Staviame na jar 2013

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Je tu niekto kto ide stavat domcek na buduci rok a prave teraz sa topi v papieroch? Co uz mate vybavene?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte my máme dostať stavebko už tento týždeň len pre nepriaznive počasíčko budeme musieť začať asi až na jar čo nás vôbec neteší. A z akého materialu idete stavať? My sa akosi nevieme rozhodnúť.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky, my na stavebko také čekáme, a doufáme, že se počasí umoudří... Stavět budeme z Ytongu a už se moc těšíme..)))
Odpovedať
Profilova fotka
ahojky, tak my taky čekáme na stavebko, ale chlavně čekáme až se švagrová odstěhuje a budeme moci začít bourat. Stavět budeme taky z ytongu
Odpovedať
Profilova fotka
@marcinek Ahoj, co sa tyka susedov, tak to by mal riesit stavebny urad. Aspon u mna to tak bolo. Pred vydanim stavebneho rozhodnutia sa posiela list vsetkym zucastnenzm stranam ako susedom, obecny urad, stavebny dozor... Kazdy ma 7 dni aby sa vyjadril k stavbe. Ak nebudu namietky tak sa vyda stavebne rozhodnutie a mozes zacat stavat :)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ešte chvíľku a mali by sme mať stavebné povolenie pod Vianočný stromček x-) A na jar 2013 začíname. Toľko otázok mám, že neviem s čím skôr začať :-D Tak máme celú zimu na naštudovanie si všetkého.
Odpovedať
...drzim palce vsetkym...ako ten rok uteka...este nedavno sme boli v podobnej diskusii len s cislom 2012...
Odpovedať
ahojte, tiez sa pridavam, projekt mame na stole ( Junior 527 Euroline ), ale vybavovacky na uradoch nas este len cakaju.. Viete mi niekto povedat, co je Vykres sirsich vztahov, ktory je potrebny ako priloha k ziadosti na vjazd na pozemok aj k ziadosti o napojenie na miestnu komunikaciu a kde ho zozeniem, alebo kto taky vypracuje? Inak kolko originalov LV ste potrebovali pri vybavovackach ? nie vsade je pisane, ci musi byt original, alebo staci kopia...dakujem :)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Všem stavitelům, my chtěli začít letos se základovkou, ale nepovedlo se, tak to na jaře rozjedeme. Bungalov 1273 (Euroline). Držím palce Všem stavitelům ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@popellka3 k tym LV: staci ti 1 LV (list vlastnictva) original a 1 KM (katastralna mapa) original ktore potrebujes k vydaniu stavebneho povolenia. Inak na vsetky urady som vzdy pripajal ako prilohu kopie LV a KM - proste si original prefot aspon 10krat zo vsetkeho aby si mala. :) Teda na katastri minies iba 2*8=16€ :)
Odpovedať
@joky3007 dakujem za info:) a nevies nahodou poradit aj s tym vykresom sirsich vztahov ?
Odpovedať
Profilova fotka
@popellka3 to neviem ani čo je :) ja som to nepotreboval.. aspon si nepamatam
Odpovedať
@popellka3 ahoj, jelikož nám vše vybavuje projektant, tak k tomu výkresu širších vztahů si ymslím, že --- že potřebuješ od města vyjádření, že souhlasí se vstupem na jejich pozemek neboli obecní cestu,, od odboru dopravy potom schválení vjezdu na obecní cestu a nakonec celý nákres o tom vjezdu na obecní cestu -projekt o vjezdu na obecní cestu ti nakreslí i projektant... pokud jsem to správně pochopil, my to tak aspon máme.... snad jsem lehce poradil
Odpovedať
Článok sa načítava...
@marcinek ahoj pokud teprve potřebuješ od sousedů jejich souhlas ku stavbě pro podání ÚS tak dá se sehnat na netu, ale měl by to mít i úřad,, nebo mohu poslat co jsme měli my, a nejen totot,. musí se vyjádřit sousedi i na situační plán... tam jsem jen napsal seznámení se situačnmím plánem jména sousedů - majitelů pozemku, a podpis... to stačilo
Odpovedať
jinak my ted stáhli ornici, že zaměříme lavičky a nulu, vysypeme bílým práškem pásy a vykopeme pásy , no ne že dva dny na to začlo pršet a tak zvesela ted hlásám, že máme zadarmo bazének na pozemku...ale ve vnitru duše je ouzko jak počasí nepřeje...:(:( a poslat tam barg je udělat si z pozemku tankodrom...:(:(
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoojte...chcela by som sa pridať do tejto témy aj ja, na jar máme v pláne začať stavať, ak samozrejme všetko pôjde tak ako chceme ;-) ;-) ..Rada by som sa spýtala, či ste všetci mali projekt z katalógu?
Odpovedať
Profilova fotka
@katies0410 Ak sa môžem spýtať aký domček idete stavať (aký veľký) a akú cenovú ponuku vám urobili z Ytongu?
