Ako prebieha vysvätenie domu?

Zobraz úvodný príspevok
Ako to prebieha?
Odpovedať
Ale späť k téme. Treba sa pól roka zdržať ťažkého hriechu - ráno/večer - žiaden sex, je úplne jedno či pijete, či ste dom ukradli, že neplatíte dane a odvody, jeho to vôbec nezaujíma, úplne vylúčte sex, o to tu ide, aj ten na uhlí v pivnici. Miesto toho si zahrajte hru človeče nezlob se a potom treba ísť znova za p. farárom s tým, že hriech nebol, on už bude vedieť koľká bije a potom vám ho príde vysvetiť. A ten štamprlík si zajtra kľudne dajte. Verte, stojí to za to! Ta čo už, zima ide, vonka sa nedá robiť, treba sa nám duchovne vzdelávať.
Odpovedať
@daralbajda no vidis, ty pokusitel. Mal si mu uliat vody, nebol by zhresil :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lesanisko ahoj, ak žijete s partnerom spolu v jednom dome pred svadbou asi to nie je na poriadku. Žijete v hriechu. Jedine, žeby ste spolu nikdy neboli... To už viete len vy. Ale kňaz ma asi právo rozhodnúť. Nemá to nič spoločné s fajčením ani pitím...len so stavom duše a srdca.
Odpovedať
@amazonka410 v poriadku asi z akeho pohladu, kazdy sa na to diva inak, kazdy inak tieto veci riesi, respektive neriesi. Ale viem, ze znamy mali s tym tiez problem u jedneho farara, ale nakoniec sa obratili na ineho a ten nemal problem prist im vysvatit barak
Odpovedať
@mischelin môžem sa na to vysrať, aj tak to už nechám až po svadbe :)
Odpovedať
@amazonka410 to je možné, že to nemá nič spoločné s vierou, len som chcela poukázať na slušný život, ale našli sme iného kňaza, ten to urobí rád, aj keď trtkáme v hriechu 😂
Odpovedať
@lesanisko - neboj nič, sa z toho vyspovedáš a po svadbe bude chodiť svokra akého má úžasného a nábožného švagra. Najlepšie je u katolíkov prežiť život podľa seba a na konci zahrať najsvätejšie srdce Ježišovo tzv. svätí po funuse. Najhoršie dopadnú tí, čo dodržiavajú všetky dogmy čo si navymýšľali ľudia a frflú.
Odpovedať
vzdy sa najde knaz, ktory to vysvati, ale do akej miery to bude pozehane tak to uz urci Boh,nie knaz a preco? Lebo tazky hriech tam je.
Odpovedať
@lesanisko niektorí vôbec z toho vedu nerobia, ale niektorí to až preháňajú. Treba skúsiť viacerých jak si to aj ty urobila :-)
Odpovedať
@lesanisko trtkate v hriechu.... Pekné.... Aa potom sa riadne opite.... Tak čo farára domov odsikujete...však riadny kresťan riadne hresi..
