Stavba domu svojpomocne

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Staviate niekto dom svojpomocne? Ake mate skusenosti? Moj manzel ma predstavu, co najviac veci si spravit sam. Na co si treba dat pozor? vdaka moc.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
My sme si tiež postavili domček svojpomocne, odbornú pomoc sme potrebovali len pri vytiahnutí múrov a strechy, tiež nám pomáhala rodina ,ale väčšinu roboty spravil môj manžel. Trvá to asi 2-3krát dlhšie ale aspoň sme si vedeli usporiť veľké peniažky na robote. :-) Je pravda,že všetok času a víkendov je zaneprázdnený, ale nevadí a ak sa dá tak mu pomáhame aj s dcérkou :-D
Odpovedať
Gratulujem vsetkym co postavili svojpomocne, dobre a s chutou. Urcite to ide. Na druhej strane ja poznam vacsinu ludi co tvrdi, ze uz nikdy viac a dalsi dom by uz len kupili alebo dali postavit firme.
Odpovedať
Veľmi dôležité je, koľko času po práci majú ľudia, ktorí chcú stavať svojpomocne. Ak prichádzate cez pracovný týždeň domov najskôr o šiestej, tak stavba svojpomocne sa môže konať len cez víkend a to sa neskutočne naťahuje. To máte v priemere len osem dní za mesiac.
Odpovedať
Profilova fotka
Aj my staviame domček svojpomocne, tj. manžel a svokor...,pripravte sa, že to bude trvať dlhší čas, než pri stavbe na kľúč. My staviame už 2 a pol roka a ešte stále nebývame...Ale manžel a svokor sú na stavbe v jednom kuse a chce to fakt veľké odriekanie a to, že o väčšinu vecí doma sa starám ja, lebo manžel je stále na stavbe...Ale z druhej strany je to omnoho lacnejšie,ako keby sme to dali robiť firme...takže len vydržať:-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
dobry den,s priatelkou chceme stavat dom na zahrade a nevieme sa rozhodnut ci sa tam vojde,pozomok je trocha divno tvarovany ale nemame na vyber,zaciatok pozemku ma 9 metrov a rozsiruje sa iba na max13metrov a cely je dlhy max 19metrov radi by sme skusili taky dom v tvare pismena L bez krovu iba rovna strecha a chcel by som poradit ci je tato myslienka spravna alebo skusit nieco poschodove.dakujem za akykolvek nazor
Odpovedať
Profilova fotka
@milos333 osobne si myslim, ze to stavebny urad nepovoli.
Odpovedať
@majkoj ale povoli ak je to v intravilane :) mam podobny pozemok na zaciatku uzky cca 7,5m...a dole siroky okolo 15m ale zas ovela dlhsi..a povolili
Odpovedať
Treba ist na stavebný úrad s katastrálnou mapou a vyznačením pozemkom , a oni Vám presne poradia čo je možné a čo nie.
Odpovedať
Profilova fotka
@stan27 a mas ho na zahrade za domom ? :)
Odpovedať
@majkoj nie ale cele to bola zahrada predtym, a o to ide nie? :)
Odpovedať
Profilova fotka
my sme tiez stavali svojpomocne, 3 roky...po 2 rokoch sme sa rozhodli este pre pristavbu...odbornikov sme volali na strechu, elektrinu a vodu...vsetko sa pekne postupne da, ak mas manzela sikovneho...vela peniazkov urcite usetrite...drzim palceky :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@milos333 cize mas cca 200m2 pozemok. standardne je zastavatelnost 30% = 66m2, z toho je asi 50-55m2 uzitkova plocha. musis vsak dodrzat rozne podmienky, vacsinou 3m z kazdej strany.
Odpovedať
No mozem dat vlastny nazor po viac rokoch na stavbe. Kupil som pozemok so 40 m dlhym storocnym gazdovskym domom. Najhorsi je ten bordel co sa v starych domoch ukryva, takisto aj na zahrade ale to je cena za pozemok v meste a nie niekde na poli... Strecha isla dole rucne (cca 8000 ks skridly). Usetril som + zarobil som na krove a skridlach aj na zeleze. To sa potom prejavilo na nizkej konecnej cene za buranie. Odviezol som 36 tatroviek (tehla, nabijanina a beton) nastastie v blizkosti potrebovali navysit pozemok tak som to upratal iba za odvoz Sam som riesil oplotenie (120 m), pripojky a 2 sachty. S bratom sme urobili zaklady, bager iba vykopal. Hruba stavba svojpomocne? ANI NAAAHODOUUUUU!!!!!!! 48 paliet tehal (poschodak 8x11). Neviem si predstavit ukladanie MIAKA, tam sme mali co robit styria. Takisto zelezo do vencov,kari siete, salung. ANo dalo by sa ale bud by som staval 5-6 rokov nie dva a odisli by mi krize, ruky a asi aj hlava. Detto krov a strecha. Ostatne veci by sa dali ako sdk, kurenie, voda, elektrika ale pamatajte jedno aj ked si to nastudujete na nete, nemate to v ruke a aj preto to nepojde tak rychlo a to plati najma pri murovani, salovani ci omietkach, streche, fasade. Aj ja som si vsetko predtym ako majster isiel nieco robit nastudoval lebo chcel som byt v obraze a urobil som si vopred predstavu ako to ma byt, ale vzdy ked som sa opytal preco takto, viacerí dali aj argumenty ktore na webe nie su. Takze to zhrniem. STAVBA SVOJPOMOCNE? ANO DA SA, ALE IBA NIECO A TRVA TO O DOST DLHSIE. A TU RODINU s ktorou viaceri pocitaju, ano aj to sa da ale ak nedate peniaze, zostanete dlzni a raz by sa to patrilo odpracovat ci nejako inak vykompenzovat. Aspon tak to v poriadnych rodinach chodi. A ak mate mensie deti (pod 10 rokov) nic nestoji za to aby som co i len den stravil navyse na stavbe namiesto s detmi.
