Kto začína stavať na jar 2011?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahoj kedze tento rok zaciname a neviem sa v ziadnej teme najst zakladam tuto :-) budem vdacna za rady navrhy a tipy ako ste zacinali co vsetko uz mate vybavene aby som na nieco nezabudla ;-)
Odpovedať
naozaj nechcem brat iluzie. Pozemok sme kupili v maji 2008, a stavebné sme dostali 13.10.2010 a pokial nadobudlo právoplatnost bolo 8.11.2010 a hned na to nasnežilo a začalo mrznut, takže sme stihli akurat stiahnut ornicu a doviezt unimobunku. Od kupy pozemku po stavebné povolenie sa nič v tej lokalite nezmenilo, takže nechápeme prekážky stavebného úradu a starostu obce. Lenže je to pekné prostredie, kusok odtial bývaju rodicia a preto sme vydržali.
Odpovedať
Profilova fotka
ja trocha nechapem ako sa moze stavebne natahovat :-| my sme kupili pozemok v novembri v january sme mali uz hotovy induvidualny projekt /ak clovek vie co chce nemusi to trvat neskutocne dlho / do konca januara uz mam rozoslane vsetky ziadosti o vyjadrenia oboznamila som susedov o stavbe takze ak v tychto veciach nenastanu problemy tak od podania ziadosti na stavebnom urade maju na vyjadrenie mesiac ale pan mi povedal ze vzhladom na lokalitu to bude do 3tt preto mi je to divne lebo vyjadrit sa musia v danych lehotach to uz potom asi len trafite neprajnikov ako susedov ci obecni urad alebo zeby sa na stabenom nepacil vas projekt inak si to vysvetlit neviem ale pravdou je ze aj v kazdej lokalite slovenka je to ine no razim nazor kde je vola tam je cesta ;-) @ninka23 prajem vam aby ste sa rychlo dohodli my sme sa tak natahovali rok ale komplikovalo sa to koli inym veciam /moje komplikovane tehu a porod a nato umrtie jedneho majitela a natahovacky z dedickym / tak pevne nervy
Odpovedať
Profilova fotka
nam sa tiez stavebne povolenie natiahlo.... a to najma preto lebo suseda je sice rozvedena.. ale na LV su este aj spolu s ex manzelom a ten odisiel do cudziny a nezdrziava sa na SVK a stavebny urad mu normalne musel ustanovi opatrovnika jednu uradnicku a ta za neho preberala rozhodnutia... a potom to vsetko trvalo aj kvoli tomu ze tam mate iste lehoty... najprv nez je zacate stavebne konanie potom je samotne konanie potom rozhodnutie a este nez sa spravoplatni... ono rychlo to ide v lokalitach kde je uplne nova vystavba ze kupite pozemok aj so sietami aj s pristupovou cestou aj tak... tam to ide sup sup... problemy mozu byt so sietami / ak tam nie su, s pristupovou cestou, a so susedmi k tym vyjadreniam... antoniab zatial to mas len rozoslane.. nam napr. natahovali plynari a aj vodari... trvalo im to min. mesiac.... nez dali vyjadrenie...
Odpovedať
Profilova fotka
a tiez nez ti elektriku zapoja.... my teda staviame v dedine.. priamo a mali sme pripojky... ale elektriku sme museli nanovo... robit lebo predtym bola vzduchom vedena... tak dovtedy nez zapojili sme si brali elektriku od susedov.... nastastie aj vodu sme mali... pripojku normalka funkcnu... ale potom to ide rychlo... nam vytycili stavbu 6.9 a 2.12 uz boli okna dvere...
Odpovedať
Chcela by somsa opytat ake poplatky su spojene so stavebným povolenim? poplatky, kolky a tak..velmi pekne dakujem
Odpovedať
@katarinka2010 vyňatie pôdy 33€, staveebné 33€, vodári okolo 14€, a na katasri za vydanie LV a katastr mapy to už presne neviem
Odpovedať
@falco2007 dakujem..čakala som vačšie palky
Odpovedať
@katarinka2010 elektrikári nechceli nič a u plynárov som nebol hm
Odpovedať
vynate mame..a čo ste potrebovali ake doklady...LV, kopiu katastralnej mapy, projekt, ešte niečo?