Odpovedať
@daralbajda nepijeme a roboty máme vyše hlavy, skôr srandujem..toho trtkania zas moc nie je 😂😄
Odpovedať
@lesanisko nonono....,...kto pracuje 2x sa modlí...ale pohlavný sviežosť základ dlhovekosti...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
pletiete si vieru a cirkev, kto naozaj veri cirkev k tomu nepotrebuje
Odpovedať
@jblaze a ty veríš? Ak aj áno tak dúfam,že nie si pokrstený, alebo nedáš pokrstiť svojich blízkych keď nepotrebuješ cirkev..ja keby som iba veril bez cirkvi tak by som nedal deti pokrstiť lebo moja viera by bola akási iná len nie katolícka.. ani by som sa nesobasil v kostole.. Mne to príde ako keď poslanec Drobba v parlamente odmietol otčenáš aj keď sa tam dušoval, že je veriaci, no jeden týpek s ním o tom diskutoval a postupne prišli na to,že jeho viera je naozaj nejaká iná,tak načo by sa on modlil otčenáš..typické povedať som veriaci ale to veriaci má skryté uvodzovky.. :-N
Odpovedať
@ertezet ja nie som veriaca, takze mam o toho odstup a moje hodnotenie je asi take, za cirkev, hlavne ta slovenska by sa sama so sebou mala vysporiadat ohladom viery a Pisma... Lebo niektori su papezskejsi od papeza a nazdavaju sa, ze oni su ti, co maju cloveka sudit. Ak niekto bude cloveka za jeho skutky sudit je ten hore. Oni su sluzobnici Bozi a duspastieri. Takze ked uz doslo k tomu, ze pan farar ma vyhradu svedomia, k tomu ze ziju na hromadke v hriechu mal by sa zachovat ako duspastier a pomoct napravit tento hriech, najst riesenie. Nie, ze striktne odmietne. Na druhej strane farar z druhej dediny, ktory podlieha tomu istemu vedeniu (biskupovi, papezovi a Bohu) pride a vysvati. Teraz kto z tych dvoch sluzobnikov Bozich spachal hriech a porusil kanonicke pravo? Cirkev ako institucia zlyhava, zlyhava na mnohých frontoch a preto verim ludom, ktori povedia, ze veria a cirkev k tomu nepotrebuju. Ich viera, viera v toho jedineho moze byt silnejsia a uprimnejsia aj bez sprostredkovania cez cirkev. O tych, ktori "veria" len ked treba dieta pokrstit, sobasit a v case polnocnej omse sa teraz nebudeme bavit, lebo zjavne tych je vacsina z tych co v poslednom scitani ludu vyhlasili, ze su veriaci (akykolvek)
Odpovedať
@zita19 - ten hore s tým problém nemá, ani ten farár čo odmietol by s tým problém nemal, ale veľký problém s tím majú tí nad farárom. Začal s tým Ján Pavol II, do vedenia boli dosadení ultrakonzervatívci, čo riešia samé zástupné témy a podstata Ježiša sa dostala do stratena. Kňazi v stredoveku mali slobodnejšie myslenie. Však to vidieť na tých vyštudovaných učiteľov náboženstva v parlamente - 8 rokov sú tam, OĽANO, hulváti, kydajú na iných, pre rodinu za 8 rokov neurobili nič a tí našepkávači z pozadia, ktorí ich úkolujú potratárskou agendou.
Odpovedať
@roman_x co ma parlament s cirkvou. Akoze uplne mi unika podstata tvojho prispevku...
Odpovedať
@zita19 nemam ti to za ze, ale odpovede na tvoje uvahy a otazky mam uz davno zodpovedane..keby si sa do toho zacala viac zaujimat tak by si to zistila aj ty preco napr..jeden pokrsti druhy nie.. tam ma knaz ruky rozviazane a ci urobi tak alebo onak. Riesenia knazi davaju, to by si mohla vediet ale ludia si svoju vieru vysvetlia po svojom.. Naopak cirkev nezlyhava, no niekedy su tam ludia, ktori jej skodia ako podla mna napr. Bezak. Nestretol som cloveka, ktoreho viera bola silnejsia v pana Boha, ktory si veril iba tak sam...a naopak ak niekto upozorni niekoho na to co zle kona nemusi byt hned sudenie ako sa s tym casto stretavam..