Odpovedať
Ahojte ........... aj my chceme na rok začať s výstavbou rodinného domu......... teraz chceme vybaviť stavebné povolenie žeby sme sa na jar mohli do toho pustiť .......
Odpovedať
Aj my začíname na jar 2013, projekt Vila 1053 z Eurolinu ;-) ....zatiaľ vybavujeme stavebné povolenie
Odpovedať
@veronika773 my máme projekt individuálny ( žiadny katalógový nám nevyhovoval ), chceme tiež začať na jar, je poschodový 12x10m.
Odpovedať
Profilova fotka
@drobcivrabci My sme sa trochu inšpirovali projektom Pluto z Prodomu, ale pozmenili sme si ho, zväčšili...no vy idete mať o dosť väčší ako my, A ak sa môžem spýtať koľko vás stál projekt, my zatiaľ čakáme, kym bude hotový a podla našich predstáv.
Odpovedať
@lyubkaa my by sme chceli urobiť aspon základnú dosku a na jar začať múry, tiež sme neni úplne rozhodnutí ale prevláda tehla takže ešte stále sa dá meniť v hlave, tiež nás to počasie dráždi lebo každý deň je skoro iný hodne prší takže ??????
Odpovedať
Profilova fotka
@pera veď práve to, že to počasie neni najlepšie.my sme začali budovať prístupovú cestu a kým ju dokončíme tak začne mrznúť.veď už teraz býva v noci -5 . keby ešte počasie vydržalo tak by sme aj my možno ešte stihli urobiť základovku. a vy kedy začnete kopať? alebo ste neni úplne rozhodnutí či začať ešte teraz alebo to nechať na jar? material bude riešiť počas zimy aby sme to mali na jar nachystané.len ešte nevieme aký máme zvoliť.
Odpovedať
jak jsem dnes viděl jak je hezky,1 říkám si, fajn, konečně natáhnu šnůrky a vysypu lajny, jen jsem vstoupil na hlínu jakobych do rozvodněného vápna stoupl.... takže at je teplo nebo ne zamrzlá půda přes den roztaje a pozemek totálka rozmočen , mno pustit bagr na výkop pásu tak to bude jak na tankodromu... :-( takže asi jen vykop ručně nebo to zakotvit a nechat na jaro.. ale jak budem neustále vše odkládat nic nikdy nepostavíme ach jo to sou dilema.-...
Odpovedať
@lyubkaa u nás je v noci zatiaľ prízemný mráz cez den okolo 10 stupňnov, každý deň čakáme na papiere prístupovú cestu sme tiež dorobili pozemok máme pod úrovňou cesty tak sme tam nahádzali kamene a na to 9 ton makadamu rozhrabať ručne hrablami a motykou to bola riadna fuška, ja manžel a naša dcéra sme to zvládli na dva krát. Veríme že z toho ešte niečo bude, a čo sa týka materialu už rok len rozmýšľame, meníme skúmame, prepočítavame už ma to fakt nebaví, ale tým si vraj každý prejde, tak ani my nie sme vínimka, aspoň máme aký taký prehľad, treba sa dostať do tých materiálov cien kvality a atď.
Odpovedať
@marwen67 u nás nie je toľko vody, takže tohto sa ani neobávame ale skôr mráz,
Odpovedať
Profilova fotka
@lyubkaa ahojky my sme tiez tento tyzden dostali stavebko konecnee :D len skoda ze uz ide zima dufam ze bude kratka a ideme na to..my ideme stavat z kvadry TERMALICA A VY?
Odpovedať
no právě ikdyž je mrazík v noci slabý tak zamrzlá a potom rozmočená půda je bahnitá,.. proto to dilema..dnes ale taky nechávám dovést kamení na přístupovou cestu asi taky tech 8-10 tun, každý píše makadam ale u nás v nabídce to popisují jen jako frakci takže makadam je jaká frakce? chci tam nechat navést strusku 32/64 není drahá pokud nebude tak asi betonovou drt.. jinak jdeme stavět Ytong 30 +12-15 zateplení, a vnitřní stěny nejspíše bud salbet nebo ona termalica,, vycházejí líp než ytong a je to téměř shodné...a polsko mám co by kamanem dohodil....) takže to nakoupím přímo od nich..
Odpovedať
tak dnes vyšlo krásné počasí a já nelenil jal se vysypání čar a zkusil kopnout, , mnoho lidí to zamítá a jen bagrem ale nehodláme mít zobitý terén bagrem tak jdu do toho ručně.. a celkem to jde půda je měkčí a tak se to v pohodě dá... takže snad tu základovku dáme ještě a stavbu jako trakovou až na jaro....:)jen at počasí vydrží
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzitka7 no tak to dúfame aj my, že bude zima krátka a suchá.keby to ešte chvilku počkalo tak by sme aj niečo ešte stihli. stačí aby nemrzlo..aspoň do vianoc ;-) my rozmýšlame nad porobetonom, ale nie je to definitívne ešte nie sme úplne rozhodnutí. a aký domček sa chystáte postaviť?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?