly a drevenej terasy. Obehal som si predajne s drevom aby som si urobil prehľad kde, čo a za koľko je v ponuke. Ešte dva týždne dozadu nikde nebol žiadny problém, zrazu po veľkonočných sviatkoch len dopredávajú sklady, nevedia mi garantovať požadované množstvo, materiál ani dodaciu dobu a drevo som napokon kúpil so slovami majiteľa prevádzky: "Berte lebo nebude". Všeobecne nárast cien stavebných materiálov registrujem, ale čo sa deje na trhu s drevom, nechápem. Zachytil som nejaký článok kde písali o enormnom náraste dopytu z USA a Číny, ale čo tak zrazu? Nie je to len špekulácia aby ešte viac nafúkli ceny?

• @robo91  je to v úplne každom priemysle. Prepravné kapacity sú beznádejne vyčerpane. Kvôli cestovným obmedzeniam nedostatok pracovných síl všade vo svete.

V rokoch 2022 a 2023 sa situácia určite nezlepší. Napr výrobcovia bicyklov o očakávajú zlepšenie 2024/2025

• Porovnaj si len cenu za m2 za stavbu na kluc.
    Este pred 5 rokmi to bolo 900-1000 eur/m2, dnes uz su ceny veselo 1400 eur/m2.
    Tak isto neustale rastu ceny bytov, pozemkov.
    Porovnaj si ceny spred 10 rokov a dnes. A tento trend bude nadalej pokracovat.
    Netreba na nic cakat, kto potrebuje byvat, musi riesit v situacii aka je.
    V casoch lacnych hypotek a tlacenia novych penazi z ECB asi nikto neocakava prepad cien. Centralne banky sa neustale snazia o rast inflacie. V sucasnosti na situaciu najviac doplatilo gastro, hotelierstvo, nejake sluzby, .. ale stavebnictvo to nejak nezasiahlo. Ceny rastu nadalej.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém