Staviame na jar 2013

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Je tu niekto kto ide stavat domcek na buduci rok a prave teraz sa topi v papieroch? Co uz mate vybavene?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojtee, aj my by sme chceli začať stavať na jar 2013...budeme mať dom na klúč-montovaný, bud. týžden by sme mali ísť pospisovať zmluvu na dom a bud. rok v januári už začať vybavovať stavebko...v elektrárnach a u plynárov máme veľkú šancu na skoršie vybavenie stavebka takže hadam do marca-apríla to stíhame a ešte sa modlíme aby sme dovtedy byt predali inak zas stojíme na bode nula :-(
Odpovedať
ahoj, nemate nekdo odkaz na vyjadreni od O2 kvuli stavebnimu povoleni? projektant mi rekl, ze je to nejaky formular na jejich strankach, co jim zaslu a oni obratem me, ale ja to nemuzu najit...co jste meli vy?
Odpovedať
@marcinek https://corporate.cz.o2.com/cportal/a...
Odpovedať
tak nic, uz to mam :-)
Odpovedať
@flakac jo, diky. uz sem to nasla
Odpovedať
@rosannar Ani nevieš ako ti rozumiem. Tiež predávame byt, teraz je ale veľmi zlá doba. Máte ho dlho v ponuke?
Odpovedať
Profilova fotka
@katinka87 no ak napíšem že koľko tak mi ani neuveríte....už 14 mesiacov :-( už sme klesli s cenou o 6 000 eur a stále nič...bieda je to dneska...ludia chcú byt za 1000 eur nakomplet prerobený a tým že tu nemáme víťah tak sa každý zľakne lebo v dnešnej dobe sú takí leniví ludia, že sa im ani po tých schodoch nechce ísť... :-(
Odpovedať
@rosannar to nemyslíš vážne. My ho máme v ponuke dva týždne a som už zúfalá. Toto mi ani nehovor. Tiež nezačneme stavať skôr, ako predáme byt. To je sila v dnešnej dobe. Ľudia chcú všetko najlepšie zadarmo. Ešte aj s mašľou. Tak ti držím palce. pa
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzitka7 ahoj mozem sa opytat?idete stavat z termalica,idete to brat od poliakov alebo zo slovenska?
Odpovedať
Profilova fotka
@marwen67 vitaj v klube , my sme tiez vykopali a zaliali pasy a padol sneh. tak sa utesujem, ze zima bude kratka. chcete ist v 2013 aj byvat? lebo to bol nas plan, ale teraz neviem ako to dopadne. neh som vsetko surila ako som chcela, silila som aby sme zacali cim skor, aj tak to bolo na prd platne.... zbytocny vydaj energie a ukecavanie ludi
Odpovedať
@mamoo ahoj.. mno já jsem za ty pásy rád,, aspon to promrzne ,a zalít desku to už pak bude rychlovka a může se stavět, pokud čas dovolí a budu stíhat, tak když vše pude jak by mělo tak se snad přestěhujem. nemáme velkou stavbu, ale nikdy nikdo neví, co se kde zdrží, protáhne dodávka toho či onoho,, takže vše budem řešit za pochodu,, nejspíše jako všichni.. jinak velmi rád bych, když by vyšlo se přestěhovat v 2013...:) jináč k tomu vydávní se z energie atd.. tohle bych zase jako chybu neviděl.. protože tak či tak se toto muselo či musí provést a tak už máte alepson první stavební chvíle za sebou a člověk ví, že hold už musí pokračovat... jen občas nám počasí dopřeje kratší či delsí pauzičku tož si dáme kafua či grog a budem čekati...:) 8-) ;-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@marwen67 a nebojite sa, ze stavba bude kratko sadat a ze by mohla prasknut fasada? neviem aky postup zvolit, aby sme zbytocne nestali a zaroven nieco nepodcenili mam na mysli hruba stavba - okna - prace vnutri - zateplenie a fasada az na jesen, alebo izolacie a fasada az na dalsi rok? ci vy to secko idete hufom?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mamoo no myslím, že když se začne na jaře stavět,hrubá stavba přes rok má dost času na to, aby to sedlo, venkovní fasádu bych asi neřešil.. možná i zateplení až někdy později,, tz. až nejdříve v roce 2014, jinak nevidím důvod, proč to po jistých fázích stavby vždy čekat několik týdnů, proto, aby si to sedlo. myslím si, že stavba jako taková si bude sedat několik let tak či tak,, takže pokud by někdy v budoucnu popraskali omítky uvnitř.. tak hold je třeba po 5 letech opravíme.. co naděláme. je to asi vše i o podloží, na kterém ten domek bude stát.. jinak stavíme z ytongu, tento proces je téměř bez vody, takže mám za to, že i to promrznutí jak se uvádí, aby dům promrznul, u tohoto materiálu není až tak nutností.. nelze to totiž srovnávat z klasickou cihlou, kdy se v maltách vyskytuje mnoho vody a ta se musí nějak vypařit,(nehledě na to že zima a teplo materiál roztáhne a smrštuje) lepidlo pro ytong je v podstatě chemie a ta se nevypaří, že. kdybychom měli, ale patrový dům, tam by to sedání asi bylo znát daleko více.. než u bungalovu. ale je zde spousta lidí, kteří mne možná vyvedou z omylu.... nakonec, abychc se přiznal, budeme stavět svépomoci a vše je o čase takže si vůbec netroufám říci, že se podaří to za rok zvládnout..třeba to bude delší než předpokládám. co byhc ale nerad... :-|
Odpovedať
@joky3007 No konečne niekto, kto ma nevystrašil. Niekde som čítala, že všetky papiere na SP ich stáli okolo 3000euro. Skoro ma prekotilo. My máme individuálny projekt, studňu a čističku odpadových vôd. Takže budeme zrejme potrebovať ešte ZSE, ŽP, SPP, káblovku a LV a KM. Naša obec si stavebné povolenie rieši sama, takže, snáď to nebude také strašné. Najhoršie bude asi vypýtať povolenie od jednej susedky. Človek nikdy nevie, čo od nej môže čakať.
