Majetkove pomery.

Zobraz úvodný príspevok
Chcem sa opytat ci niekto nevie (ma realnu skusenost, lripadne sa tym pracovne zaobera) ako je to s katastrom a s bankou ak je nasledujuca situacia. 1. Ja som jediny majitel pozemku. 2. Na pozemku staviame dom spolu s partnerkou (prispela financne na stavbu). 3. Budeme brat spolu hypo (ona bude spoludlznik). 4. Ked sa da zapisat rozostavana stavba a budeme obaja 1/1 vlastnici na stavbe. 5. Ako to je s pozemkom? Zostane stale len moj alebo bude tiez 1/1?
Odpovedať
@jabadaba hovorí sa tomu ručiteľ. Dnes "ručí" už len jeleň v lese, ale predsa pár rodičov ešte založia vlastný byt v prospech detí.. No aj tu občas bývajú nešťastné konce
Odpovedať
@insed sumu som nečítala - iste, za takých okolností by som ja teda zostala výhradným majiteľom...Najmä. ak je to len partnerka, s ktorou sa akosi nepočíta do manželstva. 7 tisíc je zanedbateľná položka pri celkovej sume na dom. Ja som vyšla z info o hypotéke - hypo si na sumu 7 tácov asi neberie, či? Pointa je - žiadna hypotéka pokiaľ nie je vzťah istý.
Odpovedať
@insed mne nemusíš hovoriť - viem čo sú ľudia schopní následne prežívať za krušné chvíle. Takže za mňa - nech ručia len tie jelene v lese. Alebo potom nech podaktorí neplačú po súdoch.
Odpovedať
@jabadaba isty znamena co? :-D :-D Uz som mal jeden vztah isty...
Odpovedať
@ivantausk to je ta ista co sa druzila so susedmi? (prepac, musel som - niekde si to pisal k inej fotke - asi zo stavby :) )
Odpovedať
@marekjahoda ta co sa druzila je uz vysporiadana ;) toto je nastastie uz moralnejsie, inteligentnejsie a emocionalne vyzretejsie stvorenie ;)
Odpovedať
@ivantausk na to by si mal prísť sám. ;-)
Odpovedať
@jabadaba iste nieje nic na svete ;)
Odpovedať
@ivantausk 8-) iste, ale...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?