Uzitkova voda zo studne

Profilova fotka
ahojte ludkovia, chcem sa poradit. Na jar ideme stavat a uvazujeme ze ideme spravit studnu aby sa voda vyuzila do wc a este v garazi nakolko z garaze sa bude zavlazovat trava, auto umyvat...Chcem sa opytat kde by ste este spravili este vyvod. Zvazoval som este aj sprchu len neviem nakolko je blizko moc domovych cisticiek a neviem ci naozaj sa da verit ze to je uzitkova voda. A este co poviete ak by som tu studnu dal vykopat pred domom. Zvazujeme ci by do buducna nezavadzala a aj nespatila dom? Dakujem
Odpovedať
@lenkaalan Do sprchy potrebuješ aj teplú... tá keby bola mestská a na batérii sa zmiešavala, už je problém - takže sprchu radšej nie. V závislosti od kvality vody by som ešte zvážil práčku. Urobiť za ňou dva vývody - mestskú aj studňovú a uvidí sa, ktorá voda bude lepšia... :-) Každopádne - okruh mestskej vody so studňovou nikde neprepájť!!! Čo by na studni malo kaziť vzhľad domu, keď je v zemi? :-) Prípadne nad otvor postavíš pekný drevený rumpál...
Odpovedať
@lenkaalan mame aj WC aj pracku na studnu napojenu. WC uplne v pohode, ale pracku sme museli prepojit na vodovod, lebo v lete, ked bolo menej vody v studni sa stavalo, ze pradlo jemne pachlo.. Ale to WC je k nezaplateniu, vidno to aj na uctoch, aj dobry pocit ma clovek, ze nesplachuje pitnou vodou, co je podla mna velky hriech Slovenska, ze sa to robi.. Hlavne, ze sa EU ide tvarit ako jej ide o ekologiu, ale blchy chyta a slony jej utekaju..
Odpovedať
Profilova fotka
@akvi a zo studne ti netecie pitna ? :). Ekologia by to bola, keby si na to vyuzivala dazdovu vodu...
Odpovedať
@lenkaalan kazit vzhlad domu? :) praveze moze dobre dotvorit zahradu.
Odpovedať
@majkoj v studni nemame pitnu vodu, len uzitkovu..
Odpovedať
@lenkaalan Sak si to daj do sachty a studna nebude vobec vidno, studna dnes neni ako pred 100 rokmi kamenny kruh so strieskou a lanom
Odpovedať
Profilova fotka
@akvi ale aj je dostatok vody tak pracka ide zo studne?
Odpovedať
Profilova fotka
@sebastian9 zahradu ano ale ja uvazujem to dat pred dom, tak to neviem ci by bolo v poriadku
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell tak toto si dal super napad, len zvazujem ci to bude dobre ked o tom budu vediet vodari. Aby mi nedali platit stocne. Napad inak super
Odpovedať
@lenkaalan Sprav si sachtu kde bude len cerpadlo, nedavaj to do vodarenskej sachy, neviem ci daju stocne ale su za to poplatky.
Odpovedať
ako moc je z toho zaspineny zachod ked splachujem vodou zo studne? uz od dvoch ludi co to maju som pocul ze sa im celkom zanasa .
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell to ak len preto by som mal robit sachtu, tak to skor spravim za domom a vyjde ma to lacnejsie . Jedna sa len o to ze z predu mam oba wc a ak budem tahat zo zahrady tak je to okolo 16 metrov vzdialene
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lenkaalan Sachtu kupis za 2 stovky teba tamnatahat elektriku. Ak ti vodati uvidia takyto rozvod je velka sanca ze ti nauctuju to stocne + budes platiti za vodu zo studne. hadica nestoji nic, to dahsie bude riesit v dome paralelne rozvody + ventily a pod. Sprav ako ti viac vyhovuje
Odpovedať
@lenkaalan ano, ked je dost vody, tak nie je problem.. @kubanec83 u nas to WC nie je o nic zanesenejsie, ako ked sa splachovalo pitnou.. Ale to bude u kazdeho ine..
Odpovedať
@majkoj majkoj , zo studne netecie vzdy pitna voda.
Odpovedať
@lenkaalan pred dom? no to neviem. Do toho by som sa ja asi moc nehrnul. Ale zrejme si uz rozhodnuta :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?