Kurenie klimatizaciou

Profilova fotka
Ahoj, chcem sa spytat tych ktory kurite teraz klimatizaciou ako casto sa vam prepina do modu Defrost??? Mame novu klimatizaciu bola kupovana prave kvoli kureniu a ona sa prepina kazdy 20-30 minut do tohto modu aj ked je vonku 7 stupnov. Dnes napriklad snezi ale nemrzne a prepina sa aj tak do tohto modu. Som z nej uz na nervy. Dakujem
Odpovedať
Aká je to klimatizácia? Značka a model? Defrost každých 20-30 minút je strašne často. Otázkou ešte je či je to ozaj defrost - vypíše vtedy na displeji že Defrost?
Odpovedať
Profilova fotka
Klimatizacia Kaisai a ano na displey svieti df, vypne sa . Po zapnuti cca 4-5 minut fuka vlazny vzduch.
Odpovedať
Táto téma tu je stále niekto do nej píše načo zakladate zase takú istú tému nechce sa Vám najskôr hladat a čítať?
Odpovedať
Profilova fotka
@babulkaa to asi neni defrost len ju vypne, lebo dosiahne nastavenu teplotu , cykluje Kassai to prečo ? Kto vám poradil toto ? 😔
Odpovedať
@dexter89 No ale keď vypíše Df tak je to asi defrost, nie? Mne keď klima cykluje tak Df nepíše, normálne na displeji svieti nastavená teplota a žalúzia zostáva na štrbinu hore akoby fúkala vodorovne popod strop. Keď rozmrazuje výmenník tak vtedy svieti na displeji Df. A priznám sa že toto som si všimol zatiaľ len raz. ale ja málokedy zapínam teraz klímu. Ak tak len na hodinku, keď prídem z práce a na termostate od kotla mám nastavených 18° tak nastavím 20° a zapnem klímu na tú hodinku nech rýchlejšie nafúka teplý vzduch. Klimou som kúril v októbri v prechodnom období. Teoreticky do tých 7° vonku to má ako tak zaujímavé COP vzhľadom na cenu kWh elektriny vs. cena plynu pre kotol.
Odpovedať
Profilova fotka
@babulkaa práve v období kedy prší / sneží je vyššia vlhkosť okolitého vzduchu (vonku), a táto vlhkosť namŕza na výmenníku čím sa znižuje jeho účinnosť a musí sa rozmraziť. Pokiaľ by vonku mrzlo, bola by vlhkosť nižšia a k defrostu by malo dochádzať podstatne menej krát do dňa. Pri defroste bude fúkať studenší vzduch ako je v interiéri, pretože si otočí cyklus a vonku sa začne zohrievať a vo vnútri chladiť. Každých 30 minút je moc časté aj na vysokú vlhkosť. A ani značka klimatizácie skutočne nie je z tých renomovaných, ktovie čo sú tam za črevá.
Odpovedať
Profilova fotka
@toky1 jj tak s plynom sa oplatí keď už je pod 4 stupne , ja plyn nemám za november mi 3 klímy zožrali okolo 220kwh elektriny to sa dá ... Mne príde každých 30 minút defrost moc ... Mne tak čo si všímam teraz tak raz za 2-3 hodiny ale logiku a pravidelnosť v tom nevidím ... Niekedy zapne defrost akoby preventívne len na minútu a znova prepne ale ak je až +7 nemali by byť defrosty , ibazeby tá klíma ide na plný výkon a veľmi podchladzuje okolitý vzduch , mne napr. Keď je nad 3 stupne nikdy nespustilo defrost iba fakt keď je 0 stupňov a hustá hmla vtedy defrostuje častejšie aj dlhšie to trvá
Odpovedať
Profilova fotka
Mame midea xtreme save pro. Defrosty mame tak 4krat do dňa,zatiaľ. A tu dnes snezilo a potom dážď so snehom. Ale ide nonstop niekoľko dni. So začiatku i nám defrostovala dosť často, @dexter89 vie 😅, a to bolo vonku tých 7 stupňov a teraz Sko beží nonstop tak pohoda uplna
Odpovedať
Profilova fotka
@dominguezah to ona sa už zabehla a nejako sa "naučila" ako sa mení teplota v interieri vzhľadom na exterier a už len pradie 😄 alebo ste to dobre nastavili ... ona skôr namrzne keď ide na veľký výkon... keď je optimálny , mierne predimenzovaný tak ona ide slabšie, tým pádom aj menej trvá kým namrzne 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@dexter89 skôr to že nabehla sama 😄 je na 23 stupňov cez deň nastavená a otáčky auto. Na noc je nastavená na 21. Lebo v spálni je potom teplo a nevieme zaspať a to je klima v obývačke. Za november zjedla 115kwh. Budúci rok po bonusoch kúpime ďalšiu jednotku do posilňovne na druhu časť domu. Mame dvojdom a vidím koľko zere tá podlahovka susedom a to je nonsens 😅 takze vďaka že som ťa našla tuto na fóre
Odpovedať
Mne párkrát do dňa, mitsubishi
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?