Odpovedať
Ahojte, viete mi poradiť co vsetko potrebujem ak ideme robit pristavbu k rodinnemu domu? planujeme tiez zacat tento rok, Potrebujeme to vsetko co ste uz pisali? teda stavebne povolenie to urcite ale aj elektrarne, vodarne a plyn? ak ide len o pristavbu?
Odpovedať
Profilova fotka
@maznacik007 ja viem ze nato maju mesiac a ak by som nahodou do mesiaca nedostanem rozhodnutie mam ich urgovat tiez maju stanovene lehoty na vyjadrenie a nemozu si robit co chcu ale kedze poznam lokalitu kde budem stavat zavazne problemy neocakavam a mam dostatocnu rezervu aj keby vznikli prietahy ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 na katastry 8eurovi kolok a mne stacili vypisi z netu z listu vlastnictva original treba len na stavebne povolenie a nikde som neplatila nic vodarne elektrarne plynarne na obci platim 33eur a vynate uz je ;-) @maznacik007 niesom si vedoma aby som potrebovala mat uz zapojenu elektrinu tu si nechame zapojit priebezne na zakladovku ju nepotrebujem a aj tak skrinka tam je staci len namontovat hodinu a vodu az ked sa bude robit voda v dome ja nehovorim ze sa stavebne povolenie pretahovat nemoze moze o mesiac no dva/ myslim v nasom pripade ale neocakavam/ ale o pol roka to musia byt vaznejsie problemy pristupnost obce atd.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@antoniab ja som nepislaa ze budete mat nejake prietahy... len ty si napisala ze nechapes ako sa moze stavebne natahovat... tak ja som ti popisala ako sa natiahlo nam... a bol to iba problem s tym ze jeden zo susedov bol nezastihnutelny... inak na porade je to tom cela tema a ja ked som to citala tak som len oci otvarala co vsetko sa moze zdrhnut pri povoleni... samozrejme to neznamena ze to vsetci tak maju... isto ti to vyjde tak ako planujes
Odpovedať
Aj my by sme chceli zacat zaciatkom aprila-dufam ze nam vsetkym bude priat pocasie :) to je asi najdolezitejsie-stavebko nam vybavuje projektant ktoreho sme tym poverili-kedze sme v zahranici a je nam vzacny cas...sice to vychadza na nejakych 500e ale usetrime tym kopec casu.Prideme domov a zacinameeeeeeeeeeeeeee !!!!! dufam ze sa vsetko stihne a vybavi.Stavat sa chystame z 30cm ytong P2-400 plus 15 alebo viac polystyren.Stavba bude realizovana v okrese Levice-vsetkym drzim palce a pevne nervy pri vybavovani stavebka :) bungalov 869 od euroline :)
Odpovedať
Profilova fotka
@maznacik007 ja som ta pochopila ved aj unas moze byt ked zmotyky vystreli ale v samom dosledku ked je lokalita pristupna vystavbe a niesu problemi zo susedmy nemozu byt nejake extra problemy kedze vsetci maju lehotu v ktorej sa musia vyjadrit potom je to bud zle nacasovane alebo sa na nieco zabudlo a ak sa budeme bavit o ninke ano je to na tesno a muselo by to byt bez problemov kedze niesu este majitelia pozemku a vklad na katastry tiez nieco trva no ak si to spravne rozvrhnu stale je sanca ale kazdym dnom sa krati 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Čo sa dá urobiť do predu, je veeeľa študovať všetky možné stavebné portály a diskusie. Celú stavbu krok za krokom. Pri svojpomoci zvlášť. Od vytýčenia, cez kopanie a betónovanie základov... Proste postupne ako to pôjde. Ja tvrdím, že keby nebolo intrernetu, tak hádam nič nepostavíme ;-) Ďalej sa dajú pomaly preverovať ceny materiálov i služieb a ak budeš mať projekt, treba si zadávať žiadosti o CP. Mne to vychádzalo vždy tak, že z veľkej diaľky boli ceny lepšie ako z domácich firiem a stavebnín.
