Prístupová cesta a vlastníci

Ahojte, Stretol sa niekto s týmto? V extravilane obce je na jednej strane asi 12 domov, oproti sú polia, za domami tiež. Vedie k domom prístupová cesta, ktorá má 113 vlastníkov. Podľa LV je veľa vlastníkov rok narodenia 1900, 1908 atď. Boli sme sa pýtať v banke že ak tam chceme stavať, nie je problém s prístupovou cestou pokiaľ zakladáme inú nehnuteľnosť, čo máme v pláne. Ale odporučili nám, aby sme si nejakú časť cesty od niekoho odkúpili. Máte niekto s tým skúsenosť?
Odpovedať
Profilova fotka
Ja by som sa spýtala hlavne na stavebnom úrade, či tam môžete stavať.
Odpovedať
@kuratko22222 stavba je povolená, na pozemku je dokonca starý dom na zbúranie a vedľa sú novostavby
Odpovedať
Profilova fotka
To odporúčanie , aby ste si odkúpili aspoň časť cesty od niekoho je správne. Ide o to aby ste mali právo prechodu, prejazdu tej cesty k vášmu domu na tom pozemku. Ak by ste nevlastnili žiadny podiel na tej ceste , môžu si v budúcnosti majitelia zmyslieť zakaz prejazdu cudzím a pod.
Odpovedať
@kuratko22222 riešili ste niečo podobné? Kde zistím kontaktné údaje na niekoho z listu vlastníctva? Tam sú len dátumy narodenia a bydlisko a asi nie je moc ok chodiť od dverí k dverám sa pýtať
Odpovedať
Profilova fotka
Majiteľov z LV vyhladáte tu https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/sk... My sme kupovali pozemok spolu s podielom na ceste . Ale neviem ako čo treba . My sme kupovali cez realiťáčku pozemok . Cesta bola len spevnená makadamom . Potom sme sa všetky domy skladali na betónovú cestu .
Odpovedať
@bellatrix27 skus niektorym napisat listy, opis tvoj zamer, nechaj na seba kontakty s tym aby sa ti ozvali telefonicky a skusili ste sa dohodnut. Este okrem tych skorych rokov narodenia vlastnia ostatni aj okolite pozemky? Mozno sa tam najde niekto kto ma iba tu cestu a rad by sa jej aj zbavil.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?