Soľ do umývačky,stačí v tablete?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, oslovujem tých, čo sa vyznajú v umývačkách riadu. Stále nemám jasno v tom, že ak používam tablety do umývačky 3 v 1 (Jar), tak už nemusím sypať soľ do zásobníka. Ale niektorí používajú tablety a dávajú aj soľ, poradí nejaký odborník? Ďakujem
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@oldiceq Umyvačka by sa mala dat nastaviť akou rychlostou ma chrumat soľ, v navode by ste mali mat tabulku ako nastavit podla tvrdosti vody
Odpovedať
@yuri66 To som samozrejme nastavil, podla navodu, je tam stupnica a tabulka tvrdosti vody, podla nej som nastavil 5.stupen. Len mi to pride casto. Predtym sme mali UMR Whirlpool, sice to bolo v byte ale rovnaka lokalita. Teraz v dome mame AEG, ale voda by mala byt rovnako tvrda ale castejsie pyta sol... Intenzita pouzivania je rovnaka... Len ma zaujimalo ze ako casto ludia s podobne tvrdou vodou dosypavaju sol. Povedzme pri 1-2 umyvani denne.
Odpovedať
@oldiceq nam zhruba tak isto, my uz take drahe nekupujeme, zbytocne, kupujeme tie tesco/kaufland/lidl a p.
Odpovedať
Ja by som polozil otazku skor inac. Preco vlastne kupovat tablety 3v1, ked mam moznost dat osobitne sol a lestidlo, pricom umyvacka si to nadavkuje ako potrebuje? Nie je to len o marketingu?
Odpovedať
Profilova fotka
@ralf364 my ich nepoužívame, ale verím tomu, že veľa ľudí, čo áno si ani neuvedomuje, to to 3v1 vlastne znamená. Proste čím viac, tým lepšie 😄
Odpovedať
@gklin sol je predovsetkym zmakcovac vody, umyvycka umyje riad aj bez soli aj bez tabletky, ale vysledok nebude optimalny. A lepsie umyje riad so solou bez prasku ako s praskom, tabletkou bez soli. O tom, ze makka voda nezanasa "creva" tak ako tvrda hadam diskutovat netreba
Odpovedať
@ralf364 nad tam som sa tiez zamyslala. Ziadna tableta, kapsula ma vykonom neoslnila tak, aby som kupila aj dalsie balenie. Za takmer 20 rokov co mam umyvacku som vyskusala asi vsetko co doslo na trh ako novinka a vzdy som sa vratila ku trojkombinacii sol, prasok a lestidlo. Cenovo sa to pohybuje uplne inde ako tablety alebo kapsule a vysledok zavisi hlavne od toho ako je riad v umyvacke naskladany, nie na chemii co do nej dam.
Odpovedať
@zita19 to sa mi neraz stalo, ze som sa rozculovala nad tym, preco mi neumylo poriadne a presne v tomto bol problem, ze bol riad kadejako naukladany. ale mala som aj nejake kapsule, ktore ani za svet sa mi nechceli napriklad pri nizsej teplote rozpustit.
Odpovedať
@ralf364 @jano66 @zita19 ako som uz pisala, dlhe roky som pouzivala zvlast prasok, zvlast lestik a samozrejme sol. Mala som Wirlpoolku, vydrzala 15 rokov a vraj taku dobru mycku uz mat nikdy nebudem. Robili sme novu kuchynu, chcela som vstavanu, tak sme kupili novu Bosch. Stale som nebola spokojna s umyvanim, pritom som pouzivala to, co aj pred tym. A zname a myslim ze aj tu na MS poradili kapsule JAR a maju uplnu pravdu, vysledky su vyborne, aj filtre sa menej zanasaju, aj je pekne vonava, som spokojna. To bol jediny dovod, preco som presla na kapsule. Nebolo to o pohodlnosti a kvoli setreniu uz vobec, pretoze patria medzi najdrahsie.