Odpovedať
Profilova fotka
My staviame svojpomocne, od zakladu ...momentalne sme v stadiu elektrika, voda... strechu sme si tiez samy urobili, okna samy vložili, je to drina, ale aj radost z kazdeho kúsku,ktorym sme blizsie k cieľu. Manzel si vsetko nastuduje vopred na tu cast ktoru ideme robit, pozistuje info ,na co mame davat pozor, atd., mame stavebny dozor, ktory to cele kontroluje a zaroven pomoze ,ak si niecim nie sme istý.Naposledy ako bol pozriet ,tak manzela pochvalil, ze uz prebehol vela stavieb, co si stavaju svojpomoc, ale malo kedy vidi take rovne steny ,ako mame my,tak to padne dobre, ked aj pocujeme,ze je vsetko ako ma byt... ;-)inak staviame r
Odpovedať
Profilova fotka
A staviame 1rok a 2 mesiace
Odpovedať
@morandia VEd podla Vasho blogu ste zacali v auguste 2015? Takze uz to je rok a osem mesiacov nie? ;-)
Odpovedať
@majkoj Ano pozemok mam na zahrade hned za domom
Odpovedať
Profilova fotka
@milos333 prave v tomto pripade SU casto frfle a nechce to povolovat, tak si to najskor over.
Odpovedať
Profilova fotka
@niless ano ,ale bola to prerusovana praca ,par mesiacov sa nerobilo, zima ...
Odpovedať
Profilova fotka
@morandia :-D Asi ako vsade, myslim, ze skoro vsade sa na urcite prace musi cakat, ale doba vystavby sa myslim rata od prveho vykopu po kolaudaciu cca, takze ci sa nepracovalo 1 alebo 5 mes. tak to nehra nijaku rolu...
Odpovedať
situacia sa vyvinula tak, ze si musim stavat svojpomocne. nechcel som, ale nakoniec som rad. zakladovu dosku urobila firma, 1,5 mesiaca hadok, az musel zakrocit pravnik s vyjadrenim statika. potom to opravili. ani nebudem radsej pisat, kolko si vypytali za to, ze Rakusko... prvy rad zalozila firma. trvalo im to extra dlho, drahi boli a este aj to urobili nepresne. odvtedy som tam bol ja, obcas otec, obcas svokor, vacsinou sam. vytiahol som komplet 1.NP tehly, polozil zelezo do stropu, natahal elektrinu, rekuperaciu, cast vody. kanal, vacsinu vody a kurenie mi robila firma a tiez mi zasalovali a zaliali strop. keby som mal viac casu a niekoho navyse, kto by pomohol (vzdy sme tam boli max 2), skusil by som aj to. teraz taham mury 2.NP a zacinam citit unavu, hlavne v rukach. ale to ma spojitost aj s tym, ze malo spim a tiez nekvalitne (malemu sa tlacia zuby). zakladovku som riesil april - jun, august zalozili, koncom augusta som zacal sam. od 20.12.16 som do 6.3.17 som mal pauzu, teraz som tak 2-3 dni do tyzdna a mam asi 1/2 nosnych murov 2.NP vytiahnutych.
Odpovedať
@niless no my ideme sami a deti máme pod 10 rokov - 7 a 4 a sú s nami na stavbe. Ten mladší najradšej oskrabava preteceny kleber spachtlou. Všetko sa dá. A sme celá rodina pokope. Ak človek nieje ľavý, tak sa dá spraviť všetko. Stačí zapojiť rozum...
Odpovedať
Profilova fotka
@nicicka my to pocitame tou samotnou pracou :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign plne suhlasim ;-) my mame 5-ročného betara a tiez rad pomaha :-) ked clovek chce ,vsetko sa da...
Odpovedať
Profilova fotka
@bozsky_kaja Fuuu, tak to klobúk dole. Ono je to občas na psychiatriu a potom občas s manželom po sebe nože hádžeme, čo sme takí unavení a nervózni 😀 My sme začali koncom augusta, koncom novembra sme mali pod strechou a tiež väčšinou dvaja. 150 kilove kroky vynesenie ručne na 2. poschodie, však načo žeriav. Ale zas hlavného majstra deda máme takého, že nedá spávať, maka sa 11 hodín, bez obeda keďže to je zbytočná strata času (pre neho samozrejme) a bez slova. Jediné čo je tam dovolené je piť alkohol 😁 A takto to funguje 4 dni. Potom sa presunie 200 km domov. A takto stale dokola. Ale snáď to raz skončí a normálne sa bojím že mi to aj chýbať bude 😁
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@fricko
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?