Sťahovanie počas lockdownu

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. V decembri sa máme sťahovať, Vianoce chceme stráviť v novom už...ale vyzerá to tak, že bude stále lockdown...sťahoval sa niekto počas lockdownu? Zatiaľ chceme presťahovať len základné veci, aby sme tam vedeli byť, a potom žeby sme toho už nemali toľko, dostahivat zbytok... Ale neviem či sa nám to podarí....
Odpovedať
Profilova fotka
@atak77 asi tak nejak tiez mi to pride tak povediac trocha nerealne, aby ta zastavili a nepustili v takejto veci. ved to je vec, ktoru ked ti konci najom proste neovplyvnis
Odpovedať
nemajte strach, to vam proste zakazat nemozu , aj keby ste mali cestovat z okresu do okresu, takze ziadne stresy a teste sa na novy domov
Odpovedať
aj tak su tie opatrenia na nic, zaviedli si lockdown a pritom im tie cisla neustale stupaju. mali zavriet aj skoly a mozno by sa to zlepsilo. tie tri tyzdne do vianoc to by uz tie deti v pohode zvladli aj cez online vyucovanie
Odpovedať
Podľa mna by to malo byť úplne pohode, aj policajti sú ludia a myslím si, že keď im to vysvetlíte tak by nemal byť problém, poprípade im povecte že sa tam musíte nastahovať lebo Vám končí níjom v inom byte a hotovo. Chápem aj vaše obavy, ale myslím si že by v tom nemal byť problém, ja takto chodím do BA za prácou pravidelne z TT a nikdy ma nezastavili ani, čiže.
Odpovedať
Nemam ale pocit, ze by teraz boli nejake kontroly medzi okresmi ako to bolo vlani, ci kedy to vlastne bolo. Uz to tak dlho trva, ze sa v tom zacinam pomaly zamotavat.
Odpovedať
@hrehusa ani nevrav, to je stale to iste vyhrazanie, kontroly a nakoniec ked clovek potrebuje niekam ist mimo svoj okres tak nakoniec zisti ze sa nikde nic nedeje.
Odpovedať
@hrehusa ani minuly rok nic nekontrolovali, je to len o ovladani strachom....
Odpovedať
najprv by museli mat dostatocny pocet ludi aby dokazali kontrolovat. ked bol naposledy zakaz cestovania z okresu do okresu a potreboval som ist na chalupu, tak som si zistil od ludi co po tejto trase prechadzaju ci je hliadka a svihol som to cez dediny. tam som v zivote policajta nevidel. teraz to robim tak, ze idem po hlavnom tahu a je mi jedno ci tam budu stat, alebo nie. jednoducho sa prestahujte a vybavene, neries to.
Odpovedať
Bohužiaľ, musela si očakávať aj negatívne odpovede a dokonca aj to, že diskusia prerastie do flame-u. Ak by si totiž chcela serióznu odpoveď, otvoríš si Uznesenie č. 695 z 24. novembra 2021 a pouvažuješ, ktorú výnimku na to využiješ a za tým si budeš stáť aj pri prípadnej kontrole. Ja by som napr. využil výnimku č. 30. Je síce fajn, že ti radia, že nemáš byť ovca, že máš tým policajtom potom ukázať a neviem ešte čo, ale ak nechceš dostať pokutu, treba sa na takúto situáciu vopred pripraviť.
Odpovedať
@ralf364 a myslis ze policajti davaju pokuty ked vidis co sa deje? gro ludi tu pise ze nikto nikoho nekontroluje.
Odpovedať
@ralf364 preco by som mal otvarat nejake uznesenie vlady a riadit sa nim? Ved to pre obcana nieje pravne zavazne. Vytvara sa tu podvodny stav, ktory ma posobit ako pravny stav, ale nieje to tak.
Odpovedať
@zizzinka co riesis? my sa teraz tiez stahujeme...popritom robim na chate...robim na novom byte...dochadzam daleko do prace...no mozu mi oblizat nohy 😉... ...ak nalozis vozik a daky tupos ta zastavi a otoci tak sa naser mu to tam vyhadz pred auto za auto a riadne mu znadaj...ak sa mu nerozsvieti ani svatena voda mu nepomoze...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@marcoy83 ale kto by zastavoval, myslím, že majú inej roboty, ono síce mali by kontrolovať podľa toho, čo v tv dávali a tak, ale realita je úplne iná. Brat ten behá každú chvíľku pracovne niekam, ale policajtov minimum a nieto ešte aby zastavovali.
Odpovedať
Mam pocit, ze to nas chcu skor len doplasit, aby sme sa bali niekam ist. Vsak ci idem do obchodu tu alebo do vedlajsieho okresu, tak nevidim dovod, preco by som nemohla. To tieto ich vymysly vsetko. Ale ze uz zrusili ten semafor podla okresov, tak uvidime, co dalsie sa im podari mudreho vymysliet.
Odpovedať
@hrehusa no tak tieto nové pravidlá čo vymysleli, tak to je hrúza. Zas len dotlačiť ľudí do 3 dávky a potom čo? Podľa mňa ani to im nebude nejak stačiť
Odpovedať
@dara_777 no co potom, potom vymyslia zase stvrtu a piatu a tak dalej. Neviem az po ake cislo sa chcu dostat, ci sa drzia toho, ze cim viac tym lepsie alebo co.
Odpovedať
@hrehusa nie to už by bolo pre nich finančne náročné a máloktorá krajina by také niečo podľa mňa dala.
Odpovedať
@marianna_1 No a o to presne ide.
Odpovedať
ved uz teraz vymysleli dalsi variant, tak mozeme asi zase ocakavat v septembri 158 vlnku. skoda slov.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?