Odpovedať
Profilova fotka
@katinka87 ty nemusíš pýtať povolenie od susedky. Bude oboslaná úradne ako zúčastnená osoba a môže/nemusí sa vyjadriť k žiadosti. Ak sa vyjadrí a budú to nepodstatné veci SÚ to neberie do úvahy. Ak spĺňate všetky zákonné náležitosti, nemal by byť problém. Ak je to problematický typ asi by som ju osobne neoslovovala a nepripravovala jej pôdu. Na úradný dokument možno nebude tak odvážna.... ;-)
Odpovedať
@veronika773 domček sme si navrhli my. je to jednoduchý bungalov. projektove sa nám moc nepáčili. nakoniec sme nebbrali yotong, ale porfix - dali nám super cenu.
Odpovedať
ahojte, zima sa nám ešte ani poriadne nerozbehla...Som ale zvedavá, že kedy skončí aby sme mohli začať. Máte už nakúpené nejaký material? ako idete robiť základy? domiešavačom, alebo ručne? Nevieme sa rozhodnúť.
Odpovedať
zima mozno ani nepride. akurat dnes sme sa bavili ze predpokladame skori zaciatok stavebnej sezony a tym aj nasej stavby. zaklady (a platna) jednoznacne domiesavacom.
Odpovedať
No ja ešte vobec neriešim kupu materiálu, ešte je čas, možno tak vo februári, uvidim ako nám daju stavebko, lebo potom ešte musime dať urobiť znalecký posudok a zobrať hypo a ešte pred kopaním základov tiež nejaké veci musime poriešiť....a čo sa týka základov, jednoznačnačne domiešavač ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj tak my chceme materiál koupit během ledna a unora, hlavně ytong a střešní krytinu, železa do základů a překlady. teď rozesíláme poptávky po ceně. Pořád čekáme až se švagrová odstěhuje a bude se moci bourat, tomu by zima nevadila.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky, taky budeme stavět na jaře. Respektive máme domeček na klíč, tak nám ho bude stavět firma. Již máme projekt a veškeré ceny domečku hotové a dokonce před vánoci se dozvěděli, že hypotéku máme schválenou :-) zítra jedeme podepsat smlouvu a až bude teploučko, tak by se mohlo začít stavět :-)
Odpovedať
me z toho naseho souseda fakt jebne, to jsem nevidela...Furt to bude prodluzovat a vymyslet, aby nam ten souhlas nepodepsal. Ma narok videt pudorys mistnosti a rozmisteni topeni? to je snad nase vec, ne? kazdopadne to ma k nahlidnuti na urade. A zas to na me zkousel s prachama na plot...to je vyzirka...pry o pravidle, ze se majitel stara a financuje pravou pulku plotu neslysel...a to je inzenyr, asi z Marsu :-p
Odpovedať
Ahojky, tak mi snad do konce ledna podame ohlašku na stavbu,Hurááá ;-) A od unora budeme už schánet material na základovku a na hrubou stavbu. Ted jsou všude krásné slevy !!! Tak proč to nevyužít ;-) :-)
Odpovedať
ahoj, máme už základy , čakajú nás múry, neviem sa dočkať...kedy by sme mohli začať, čo myslíte, koncom februára, či až keď zimička úplne odíde? začína niekto vo februári?
Odpovedať
@rebeca2 ahoj tiez sme na tom rovnako. Zaklady stoja, ytong navezeny na pozemku. Podla mna ak nebudu nejake mrazy tak by sa dalo tahat mury aj skor. ;-)
Odpovedať
ako vidím každý sa chce ponáhlať:-) ale tak dúfam, že napadne sneh, ešte treba stihnúť nejakú lyžovačku. lebo radšej nech nasneží teraz ako v marci.
Odpovedať
Profilova fotka
@rosannar tiez chcete predat byt a za to postavit domcek? my sme tiez nad tym uvazovali,,,no len neviem ako to bude,,lebo na byt mame HU,,neviem, ci sa to da preniest na výstavbu domu.
Odpovedať
Profilova fotka
@marwen67 Nooo k tomu Ytongu... ono Ytong sa vyraba tak, ze sa vytvrdzuje v prehriatej pare, to znamena, ze uz od vyroby v nom mate tolko vody, ze az. Uz nehovorim o tom, ze ked to namoci dazd, tak velmi rychlo nasakuje a pomaly schne. Co sa tyka lepidiel, tak tenkovrstve lepidla na brusene tehly su o tom istom ako tie pre Ytong ale tehla sa vyraba vypalovanim, takze tam je vody z vyroby minimum. Kazdopadne ja by som dom z Ytongu nechal aspon jednu zimu vymrznut a nech to trochu preschne, lebo ked uz raz pride plesen tak hotovo. Inak to, ze si zaliate zakladove pasy "sadnu" sa mi nejak nezda, kedze nie su nicim zatazene. Najviac si dom zacne sadat az po tom, ked su postavene steny a strecha - vtedy je to dobre nechat trosku odstat. Vsetkym drzim palce, to co si vytrpite pri papierovackach este nie je nic v porovnani s tym, ked si na stavbu zacnete volat nasich "odbornikov" a "majstrov". Drzim prsty vsade kde sa da :D
Odpovedať
Profilova fotka
Aj my planujeme stavat na jar :) Podali sme ziadost o stavebne povolenie, riesime material a jeho vyhody i cenu...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?