Odpovedať
@ertezet mne je to uplne jedno, chvalabohu k zivotu cirkev nepotrebujem, ale zas slepa a hlucha nie som, vidim co vidim, pocujem co pocujem a ze to v cirkvi s kostolnym riadom nie je, to je vseobecne zname. A cirkev ako institucia je vyskladana z ludi a ked zlyhaju ti, zlyhala cela institucia. Bodka. Viera je vec nastvenia cloveka. Clovek moze verit v kadeco, to ze to nie je prave ten jeden vas Boh, to este neznamena vôbec nic. A ak nepotrebuje k svojej viere sprostredkovatela, to tiez nie je ziadna chyba
Odpovedať
Profilova fotka
@ertezet keby jezis videl ako to dnes funguje by si vlasy vytrhal, on toto nechcel, ani ziadne modly ide o lasku a v lasku verim, neverim v zle sily , su to len zle myslienky, takze si dom svetit nemusim ani deti
Odpovedať
@zita19 no s tebou sa diskutovat asi nebude dat, ale beriem tvoj nazor.. @jblaze jasne, ked uz hovorime o viere tak je dobre to blizsie definovat aby sme predisli nedorozumeniam...ak sa niekto pyta na vysvatenie domu tak ma asi inu vieru ako ty a ani cirkevne ukony mu nie su lahostajne, tak nieco take ako cirkev k viere nepotrebujem..tu asi dotycna nechcela pocut.
Odpovedať
a hlavne @zita19 , keď začneš: "ja nie som veriaca, takže..." nemá zmysel to ďalej čítať =-)
Odpovedať
@foox mylis, ze neveriaci nevidia co sa v cirkvi deje? V cirkvi ako v institucii? Bohapustych skandalov sa v poslednej dobe prevalilo celkom dost. Aj praktik, ktore siahaju az za hranice ludskej dostojnosti. A to teraz napisem o upaleni Jana Husa a hone na carodejnice ani o nasilnom pokrestancovani pohanov v Amerike. Staci sa obzriet za posledných 50 - 60 rokov a vidis, ze cirkev ako institucia zlyhala. Teda mozno v ociach niektorých nezlyhala, ked tutlala napríklad obtazovanie deti... Ci?
Odpovedať
Profilova fotka
@ertezet cirkev zneuziva slabomyselnych ludi,
Odpovedať
Ked ti mate nad dverami napisane, staci sa rano pozriet ci mate vsetko ked idete prec. Gluce, Mobil, Brile. Trochu z tej veselsej stranky zivota :-D
Odpovedať
@foox ..keby napísala že je veriaca, tak by si to prečítal??? Ale aj tak si to prečítal tak o čo ide?? ;-) :-D :-D
Odpovedať
@zita19 Jedného času som chodil natáčať svadby, krsty,birmovky a zažil som veľa príhod z "kostolov".. Napr. poučoval ma farár že keď mám napr. 3 deti tak by bolo dobré mať ešte jedno..Pýtal sam sa ho že on koľko má detí?? Žiadne a to už som cítil do nohy "kopance" lebo som zabudol že to bol katolícky farár..Tak som mu povedal že ak on bude mať dieťa tak aj ja pridám do zbierky ešte jedno :-) ... Za toto ma potom doslova chcel vyhodiť z kostola, ale som mu vysvetlil že nie som tu kvôli nemu ale na pozvanie ktorých sa to týka, nevestu+ženícha... ;-) A ešte jeden vtip...Vieš aký je rozdiel medzi katolíckym a evanjelickým farárom??? Žiadny. :-D Prvý suší plienky v pivnici a druhý na balkóne.. :-D
Odpovedať
@jblaze to uz je tvoj problem ked to beries takto........... @technik007 zial nie je knaz ako knaz.. vzdy tomu tak bolo aj bude.
Odpovedať
@ertezet "zial nie je knaz ako knaz.. vzdy tomu tak bolo aj bude." Tak sa o to musíme snažiť aby to tak nebolo a zabrániť im v tom "vzdy tomu tak bolo aj bude" ale nemusí to tak byť!!! Mám na nich svoj názor ]-(
Odpovedať
To je dobrá schíza. Totiž žiadať požehnanie od Boha, ktorého prikázania - konkrétne šieste - neuznávate. Ten farár by musel byť dobre drbnutý, keby Vám pri tomto asistoval. :-p :-p :-p Ale nemajte strach, isto takého nájdete. Spraví to, či už pre peniaze alebo z obsedantného nutkania byť obľúbený. Len to požehnanie Vám bude aj toľko platné. :-D :-D :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?