Odpovedať
Profilova fotka
napriklad ja som tie jarove kapsule pouzivala tiez a podla man to veru nejaky ten zazrak nebol. mnoho krat sa mi stalo, ze riad nebol umyty tak, ako by mal
Odpovedať
@kazmova no a ja a mnohi dalsi, co mi to poradili, na ne nedaju dopustit
Odpovedať
@gklin Treba vystihnúť v akcií...Kúpim aj keď netreba 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@gklin "" Mala som Wirlpoolku, vydrzala 15 rokov a vraj taku dobru mycku uz mat nikdy nebudem. "" Ja mám tiež UMR čo už by mohla dostať IK, ale som zohnal na diely takú istú kvôli čerpadlu, nakoľko nové /v rámci šetrenia / oslabili výkon čerpadla a tak to aj dopadne... 🙂
Odpovedať
@gklin ja som mala indesitku, ked umrela vymenila som ju za Bosh a ta fachci uz 10 rokov, mozno aj viac a umyva uplne perfektne s najlacnejsim praskom z Kauflandu. Bolo aj take, ze sa zabudol prasok nasypat, riady boli umyte, bolo aj tak, ze sa dva tyzdne umyvalo so svietiacou kontrolkou soli, lebo furt sa zabudla kupit a riady boli umyte. Mala som aj Jar platinum, ziaden zazrak sa nekonal. To je moja skusenost.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@zita19 bez soli fungujeme niekedy tiez, ze kontrolka svieti, ale tak to zase nema nejak vplyv na to, ci sa riady umyju alebo nie. Ono niektore tie cistiace prostriedky sa zbytocne precenuju by som povedal. U mna tiez Jar nic moc, to skor taketo tie lacnejsie znacky neznacky umyju lepsie.
Odpovedať
Profilova fotka
tiez sme si presli roznymi umyvacimi prostriedkami a zatial ficime na tych dm-kovych, cena v pomere s kvalitou si myslim, ze super. ani pri jari ani pri somatkach sme proste nemali dobre umyte hlavne pohare
Odpovedať
@lukso88 nepovedal by som, ze sa to precenuje, praveze ma to svoje opodstatnenie. Sol davame hned ako kontrolka zasvieti, lestidlo tiez a pouzivame bud jar alebo z kauflandu kapsule. To su take, co sa nam osvedcili.
Odpovedať
@viktorbeniak z dlhodobeho hladiska zrejme asi ano, zalezi, kto ma aku vodu. Ale tak som to skor myslel, ze ked niekolko umyti spravis aj bez tej soli, tak to nespravi ziadnu skodu. Ale poznam aj takych, co sol nedavaju vobec. Neviem, aky zasadny vplyv to ma, ale mycku maju v pohode.
Odpovedať
Profilova fotka
@lukso88 na nieco sa tam ta sol proste dava, osobne si myslim, ze nepridavanim sa proste znizuje a skracuje jej zivotnost. nestoji to majlant, aby ju clovek nevedel raz za cas kupit
Odpovedať
Profilova fotka
Som rovnakého názoru, avšak ak by vedel niekto ozrejmiť, že čo to môže spôsobiť umývačke, ak by sa nedávala, či sa niečo zanesie alebo čo, tak sa neurazím.
Odpovedať
@matusko48 ..už odpovedala @zita19: sol je predovsetkym zmakcovac vody, umyvacka umyje riad aj bez soli aj bez tabletky, ale vysledok nebude optimalny. A lepsie umyje riad so solou bez prasku ako s praskom, tabletkou bez soli. O tom, ze makka voda nezanasa "creva" tak ako tvrda hadam diskutovat netreba..čiže bez soli môžeš fungovať, ale ak chceš zničiť UMR tak tam nedávaj soľ.. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 ospravedlňujem sa, moja chyba, neprebehol som si všetko, čo sa napísalo. Vďaka.
Odpovedať
Profilova fotka
tak ja neviem, my takisto pouzivame tablety 3v1, ale ta umyvacka si tu sol aj tak raz za cas proste vypyta. myslel som si, ze uz je to zakomponovane v tej tablete, ale evidentne nie. za tu cenu by ale aj mohlo byt by som povedal.
Odpovedať
Profilova fotka
@dangs no tie tablety su akoze mega drahe, to musim uznat. bez akcie to uz ani nekupim, som si povedala a drzim sa toho 😄 nekradnem predsa. v plnej sume su to akoze neskutocne palky. a to zase len kvoli znacke. v dm napriklad take extremne drahe nie su. radsej kupim tam.
Odpovedať
JAR ma 25% cashback do konca aprila, ak to niekomu pomoze, tiez som teraz zistil, a objednal tablety do umyvacky... nebudem sem pisat link vygooglite si 🙂
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?