Nedoplatok za vodné 7000€ - je to reálne?

Zobraz úvodný príspevok
dobry den.... je realny nedoplatok 7 000 eur za vodne? ked ratam kubik vody po 1,50 eur tak to vychadza spotreba vody na 4 000 000 kubikov za rok opravte ma ak som to zle zratal ale vychadza to tak
Odpovedať
1
2
@daralbajda yoyo .. klasicke take bazeniky maju okolo 20 az 30 kubikov ...
Odpovedať
@atak77 no však 200-250 bazénov..
Odpovedať
mne sa to tiez vidi ako poriadne vela, ci ide o santosa ci nie :D je to sialene vela, to by musel kazdy den napustat bazen
Odpovedať
Profilova fotka
@santos950 daj si to na splátkový kalendár už s tým nič neurobíš a asi ani žiadne odvolanie, každopádne daj si všetko skontrolovať či nie je porucha, potrubie, zlý merač
Odpovedať
Profilova fotka
Ja si raz za čas (1-2 mesiace) píšem stav vodomeru ... pre vlastnú informovanosť a keď chcú stav, tak nemusím ísť pozerať a iba dopočítam :). Susedovi robili pri stavbe domu prípojku popod terasu do záhrady. Pod tou terasou mal aj nejaký spoj a ten sa prerušil. Voda sa mu jedno celé fakturačné obdobie valila pod terasou do zeme (nepamätám si, koľko mu to robilo, ale bolo to veru dosť). Že je nejaký problém zistil až na faktúre. Samozrejme, že všetko musel zaplatiť ... tuším si čosi dohodol ... asi splátky. Na terase musel rozbiť jamu, opraviť a znova zabetónovať. Možno by bola cesta, že dohoda aspoň stočné odpustiť ....ale neviem, či by to vôbec šlo. Či by Vodárne na niečo také vôbec pristúpili.
Odpovedať
@pavliks to co sú za rady? Len tak sa zmieriť s doplatkom 7000eur, keď chudacisko ešte aj WC na púšťa ručne. Viete čo to je 7000 eur? Véd to musí 2-3 roky šetriť... Ja by som určite bojoval do poslednej chvíle..
Odpovedať
@santos950 len ta opravim 4 000 nie 4miliony. je nejaka norma na vypocty kde sa hovori ze 100l/osoba/den. co je nahrubo 40kubikov/osoba/rok.treba reklamovat
Odpovedať
7000:1,50 = 4 666, 666 kubíkov, čiže vyše 4 a pol miliona litra vody. Keď si vezmeš, že bežná spotreba trojčlennej domácnosti je okolo 150 kubikov, tak buď u teba bývalo 30 ľudí, alebo ti to niekde tečie. Aj tak sa mi zdá veľa. Nám keď praskla voda, a to šlo plným prúdom, tak za 5 dni sme prehajdakali 89 kubikov. Lenže to šla voda na plne šupy, jak z wapky.
Odpovedať
v prvom prispevku mas 4miliov kubikov nie litrov ale to je nepodstatne
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda ked ukaze tu fakturu na 7k tak potom uverim, ze nejde o jeho klasicku temu...
Odpovedať
@lifelike a to museli spajat ?ci sa ani nepytali a proste mu to nadpojili ?
Odpovedať
@santos950 Priesiel ti nedoplatok 7tisic Eur? Alebo sa pytas teoreticky?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@catscan otázka super, ale odpovede sa nedočkáš ;-). Jasne že fabuluje. Myslím ze ma svoje číslo diagnózy a tu sa len zabáva. :-D
Odpovedať
@majkoj @jankazb presne tak, zase len trolluje MS. Sa teším keď dostaviam a nebudem potrebovať info ohľadom stavby ako s tadeto vypadnem kvôli takýmto trollom ako je Santos
Odpovedať
Profilova fotka
@roberttom a to je práve škoda a nie fér voči, tým, čo ešte len stavať začnú. Kto im poradí? Takíto trolovia? Ja to beriem ako ze mne mnohí pomohli, poradili, teraz to isté sa snažím ja.
Odpovedať
Profilova fotka
@shadowmilan .... netuším, prečo to tak urobili. Ale asi na nich nedával dosť pozor. Ale pravdou je, že rozbitu terasu mal a stačilo uzatvoriť prívod do záhrady a voda už neunikala. Tešil sa, že to nebolo pod domom. Ako som správu dostala, tak klebetim ďalej 😀
Odpovedať
Ale pokial si prípojku robil sám, a spájal potrubie F-konektorom podľa návodu čo tu dostal, tak potom je dobre, že sa tu prezentuje. Aspoň budú ľudia vedieť, komu sa vyhnúť...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?