Odpovedať
no ja si myslim že ak už ste zvážili typ projektu a je to v procese vybavovačiek, by ste sa teraz mali hlavne na to,kolko chcete doma kúriť a zvažovať ci sa pustit do NED alebo pasivu -lebo veľa toho nanamenite ked budete mať hrubu stavbu-ide o izoláciu základov,kolko polyšu dáte do podlahy a podla toho aj upraviť výšku stopov ,kamarát by teraz rad dal 20 cm do podlahy ale uz má okna a dvere a uz sa to neda,rovnako typ murovacieho materalu aby to aj cenovo nevyšlo moc draho a malo to parametre,on dal tehlu 44 a teraz ešte dava polyš a chce dať 20 cm 8-( 8-( cena na 1m2 a jednotku tep.odporu otrasna,ma sedlovu strechu a neznesti sa mu tam 50 izolácia iba 30 lebo ked zacal stavať pred 3 rokmi moc sa tomu nevenoval a staval tak ako jeho kamoši o rekuperacii sa mu pred rokom nesnivalo-buduci týžden ide na aquatherm do Nitry-ODPORUCAM atd,toto je dosť hlavne a na MS tu bolo veľa dobrých diskusii odporučam albumy blckrs :-) ak som to presne napisala,
Odpovedať
zdravím, aj my chceme na jar začať, zatiaľ máme projekt,kvadru, železo,väzbu, krytinu,na pozemku vykopanú studňu atď...ešte nemáme LV, prišlo nám predvolanie ako ku doktorovi na kataster máme prísť s katastrálnou mapou a občianskym, netuším čo od nás chcú?
Odpovedať
Profilova fotka
@nikabrunc tak vy toho uz mate my z materialu nic :-p :-D aj som mala v plane vtyzdni zacat matros obehavat ale clovek mieni pan boh meni :-) @sofiapal suhlas a preto by ma zaujimalo zacinajuci stavbary z coho budete stavat ake kurenie planujete strecha a ine tipy unas to bude tehla 38 plus zateplenie /ale az odstupom casu ked stavba premrzne/ strecha no to sa bojuje bud palena alebo plech kurenie podlahove bude krb z vodnikom a plyn plus solarko asi sezonne o oknach nemam este ani sajnu :-N a co sa tyka zateplenia podlah tiez sa nevieme dohodnut :-| tak ako to mate vy ......... =-)
Odpovedať
Profilova fotka
joj a co sa tyka kurenia tak mame v kotolny planovany dvojkomin lebo zvazujeme este kotol na tuhe palivo ale zatial nebude ostava to len ako alternativa do buducna
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte my na jar začiname tiež,ked to počasie dovolí ;-) pozemok sme kúpili pred rokom.Cez leto sme robili úpravy a rušili stodolu a stromy.na jesen sme mali už plány a tak sme začali vybavovať stavebko trošku nás zdržalo povolenie od štátnych ciest a pán čo nám kreslil vodu,ale teraz to už všetko máme aj elektriku a vodu napojenu.tak už len začať :-D
Odpovedať
blacksr-krasne ma vo svojom albume rozpisane stavebne materialy a tep.izolácie+cena za jednotku tep.izolácie,osobne si myslim že 38 nie je naj volba,staci 25murivo+20-25 izolácia,treba si to zvážiť,murivo plni iba nosnu časť,izolácia tep.stránku,tehla sa bude z vnútra akumulovať-je lepsie ohrievať 25 ako 38 tehlu
Odpovedať
Profilova fotka
Aj my chceme na jar zacat stavat.(dufam ze to do juna stihneme) Uz pol roka vybavujeme najskor vynatie pody. Lebo pozemok bola Vinica, tak ho menime na stavebny pozemok. Vynatie nam trvalo a este trva asi 5 mesiacov to bolo 15 papierov na kazdy sme cakali tak od tyzdna do mesiaca katastrofa:) teraz sme ho pred 3-ma tyzdnami odniesli na stavebny a cakame. :-) Projekt uz mame ale cakame na to vynatie a potom len mozem vybavovat stavebne povolenie. Tak vam dam vediet kolko to trva .Budem to vybavovat v Bratislave. Ake mate skusenosti s oknami a posuvnymi dverami cca 5-6 metrove. Chceli by sme take pekne hnede:) Kde podla vas je najvyhodnejsie okna dvere zobrat? dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@sofiapal ja album blacksr poznam ale ona nestavia z tehly no a povodne sme chceli 44 a nezateplit len termoomietku ale som si tu co to precitala a ani projektant nam to nedoporucil odporucil 30 a zateplenie 20 ale to sa mm ani mojmu ocovi nepozdava tak kde by som ich ukecala na 25 :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@dzenys vidim ze si od ba... tak zajdi na jar /zaciatok marca na conneco.. do incheby... tam je vela vyrobcov okien a posonduj... ono okna su rizikove v tom ze davas velku zalohu a cakas... takze to chce fakt overenu firmu... my sme nakoniec davali trojskolo rehau geneo od fenestry.... a staviame z 30 tehly P+D a zateplenie zvonka bude 20 cm ... /este zvazujeme ci klasika si sedy polystyren.../ tak nam to vyslo z hladiska rosneho bodu aby nebol v murive... inak take okna ake chces sa daju ale treba potom ratat s vyssou cenou... o dost... ale da sa aj take... urobit..
