Spoločná stena garáže

Poprosim vas o ozrejmenie situacie a komplikácie, ak : máme spoločnú stenu garáže so susedom. Postavili sme garáž, susedovi sme dovolili z toho múru potiahnuť altánok. Lenže keď sne stavali tu akože spoločnú stenu(betonova), financovali sme ju my. Sused to teraz popiera, pretože, on ma ten mur potiahnuy ešte 1m nad garazou, čo som už Ale investoval on. Zároveň, keď sa stavalo, hranica bola sikmo, tak sa to vyrovnalo a touto stenou sme sa my potiahli asi 2m stvorcove viac do nášho pozemku ale z bočnej strany sme tým padomvosli asi 3m do susedovho pozemku. Po celej dĺžke, proste tu sikminu sme nebadane zrovnali. Ten meter sme km samozrejme pustili potom z hornej strany pri plote, čo si sami pytali, aby mali pohodlnejšii prístup k ich pivnici. Problém, ktory nastal...susedia nesúhlasia, aby ťa garazova stena bola naša..chcú to dat tak, zapisat, že to bude ich, s čím nesuhlasime. Čo v prípade, ak sa dohodneme, že to bude pol na pol. Robíme dodatočne stavebné povolenie, oni tiež stavebné nemajú.
Odpovedať
Prva chyba, stavat bez pisomnej dohody. Druha, stavat bez povolenia. Tretia nevysporiadat pozemky aj na katastri. Stvrta dovolit susedovi stavat na mojom mure. Toto skonci bud dohodou za cenu velkych kompromisov na oboch stranach s tym, ze sa dotiahnu vsetky pravne zavazne kroky alebo sa budete roky tahat po sudoch a platit a plati a platit. Je na vas, ako sa rozhodnete. Vrcholna blbost by bola nejaka dohoda o spolocnom vlastnicstve tej steny. Zaplatte mu ten meter muru a nech je cela garaz vasa.
Odpovedať
@zita19 to odmieta, lebo ťa stena je stena jeho altánku a ten meter nahor...tam ma taku terasu z hornej záhrady..jasné, chyba, to vieme, len všetko bolo ok. Nás tlačil čas, keby sme to nestaval hneď, nedostali by sme sa tam so strojami už..lebo je to úzke, tak nás pustil práve tento sused. Kým by sme to dali papierovo do poriadku, už by mal všetko aj okolie hotové a to by sme už skončili. Preto sme zvolili variantu, že SP urobíme dodatočne. Len ma zaujíma, ak urobíme kompromis, že múr bude spoločný, aké dôsledky, nepríjemnosti môžem čakať do budúcna.
Odpovedať
@zita19 a inak..myslela som to tak, že ten mur by bol polovicu na našom pozemku a polovicu na susedovom. .iné východisko tam nevidím, pretože on neustupi, že tiež nebude mať altánok na cudzom
Odpovedať
@cernusik no neviem. Ale ked uz, vsetko pisomne a dajte do poriadku aj kataster, ked ste zamienali pozemky
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?