Odpovedať
@jankazb , @skill Na stavebnom úrade a u hlavného architekta sme boli aj teraz v Piatok. Už majú všetky štúdie a prebieha zakresľovanie. Do konca februára by malo byť rozhodnuté a môžeme si začať vybavovať stavebné. Je to projekt na 29 domov(komplet so sieťami). Viacerí čakáme na deň "D" kedˇsi budeme môcť podať žiadosť a keďže sa poznáme, pravdepodobne pôjdeme do toho spolu, cez niekoho, kto to stavebko vybaví za nás. ;-) Elektrina sa bude robiť hneď, ako sa zlepší počasie.( Keby v novembri neprišli silné mrazy, tak je to už natiahnuté.) Stavbu nám bude realizovať firma, takže to pôjde rýchle.( Vieme o tej lokalite už vyše roka, len to viazlo na štúdiách.) Švagor podal žiadosť v 03/2010 a povolenie dostal v 4/2010 a v 07/2010 mal dom pod strechou a to stavl svojmpomocne s kamarátmi.( A to boli aj týždne nečinnosti kvôli povodniam.)
Odpovedať
Nedavate niekto ČOV? ako to riešite s povoleniami? lepšie do IP Diky
Odpovedať
@ninka23 No iný kraj, iné dodržiavanie zákonných lehot. U nás to bol problém, ale už je to za nami, vydržali sme. Je to super, že Vám to tak rýchlo ide.Tam kde su developerské projekty nie je problém. A aj švagor je šikovný. My začiname akonáhle sa oteplí. Máme aj z toho strach a aj sa tešime na nové bývanie.
Odpovedať
@ninka23 ahoj prosím ťa kde sa nachádzajú tie pozemky?
Odpovedať
@skill Aj ja mám obavy, ale skôr už zo samotnej realizácie. ...Pri našej smole čo sa týka dodávateľských lehôt a reklamácií, je lepšie predvídať... Aspoň máme skúsenosť s rekonštrukciou bytu, takže viem čo, kde nakúpim a na koho sa môžem obrátiť. ;-) A nie je to developerský projekt, na tie nemáme , tie sú 2 násobne drahšie ( dev. projekt 75 -89€ za m2 a my máme ponuku za 45 €m2). Pozemky sa v tej lokalite odpredávajú od súkromných vlastníkov už 2 roky a postupne si tam kúpilo niekoľko našich známych. ( Ideme do toho , lebo nám vyhovuje lokalita, cena, krásne prostredie pod lesom a susedia :-) Výstavba pôjde naraz, takže si budeme vzájomne radiť a podporovať sa. ... No švagor je až taký šikovný, že preľstil môjho manžela ( teda svojho brata) a s maximálnou podporou jeho rodičov a šikovných "dlhých" prstov jeho manželky ( účtovníčky v stavebnej firme) postavil hrubú stavbu bez úveru. ( Kto si nakradne ten má!) Na dedine sa dá všetko jednoduchšie a rýchlejšie a s prižmúrením oka, aj prípojky na cudzom pozemku. ...Žiaľ my na to pôjdeme úplne sami dvaja (+ naša dcérka :-) ), bez pomoci rodiny, s realizáciou stav. firiem a poctivo so zadĺžením na 20 rokov.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?